...
Славутицький ДНЗ №6
"КРУНК"
Вітаємо, Гость
Головна » 2012 » Лютий » 10 » Навчально-тренінгова работа с педагогами та батьками. Гендерна просвіта дорослих.
8:51 AM
Навчально-тренінгова работа с педагогами та батьками. Гендерна просвіта дорослих.
 
  
   9 лютого в дошкільному закладі відбулось навчально-тренінгове заняття з батьками та педагогами з проблеми гендерного виховання дошкільників. Дошкільний вік - важливий етап становлення психологічної статі дитини, і завдання дорослих - створити умови для розвитку і успішного прийняття дитиною своєї статевої ролі. Саме дорослі - батьки та педагоги - перші взірці і наставники дитини у формуванні її гендерного "Я". Розв’язання цього завдання здійснюється в різних формах психологічної просвіти батьків та педагогів (бесіди, лекції, дискусії, консультації та ін.). Основна ідея гендерного підходу в вихованні дітей, яку впроваджує в своїй роботі дошкільний заклад, полягає в урахуванні специфіки впливу на розвиток дітей різної статі усіх складових освітнього процесу. Але для адекватного прийняття дівчатками й хлопчиками своїх статевих ролей дуже важливим є узгодженість їхньої біологічної статі зі статтю психічною, а також злагоджена взаємодія генетичних, гормональних особливостей організму дитини з соціальними чинниками. Як дитина обирає для себе статеву роль - питання дискусійне. Багато науковців вивчали й вивчають цю проблему. Численні дослідники визначають, що на вибір дитиною своєї статевої ролі впливають генетичні, фізіологічні, соціальні та культурні традиції суспільства, в якому формується маленька людина. 
  Зустріч педагогів і батьків, для обговорення такої делікатної проблеми, пройшла в доброзичливій та довірливій обстановці. Психологом Семендяй Наталією Михайлівною було підготовлено і проведено цікаву лекцію та анкетування, які викликали жвавий інтерес і активну дискусію між учасниками тренінгу. Але всі разом прийшли до висновку, що провідне значення у становленні психологічної і соціальної статі дитини, має найближче оточення малюка - сім’я.

 Цікаві факти

15-19 місяців діти починають правильно вживати слова, які позначають статеву приналежність.

Первинна гендерна ідентифікація формується у дитини у віці до 1,5 років.

Процес усвідомлення дитиною себе як дівчинки (хлопчика) відбувається паралельно із засвоєнням рідної мови.

З другого року життя дитини починаюється формування її психологічної статі.

На третьому році життя більшість дітей чітко знають свою статеву приналежність, але не ще не можуть пояснити, у чому саме полягають відмінності між представниками чоловічої і жіночої статей.

Діти 3-4 років цілком припускають можливість зміни своєї статі (дівчатка вдвічі частіше висловлюють бажання стати хлопчиком).

Від четвертого до сьомого років життя у дітей помітно зростає прояв статевого суб’єктивізму.

Вік 5-6 років вважається другою критичною точкою у формуванні гендерної ідентичності дошкільників (першу вони долають в три роки).

Дівчатка засвоюють свою статеву роль менш конфліктно ніж хлопчики, та значно менше прагнуть доводити свою відповідність гендерному еталону.

Переглядів: 1015 | Додав: GusevaL | Рейтинг: 4.9/7
Всього коментарів: 2
0
2 katy   [Матеріал]
Семінар,дійсно був дуже змістовний і цікавий,як для батьків,так і для вихователів.

0
1 Vasya   [Матеріал]
Дуже цікава тема для обговорення, є над чим подискутувати. Нажаль, в наш час взірці батьків не найкращі.І дуже шкода, що в садочках не працюють чоловіки. От було б ідеально:один вихователь - жінка,а інший - чоловік!

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сентябрь

КРУНК