...
Славутицький ДНЗ №6
"КРУНК"
Вітаємо, Гость
Головна » 2013 » Березень » 28 » 27.03.2013 в приміщенні конференц-зали міського методичного центру відбулося відкриття традиційної педагогічної виставки «Освіта Славутича"
10:51 PM
27.03.2013 в приміщенні конференц-зали міського методичного центру відбулося відкриття традиційної педагогічної виставки «Освіта Славутича"
 
 27.03.2013в приміщенні конференц-зали міського методичного центру відбулося урочисте відкриття традиційної педагогічної виставки «Освіта Славутича – 2013». Участь у заході взяли керівники установ та організацій системи освіти міста, кращі представники педагогічних колективів. 
 

Виставка працює з 1999 року, діє відповідно до затвердженого Положення та проводиться з метою пропаганди перспективних моделей оновлення змісту дошкільної, загальної середньої, позашкільної та професійно-технічної освіти; прискорення процесу трансформації перспективного педагогічного досвіду в широку педагогічну практику; популяризації творчих здобутків, перспективних педагогічних ідей та технологій; виявлення та заохочення творчо працюючих педагогічних працівників; систематичне оновлення та збагачення інформаційного банку даних про інноваційну діяльність закладів освіти та окремих педагогічних працівників; відбору кращих експонатів для участі у обласній педагогічній виставці «Освіта Київщини: творчі здобутки, перспективні педагогічні ідеї та технології», Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти – 2014», Міжнародній виставці навчальних закладів «Сучасна освіта в Україні – 2014», Міжнародному фестивалі педагогічних інновацій. 

Пропонуємо поринути в атмосферу виставки-1999-2012, переглянувши слайд-шоу «Плекаємо творчість, надихаємо на зростання». 
Учасниками педагогічної виставки «Освіта Славутича» щороку стають близько 150 педагогів закладів освіти міста. Це – сучасні вчителі, вчителі-новатори, педагоги-майстри своєї справи і на них рівняються молоді педагоги. 

Для сучасного вчителя дуже важливо ніколи не зупинятися на досягнутому, а обов'язково йти вперед. Праця вчителя – це прекрасне джерело для безмежної творчості. Як же виконати ці численні завдання, які стоять перед учителем? Як пронести через усе життя високе звання вчителя? Адже сучасні діти – народ особливо допитливий, їх цікавить усе: і дискусії в галузі політики та мистецтва, і суперечки про співвідношення науки і фантастики, і перспективи розвитку окремих наук.

Зрозуміло, що неможливо навчити того, чого не знаєш сам. Щоб бути вчителем, який відповідає вимогам часу, щоб готувати гідну заміну, потрібно добре знати закономірності процесу навчання і виховання; знати, за яких умов, які методи навчання найбільш ефективні. Слід навчитися правильно будувати уроки, застосовувати наочні посібники, використовувати прилади, технічні засоби навчання і багато іншого. Ключі від цієї дорогоцінної методичної скриньки містяться в педагогіці, психології та в окремій методиці викладання відповідного предмета.

Кількість наукової інформації збільшується нині зі швидкістю урагану. Через кожні 7-10 років ця кількість збільшується вдвічі. Ні вуз, ні школа не можуть тепер дати запасу знань на довгі роки. Тому задача  сучасного вчителя полягає в тому, щоб навчитися поповнювати цю методичну скриньку самостійно, бути готовим навчити цього ж школярів, уміти здобувати знання самостійними дослідженнями. А це потребує вільного володіння і загальними законами пізнання, і методами наукового дослідження, вмінням описати власне дослідження та апробувати його у педагогічній практиці.

Саме такими учителями є сучасні учасники виставки «Освіта Славутича». Їхня учительська праця – велика, трудомістка, копітка. Вона потребує високої організованості, раціонального використання сил і часу, певних вольових зусиль. Й виставка «Освіта Славутича» – серйозне підтвердження цього. У цьогорічному каталозі виставки – 133 анотації, 133 виклики практиків науковцям, 133 зразки натхнення й творчості.

