...
Славутицький ДНЗ №6
"КРУНК"
Вітаємо, Гость
Головна » 2012 » Жовтень » 19 » Запрошуємо до розмови! Зустріч з вчителями початкової школи здорово спантеличила батьків, бо діти при вступі до школи повинні вже читати!
11:09 AM
Запрошуємо до розмови! Зустріч з вчителями початкової школи здорово спантеличила батьків, бо діти при вступі до школи повинні вже читати!
 

 Зустріч батьків вихованців старшого дошкільного віку з адмістраціею садка, вихователями, вчителями початкових класів ЗОШ № 3, спеціалістами вищої кваліфікаційної категорії, досвідченими фахівцями Третяк Валеною Олексіївною, Туровець Любов Іванівною та практичним психологом нашого закладу Семендяй Наталією Михайлівною, пройшла в режимі активного спілкування. Батьки мали можливість вислухати рекомендації, ознайомитися з підручниками першокласників, попросити поради, обмінятися думками щодо проблем підготовки дітей до навчання в школі. Учасників зустрічі дуже зацівила інноваційна форма роботи сайту ПедПреса "Відео поради психолога. Готуємо дитину до школи", презентація якої відбулась під час зустрічі. 

 

 Впродовж багатьох років існування закладу такі зустрічі ми проводимо шорічно і порядок денний залишається майже незмінним, якщо не враховувати того факту, що технічні можливості організації і проведення заходу значно покращились. Починаючи з цього року, ми активно використовуємо можливості ІКТ та мультимедійного обладнання. А зараз про питання, яке викликало дискусію у всіх учасників зустрічі. Вчителі мають надію, що діти прийдуть до школи вже вміючи читати!  


Запрошуємо до розмови! Просимо висловити свою думку!
ДЕ ДІТИ ПОВИННІ НАВЧИТИСЯ ЧИТАТИ? ВДОМА, В САДКУ ЧИ В ШКОЛІ?

Переглядів: 1535 | Додав: GusevaL | Рейтинг: 4.5/14
Всього коментарів: 171 2 »
1
17 svetik   [Матеріал]
Всі, хто якимось чином зв'язаний з дошкільнятами , знають, який це непосидющий народ - згусток енергіЇ, який, за висновками вчених, має вилитись у кілька тисяч рухів в день. Як хочеться таким дітям діяти, творити і як важко сидіти в бездіяльності, спокійно поклавши руки! Дитячий садок - це не школа!

1
16 Натали   [Матеріал]
Учитель початкових класів спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 17 Тетяна Обмокла висловлює свою позицію:
– Я за те, щоб діти приходили у школу чисті, як білий лист паперу. Нам, учителям, легше навчити дитину, ніж її перевчити. Коли ж вона вже щось завчила, її дуже важко «зламати». Тоді дитина на уроці відсутня, дивиться на учителя «пустими» очима.

1
15 Натали   [Матеріал]
Вихователі дитячих садків більше не готуватимуть дітей до першого класу. Замість цього вони допомагатимуть їм творчо розвиватися.
Із 2009—2010 навчального року дитсадки почали працювати за новою програмою розвитку дитини: «Я у світі». Тепер дітей учать жити в суспільстві. А ознайомлювати з буквами і цифрами будуть тільки п'ятирічок, та й то лише в ігровій формі.
У садку дитина пізнаватиме світ як єдність чотирьох сфер: «Природа», «Культура», «Люди» та «Я сам». Кожна з цих сфер поділена на сім ліній: фізичний, мовленнєвий, пізнавальний, художньо-естетичний, соціально-моральний, емоційно-ціннісний та креативний. Завдяки цьому діти вчаться людяності, самостійності, відповідальності, спостережливості, старанності, акуратності.
– Таким чином дитина може плавно, поступово розвиватися, – говорить начальник Головного управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації Олена Фещенко. – Вона весь час накопичує знання та дізнається щось нове.
Олена Фещенко переконана, що завдання дитячого садка – розвивати уяву дітлахів, зв'язне мовлення, допомагати їм адаптуватися у навколишньому середовищі, жити в колективі та орієнтуватися на місцевості. А писати та читати дітей учитимуть у школі. Якщо в садочку навчать дітей читати і писати букви, то що робити вчителям в 1 класі???

