...
Славутицький ДНЗ №6
"КРУНК"
Вітаємо, Гость
Корисні посилання:

 
 
 
 
 
 
Як телевізор впливає на дитячий зір?
 
Інтерес дитини до телевізора зростає з кожним прожитим днем. Малюка приваблюють яскраві мультфільми, веселі сюжети дитячих передач - загалом, від телевізора дитини стає не відірвати. Проте, багато батьків знають, як негативно може позначитися такий інтерес до телевізора на дитячому зорі. Отже, як же телевізор впливає на дитячий зір? У перший рік життя очей дитини активно розвивається, на цьому етапі зорова система є особливо вразливою. Особливе місце в ряді негативних факторів, що впливають на зір, займають зорові навантаження - і це не тільки читання чи малювання (навантаження на близькій відстані від очей відстані), зокрема, це і перегляд телевізійних передач. Під час перегляду телепередач очей дитини, незалежно від її свідомості, знаходиться в постійному напруженні. Якщо таке навантаження стає тривалою і надмірної, то через деякий час все може закінчитися розвитком короткозорості.
   Крім цього, багато дітей люблять дивитися телевізор у темряві, чим заподіюють своєму зору ще більшої шкоди: яскрава підсвітка екрану телевізора швидко викликає стомлення очей, що, у свою чергу, проявляється виникненням головного болю, болем і печінням в очах, їх почервонінням та ін. Слід враховувати, що тип телевізора (РК-телевізор, плазмова панель і т.д.) абсолютно не знижує (або, навпаки, підвищує) стомлюваність очей. Основний шкідливий чинник - довга і надмірна зорове навантаження. Запобігти виникненню проблем із зором допоможуть профілактичні заходи та постійний контроль за дитиною. Дітям молодше 2-х років лікарі взагалі не рекомендують дивитися телевізор, і ця заборона пояснюється не тільки навантаженнями на зір: відмічено, що яскраві рекламні ролики негативним чином позначаються на нервовій системі дитини, ведуть до його перезбудження. Для дітей старше двох років загальний час, відведений на перегляд телевізора, не повинно перевищувати 30 хвилин на день.


Пам’ятка для батьків: « Гігієна окулярів та оклюзій»

Окуляри – найпоширеніший метод зорової корекції. При всіх своїх перевагах, окуляри призводять і до певних незручностей – постійно брудняться, запотівають, сповзають та падають, заважають дитині займатися активною руховою активністю. Та при цоьму залишаються найпростішим, дешевим та досить безпечним методом лікування зорових порушень.
Контактні лінзи мають переваги перед окулярами, але для дітей дошкільного віку майже не використовуються. Контактні лінзи можуть призводити до ризику інфекційних ускладнень, їх протипоказано носити під час навіть легких простудних захворювань, та й сам процес встановлення та зняття лінз достатньо неприємний навіть для дорослих, не кажучи вже про малюків.

Батькам слід пам’ятати:
· Діти не повинні торкатися руками скла окулярів, знімати та одягати їх слід обережно тимаючи за дужки.
· Класти окуляри на стіл слід дужками до низу.
· Протирати окуляри треба мякою фланелевою індивідуальною серветкою рухами по колу.
· Дитину треба вчити носити окуляри: дивитивя крізь лінзи прямо, не під ними і не над ними.
· В осінньо-зимовий період на вулиці окуляри протирають частіше, бо вони запотівають.
· Під час сну окуляри знімають та кладуть до спеціального футляру.
· З лікувальною метою іноді дітям призначають оклюзію ( закривання на певний період часу одного ока), такі призначення робить лікар-офтальмолог.
Батькам слід дотримуватись цих рекомендацій вдома, особливо у вихідні дні, та слідкувати за чистотою оклюдорів.
 

 
 
 
 

  
 
 
 
 
 
 
 
 
Сентябрь

КРУНК