Цим педагогам добре відомо, що усього можна досягнути наполегливою енергійною працею. Саме в ній виростають геній і талант. Навіть великий фізик Альберт Ейнштейн, не жартуючи, говорив: «У мене немає ніякого таланту, а тільки впертість мула і жагуча допитливість».

Тож  ласкаво просимо на виставку «Освіта Славутича-2013»!  Цьогорічна виставка це:

133 експонати; 168 педагогів-учасників;  17 номінацій, розділ "Презентація”; 17 закладів (установ)- учасників;  61 особа у журі;  45 експонатів зроблено у співавторстві.
Це 133 зразки натхнення й творчості у розрізі номінацій: управління освітою (1 експонат); методична робота (8); дошкільна  освіта (17); початкова  освіта (7); суспільно-гуманітарна освіта (11); природничо-математична  освіта (10); художньо-естетична освіта (1); трудове  навчання (4); виховна  робота (9); психологічна  служба, соціальний  захист  дітей  та  молоді (3); робота  з  обдарованими  дітьми (3); позашкільна освіта (4); бібліотечні та інформаційні технології (6); спеціальна педагогіка (5); методика професійного навчання (1); фізкультурно-оздоровча освіта (2); авторські дидактичні ігри та посібники (13) Лідер! Розділ «Презентація» (28).

Це виклик практиків науковцям:  3  експонати присвячено проблемі впровадження Кодексу етики, представлено  5  збірників конспектів, 2 локальних журнали, 1 спеціальний випуск Всеукраїнського фахового видання "Психолог дошкілля". Проблематика експонатів: 
 • Навчально-дидактичне забезпечення навчально-виховного процесу – 16 експонатів;
 • Розвиток мовлення, виправлення мовних недоліків – 12;
 • Книга, читання, бібліографічно-бібліотечна робота – 10;
 • Розвиток творчих здібностей учнів та вихованців – 10;
 • Виховання, організація роботи дитячого самоврядування – 9;
 • Логіко-математичний розвиток – 8;
 • Мотивація на здоровий спосіб життя – 8;
 • Впровадження інформаційно-комунікаційних технологій – 8;
 • Спеціальна освіта, інклюзія, індивідуальне навчання – 6;
 • Взаємодія, співпраця з батьками учнів та вихованців – 5;
 • Розвиток пізнавальних здібностей, мотивація до навчання – 5;
 • Контрольно-моніторингова та діагностична діяльність учителя – 5;
 • Морально-патріотичне, національне виховання – 5;
 • Профільне навчання, допрофесійна підготовка – 4;
 • Психологічний супровід навчально-виховного процесу – 3;
 • Робота з обдарованими дітьми – 3;
 • Мотивація професійної компетентності педагога - 3;
 • Енергозбереження – 1. 

16 експонатів узагальнено за безпосередньої участі методистів міського методичного центру, 6 – підготовлено ними персонально. 

Всі роботи занесені докаталогу та будуть занесені до медіатекивиставки. А календар подій цьогорічної виставки наступний:

Виставка працює з 25.03.2013 по 27.04.2013 в приміщенні конференц-зали міського методичного центру за адресою Бакинський квартал, 15.

Журі виставки працює з 27.03.2013 по 20.04.2013.   

Закриття виставки - 27.04.2013.  

В рамках виставки працює:

New! Bookcrossing навчально-методичної, художньої літератури, періодичних видань;

New! Конкурс-виставка малюнків вихованців дошкільних навчальних закладів «Чарівний дивосвіт мого дитячого садка»;

Brand! Благодійна акція «Храм душі»;

Brand! Конкурс «Кращий відгук про виставку». 

Режим роботи виставки:

10.00 – 17.00 щоденно, крім суботи, неділі. Перерва на обід з 13.00 до 14.00. Приймаються заявки на колективне відвідування виставки в інший зручний для відвідувачів час.

Контакти: 2-41-25, 2-35-32, e-mail: metodslavutich@yandex.ua  

Інформаційна підтримка заходу на http://slavmmc.at.ua/

Веб-сторінка виставки 

Фотоальбом виставки 

Запрошуємо всіх освітян та громадськість міста відвідати виставку «Освіта Славутича – 2013».

Переглядів: 536 | Додав: GusevaL | Рейтинг: 5.0/4
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сентябрь

КРУНК