1
14 Tany   [Матеріал]
На мою думку, в першу чергу дитиною повинні займатися батьки, адже родинне виховання найголовніше у житті маленької дитини, а вже потім в дітсадок та школа, якщо дитиною не займатися , то не вихователь, не вчитель в школі не навчать дитину. В дитячому садочку дитина граючись зростає і набуває відповідних знань та навичок, а в школі навчаєтьсь!

2
13 nina   [Матеріал]
Додаток до листа МОН молодьспорту
від 01.06.2012 № 1/9-426
«Щодо інструктивно-методичних рекомендацій
із базових дисциплін»

Процес навчання грамоти в 1-му класі поділяється на три періоди: добукварний, букварний і післябукварний.
Добукварний період - період підготовки дітей до навчання грамоти. Мета добукварного періоду навчання грамоти полягає у: забезпеченні мотивації до навчальної діяльності; розвитку усного мовлення першокласників; формуванні елементарних аналітико-синтетичних умінь в роботі над текстом, реченням, словом, звуками мовлення,підготовці дитини до письма.
Протягом букварного періоду першокласники оволодівають початковими уміннями читати за букварем, писати в зошитах з друкованою основою і в зошитах із сіткою для першого класу. Крім того, продовжується робота з розвитку усного мовлення.
Післябукварний період призначений для вдосконалення уміння читати, писати, виконувати елементарні аналітико-синтетичні дії з одиницями різних мовних рівнів, для розвитку усного мовлення і творчих здібностей учнів, виконання завдань і вправ із читання і письма за підручником (навчальним посібником), який готує учнів до вивчення в 2-му класі окремих курсів — української мови і літературного читання.
У цей період діти починають читати літературні тексти і включаються в проектну діяльність з підготовки Свята букваря, в ході якої відбувається систематизація знань, здобутих у період навчання грамоти.
У навчанні грамоти важливо враховувати вміння, набуті дітьми у дошкільному віці, забезпечити достатнє навчальне навантаження тим учням, які певною мірою вміють читати, та надати індивідуальну допомогу менш підготовленим.
Зважаючи на фізіологічні особливості шестирічних першокласників, неприпустимим є прискорене вивчення Букваря, оскільки навіть за умови інтенсивної підготовки дітей до школи, коли вони уже в 1-му класі добре читають, навичка письма потребує тривалого часу для формування — у дошкільному віці вона не формується.
Навчання письма, як і читання, також поділяється на три періоди: добукварний, букварний і післябукварний, кожен з яких має свої завдання. Тривалість періодів залежить від якості опанування учнями предметних компетенцій, закладених у програмі з навчання грамоти. Під час навчання письма до уваги беруться індивідуальні особливості розвитку кожного учня (ліворукість, темперамент, стан здоров’я тощо), від чого має залежати письмове навантаження дитини (обсяг завдання на уроці) та частота і рівень уваги, приділеної вчителем дитині безпосередньо під час письма.
Для навчання письма важливим є добукварний період. Якщо вдома чи в дошкільному закладі дитина вже навчилася зображувати певні лінії, елементи букв, техніка виконання яких не відповідає методичним вимогам, то в підготовчий період навчання грамоти таким дітям має бути приділена достатня увага щодо дотримання техніки письма і гігієнічних правил (руху пальців і передпліччя упоперек і уздовж рядка, положенню ручки в руці, зошита на парті, поставі під час письма), оскільки якість графічних навичок і розвиток швидкості письма залежить насамперед від правильного формування техніки письма.
Порядок вивчення рукописних букв збігається з послідовністю їх розташування у букварі. У букварний період навчання письма формуються правописні навички ― елементарні орфографічні й пунктуаційні. Важливими завданнями тут є засвоєння учнями механізму списування, розвиток уміння зіставляти звуковий і графічний образи літери, контролювати написане за зразком.
У ІІ семестрі рекомендується ознайомити учнів з письмом у зошиті без друкованої основи.
У післябукварний період удосконалюються та закріплюються набуті навички: писати за зразком, списувати з друкованого шрифту, записувати на слух окремі букви, склади, слова (де звучання не розходиться з написанням), невеликі речення, читати написане. Оскільки розвиток навички письма об’єктивно відстає від навички читання, у післябукварний період доцільно практикувати комбіновані уроки навчання грамоти, на яких чергується робота із читання і письма.
Процес навчання грамоти забезпечує Буквар — перша навчальна книга, за допомогою якої дитина вчиться читати, відкриває для себе шлях до освіти.

