...
Славутицький ДНЗ №6
"КРУНК"
Вітаємо, Гость
Головна » 2014 » Березень » 4 » Місячник книги-2014. Від книги до світла, до знань, до життя
11:08 PM
Місячник книги-2014. Від книги до світла, до знань, до життя

Які і як читати книги дітям від 3-х до 6 років

У період з 3-х до 6-ти років дитина швидко дорослішає, а разом з нею дорослішають і її книжки. Щоб малюк не заблукав у літературних подіях і образах, пропонуйте йому переказувати прочитане – послідовно, з самого початку. Це розвине його пам’ять і логіку та мислення. Дитяча книга – це гармонія тексту і графіки, тексту та інформації, що поза текстом. Не слід забувати про ілюстрації. На цьому етапі вона буде служити практичним керівництвом у спілкуванні з книгою.

  Малюнок повинен бути розрахований на тривале розглядання, до нього дитина повертається не один раз. Паралельне з читанням розглядання ілюстрацій допомагає глибше сприймати прочитане. У цьому віці дитина вже може сприймати художній твір тільки на слух. Для його кращого сприйняття дитині слід читати.

 А для того, щоб діти накопичували не тільки відомості про героїв і події, але й вчилися пов’язувати зміст книги з її оформленням і навпаки, неодмінно слід відразу ж після читання розглядати з дітьми кожну прочитану книгу за всіма правилами:

Спочатку мама "очі в очі” читає дитині текст і не показує малюнків;

Далі разом розглядаємо обкладинку, потім повільно перегортаємо сторінки;

Міркуємо, що зображено на обкладинці, розмежовуємо ілюстрації та написи;

Демонструємо порядок читання написів зверху вниз, виділяємо серед написів на обкладинці прізвище автора і заголовок книги;

Співвідносимо прізвище автора з особистим читацьким досвідом дитини, а заголовок книги – з малюнком на обкладинці;

Читати слід виразно, правильно розставляючи акценти-наголоси. Якщо відразу робити це вам важко, попередньо потренуйтеся.

      Приблизно в 5 років деякі діти починають читати самостійно, але прискорювати це не варто – в результаті наукових досліджень доведено, що до 6-річного віку в дитини в основному розвивається права півкуля, яка відповідає за естетичний розвиток, і тільки потім підключається ліва (математична ), що відповідає, у тому числі і за читання.

 Батькам, які хочуть, щоб читання залишилося одним з улюблених занять дитини на все життя, слід взяти до уваги такі важливі моменти.

 1. Слід враховувати психофізичні особливості, притаманні дітям кожної вікової групи.

 2. Прагніть завжди читати малюку виразно. Не впадайте у відчай, якщо у вас не дуже хороша дикція, не поставлений голос та інше. Ваші старання все одно не залишаться неоціненими – адже для дитини в усіх це виходить, але головне, для дитини, що читає разом з нею мама або близька для нього людина, – дитина чудово зрозуміє ті емоції, якими ви хотіли з ним поділитися. Читайте так як у вас виходить, в даному випадку це не головне.

 3. Прищепіть дитині дбайливе ставлення до книги. Добре, якщо в сім’ї спочатку з повагою ставляться до книг. Принаймні книги повинні зберігатися в певному місці. Дитину слід з самого раннього віку вчити, що книгу не можна рвати, її треба читати або розглядати акуратно, – вона "жива”, вона розповідає нам багато захоплюючих історій. Можна створити вдома традицію: кожну нову книгу "запрошуйте” до хати як найжаданішого гостя, «усаджуйте» на почесне місце на книжковій полиці серед інших книг-друзів. Подивіться ілюстрації до нової книги, припустіть, про кого або про що в ній піде розповідь. Читати ж нову книгу слід тільки тоді, коли дитина емоційно готова до читання.

 4. Не читайте разом з дитиною на поспіх, перетворіть читання на певний ритуал. Дитина може зайняти зручну для нього позу – найчастіше малеча забирається до мами на коліна. Посадіть її так, щоб бачити реакцію своєї дитини. Перший раз читайте "очі в очі”, не відволікаючись на ілюстрації. Поясніть дитині, що книга не любить, коли її переривають. Потім розгляньте картинки і запитайте у дитини про них, спробуйте з’ясувати, чи зрозуміла вона, про що йде мова, або може щось незрозуміло. Обов’язково поясніть те, що дитина не зрозуміла, і прочитайте текст ще раз.

 5. Щоб не відбити у дитини бажання читати, ніколи не примушуйте її до читання, І не дивіться на годинник – керуйтеся тільки тим, чи зацікавлений малюк ? Ніколи не соромте дитину(особливо у присутності сторонніх) за те, що вона вже цілий тиждень не брала до рук книжку, – це може завдати їй психічної травми. Безпрограшним варіантом, як і в багатьох інших ситуаціях, залишається виховання любов’ю: гортаючи улюблені книжки в обіймах з дитиною, читаючи, розподіливши ролі разом з татом, можна домогтися набагато більшого ефекту, ніж надмірною строгістю та покараннями.


Про місячник книжки «Від книги до світла, до знань, до життя»

В Славутичі стартувала загальноміська акція – місячник книжки «Від книги до світла, до знань, до життя» під гаслом: «Учітесь, читайте, і чужому научайтесь, й свого не цурайтесь».

У рамках місячника в кожному освітньому закладі пройдуть тематичні тижні:

з 03.03. по 07.03.2014 – «Народжені в Україні»;

з 10.03. по 14.03.2014 – «Є книги, незаслужено забуті; нема жодної, яку б незаслужено пам'ятали»;

з 17.03. по 21.03.2014 – Тиждень шкільного підручника;

з 24.03. по 28.03.2014 – Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги.

Переглядів: 417 | Додав: Vika | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 2
2  
Я большая поклонница сказок. Читайте сказки, которые складывались в те времена, когда дети, усевшись перед жарким очагом, тихо внимали напевному голосу бабушки, и сказки нового сказочного века. Сказки перенесут Вас в атмосферу волшебства.

1  
"Людина, для якої книжка уже в дитинстві стала такою необхідною, як скрипка для музиканта, як пензель для художника, ніколи не відчує себе обділеною, збіднілою, спустошеною"   
                                               В.О. Сухомлинський

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сентябрь

КРУНК