...












Славутицький ДНЗ №6
"КРУНК"
Вітаємо, Гость
Головна » 2012 » Вересень » 13 » Юридична консультація. Статус матері-одиначки - чого варто побоюватися?
8:40 PM
Юридична консультація. Статус матері-одиначки - чого варто побоюватися?
 Багато сучасних мам навмисно залишають графу «батько» у свідоцтві про народження дитини порожньою в гонитві за статусом «мати-одиначка». Чи варта шкурка вичинки?

Заради допомоги?
  Згідно зі статистичними даними, за останні 10 років кількість таких мам виросла в 20 разів. Чиновники стверджують, що така ситуація зумовлена збільшенням розміру допомоги, яка виплачується таким батькам. Нібито жінки фіктивно отримують статус матері-одиначки, фактично виховуючи дитину в цивільному шлюбі.
Справа дійшла до того, що державні мужі запропонували піддати всіх матерів-одиначок тотальним перевіркам, щоб виявити, хто дійсно потребує, а хто просто «примазався».

За чим же женуться липові самотні мами?
  
В першу чергу - це грошова допомога, не багато ні мало - мінімум 260 грн на місяць.
Плюс до цього додаткову двотижневу відпустку і гарантію того, що роботодавець не звільнить з роботи (це заборонено законодавством).

Хто вона - мати-одиначка?
  Здавалося б, нерозумно не скористатися такими благами. Якби не інша сторона медалі, про яку мало хто замислюється.

Чому ж майбутні мами, які проживають у цивільному шлюбі, женуться за статусом матері-одиначки і позбавляють свою дитину багатьох благ, в обмін на незначну державну допомогу та уявні пільги.

Для початку визначимося з поняттям матері-одиначки.


Згідно з п. 9 Пленуму ВСУ Постанови N 9 від 06.11.92 «Про практику розгляду судами трудових спорів», мати-одиначка - це жінка, яка не перебуває у шлюбі і у свідоцтві про народження дитини якої відсутній запис про батька дитини, або запис про
батька зроблено у встановленому порядку за вказівкою матері, вдова, інша жінка, яка утримує та виховує дитину сама. Судячи з даного визначення Верховного суду, можна зробити висновок, що під визначення матері-одиначки потрапляє будь-яка жінка, яка фактично народила дитину, перебуваючи з біологічним батьком у цивільному шлюбі, але з ряду якихось причин у свідоцтві про народження графа «батько» залишилася порожньою.

Чого позбавлена дитина?
  Тепер поговоримо про те, чого позбавляє мати-одиначка дитину в замін на державну допомогу.

- Аліменти.
Згідно норм Сімейного Кодексу України, будь-який з батьків, з яким проживає дитина, має право подати на аліменти на дитину на другого з подружжя, який перебуває з дитиною до 3-х років. Сума аліментів може бути обговорена у відсотковому співвідношенні від доходів другого з подружжя. Або ж може бути у сталій, фіксованій сумі. Більш того, якщо чоловік, який має платити аліменти на утримання дитини, буде всіляко ухилятися від сплати коштів, то постраждала сторона може стягнути відсоток за прострочення виплат у розмірі 1% в день від простроченої суми. Крім того, в судовому порядку можна накласти на наявне майно боржника арешт, а то й взагалі стягнути з цього майна суму боргу. Сума аліментів може бути також збільшена, у зв'язку зі зрослими потребами на утримання дитини. Чого не можна сказати про державну допомогу матерям-одиначкам, які поставлені в рамки покладених їм виплат. Найчастіше ця допомога не може покрити навіть найелементарніших потреб і витрат на дітей, що вже говорити про потреби матерів. Так що, вибираючи подібного роду допомогу, матері свідомо ставлять себе в рамки виживання і постійного пошуку додаткового доходу.
Плюс до цього постійні походи в соцзабез за можливим підвищенням виплат, тривалі судові справи з виплати належних виплат, які не завжди закінчуються на користь останніх.

- Право на спадщину.
 
Спадкове право 6 Цивільного Кодексу України, говорить про основні положення спадкового права, хто може бути спадкоємцем, в яких частинах і на якій підставі. Але ось в п. 3 статті 1224 «Усунення від права на спадкування» йдеться про наступне. "Не мают права на спадкування за законом батьки після дитини, щодо якоі булі позбавлені батьківськіх прав и їхні права не булі поновлені на годину відкриття спадщини". - Коментар з цього приводу говорить про наступне - Не успадковують за законом також батьки (усиновлювачі) та повнолітні діти (усіновлені), а також інші особи, які ухілялися від виконання обов'язку щодо утрімання спадкодавця, якщо ця обставина встановлена судом, не успадковують за законом одна після одної особи, шлюб між якімі є недійснім або визнання таким за рішенням суду. Але якщо шлюб був визнання недійснім після смерті одного з подружжя, то за другим подружжям, який його пережив и не знаючи та не міг знати про перешкоди до реєстрації шлюбу, суд може визнати право на спадкування частки у майні, що належить тому із подружжя, хто помер, та яке було набуто під час цього шлюбу. За рішенням суду усуваються від права на спадкування за законом особи, які ухилялися от надання допомоги спадкодавцеві, який через похилий вік, тяжку хворобу або каліцтво був у безпорадному стані. Вимога про усунення від спадкування за законом особи може бути пред'явлена лише після смерті спадкодавця. Зазначені обставини підтверджуються поданням нотаріусу копії рішення суду. Стосовно кожного випадку суд встановлює обставини, які є перепонами у здійсненні права на спадкування.
- Іншими словами на спадщину не мають батьки по відношенню до дитини і самі діти по відношенню до батьків.
  Відсутність запису в графі «батько» позбавляє дитину не тільки батька, а й усіх майнових прав на його майно після його смерті, яке у разі відсутності спадкоємців може перейти на користь держави. Виходить, що дитина позбавлена свого законного права на спадкування майна свого батька. Але не все так погано, як може здатися на перший погляд, законодавець залишив право дитини і батьку, позбавленого батьківських прав, таки відновити родинний зв'язок та скористатися своїм правом на спадщину. Ця процедура передбачає звернення зацікавленої особи (батька чи самої дитини) до суду за встановленням факту родинних відносин, з подальшим правом на спадкування.
Але ця процедура вимагає від заявника знань законодавства України, незаперечних доказів родинних зв'язків і додаткових експертиз на встановлення батьківства.
  Ще один негативний момент, про який воліють не думати, - якщо щось трапиться з мамою, дитина фактично залишиться сиротою, і татові доведеться постаратися, щоб вирвати його з чіпких лап органів опіки.
  Так що шановні мами, перш ніж отримати цей «бажаний» статус матері-одиначки і отримувати «допомогу від держави», подумайте, хто буде піклуватися про вашу дитину краще, його батько чи держава? Сайт www.defensor.ucoz.ua
Переглядів: 12210 | Додав: GusevaL | Рейтинг: 4.2/14
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сентябрь

КРУНК