...
Славутицький ДНЗ №6
"КРУНК"
Вітаємо, Гость
У цьому розділі ви зможете ознайомитись з роботою практичного психолога, знайти корисні поради щодо психологічних особливостей дітей.
 
 
 
РЕКОМЕНДАЦІЇ ПСИХОЛОГА ПО АДАПТАЦІЇ ДІТЕЙ РАННЬОГО ВІКУ ДО УМОВ ДИТЯЧОГО САДКА
 
  Період адаптації – важливий час для малюка, його батьків, персоналу групи. Дитячого садка. Тривалість адаптації дитини – є суто індивідуальною, але в середньому вона складає 1 міс., адже прихід дитини в дитячий садок це певний екзамен - дитина вперше за своє маленьке життя приходить у великий, незнайомий світ – і перша його сходинка дитячий садок.. В період адаптації можливість хвороби дитини – особливо тієї, що важко звикає до нових умов зросте, оскільки під впливом емоційної напруги змінюються захисні сили організму послаблюється імунітет.
  Отже загальне завдання і персоналу днз, і сім’ї (в першу чергу)– допомогти дитині ввійти в життя дитячого колективу, максимально зменшивши негативні процеси під час адаптації.
Для цього потрібна підготовча робота в сім’ї:
1. Необхідно максимально приблизити домашній режим до розпорядку дня в дитячому садку. Важливо впорядкувати години сну, харчування, перебування на вулиці.
2. При проведенні режимних процедур стимулювати і розвивати дитячу самостійність (самостійно їсти, пити з чашки, користуватись туалетом, закріплювати навички одягання та ін).
3. Про попередній вступ до дитячого садка говорити з дитиною як про радісну подію. Говорити дитині, що їй буде добре і дитячому садку – її чекають добрі вихователі, радісні діти, іграшки.
4. В присутності малюка слід утриматись від висловлювання своїх переживань з приводу того, чи зможе малюк спокійно покинути дім, як його будуть там доглядати. (тривога батьків легко передається дітям).
5. Щоб розвіяти сумнів та хвилювання дитини, слід попередньо відвідати групу.
6. Краще привести малюка коли діти гуляють. Застосовувати «щадящий» режим перебування дитини в дитячому садку. У перші дні перебування дитини її слід забирати додому вже через 1-1,5 години. Поступово, по мірі звикання, збільшується тривалість перебування дитини в групі що сприятиме скорішій адаптації малюка.
7 . Розширення кола близьких людей, які приводять дитину до ДНЗ: не тільки мама і тато, а й бабуся, дідусь, тітка, брат та інші, ці люди не такі значимі для дитини, як мама, тому прощання може бути не таким важким.


 
Конспект корекційно-розвиваючого заняття – сеансу з розвитку емоційно-особистісної сфери та попередженню афективних проявів поведінки дітей «Шкатулка добрих сюрпризів» для дітей спеціалізованої різновікової групи, що мають порушення зору  завантажити
 

Консультація "Якщо батьки розлучилися..." завантажити
 

Відповіді на типові батьківські запитання завантажити 
 
 
Дитина і звички завантажити тут
 
 
Караючи - поміркуй навіщо завантажити
 
 
Поради батькам першокласників завантажити
 
 
Особливості адаптації дитини до ДНЗ завантажити
 
 
Маленький брехунець або брехня заради порятунку завантажити
 
 
Ліворука дитини особливості роботи з нею завантажити
 
 
Мамо ти мене любиш. Або ще раз про любов завантажити
 
 
 
Шкідливі звички або гірчиця не допоможе завантажити
 
 
Пісок як матеріал для розвитку творчості та навчання дітей тут
 
 
Гра в житті дошкільника тут
 
 
Дитячі страхи тут
 
 
Батькам про права тут


Сентябрь

КРУНК