2
12 aramat   [Матеріал]
Коли потрібно починати готувати дитину до школи?Чи потрібно взагалі це робити? Чому навчати дитину до школи і хто цим повинен займатись?
Працюючи вихователем старшої групи хочеться порадити:
- шановні дорослі, все дошкільне життя дитини - це і є унікальне і неповторне життя людини, а не підготовка до життя або до школи!Щодо підготовки до школи. Найважливіше - не впадайте у крайнощі: не перестарайтеся із заняттями, щоб не викликати у дитини відразу до навчання, але й не пускайте все на самоплив, надіючись, наприклад, лише на вихователя дитячого садка.
- користуюись програмою, ми знайомимо дітей з словами: "звук","буква","слово","речення", пояснюємо наявність голосних та приголосних звуків, як правильно тримати олівець та орієнтуватися на сторінках книжок.А головне - уважно слухати інстуктаж та виконувати його.Та ми не вчимо читати та писати, а, ніби , закладаємо такий собі фундамент для подальшого НАВЧАННЯ у школі.
- досвід показує, що ніякий найкращий дитячий садочок не може повністю замінити сім'ю, сімейне виховання.У садочку дітлахам прищеплюємо багато корисних навичок, але якщо заняттями не цікавляться в сім'ї, не надають їм належного значення, не заохочують до старанності, дитина теж починає ставитися до них недбало, не прагне працювати краще, випраляти свої помилки, долати труднощі.
- слід пам'ятати про те, що при вступі у загальноосвітню школу дитина не зобов'язана уміти читати і писати. Але новий важливий період свого життя краще починати з відчуття " Я можу зробити це", ніж " Я не вмію нічого, що вміють інші діти". heart

3
10 Lora   [Матеріал]
Хочу успокоить родителей и воспитателей, наши учителя выдали желаемое (умение детей читать) за действительное. Оказывается, в их методике есть 3 периода: добукварный (14 часов) и букварный (76 часов),который начинается с 29 урока и послебукварный. И они будут учить буквы и учится читать.

З Методичних рекомендацій щодо роботи за новим «Букварем» від авторів Захарійчук М. Д., Науменко В. О.:
«У добукварний період у першокласників формуються початкові уміння здійснювати різні види мовного аналізу, а саме: звуко-складовий, звуковий, синтаксичний (виділяти речення з мовного потоку, визначати кількість слів у реченні, початок і кінець речення, будувати графічні моделі). Побудова графічних моделей (речення, слова, склади, звуки, звукові моделі слів) є найважливішими уміннями, якими мають оволодіти першокласники під кінець добукварного періоду…
У букварний період основною мовною одиницею, яку вивчають першокласники, є буква та її абеткова назва. Вивчення букви здійснюється на основі закріплення звуків, які вона позначає, оскільки в добукварний період учні ознайомилися з усіма звуками рідної мови. На вивчення кожної букви відведено два уроки. На першому уроці учні вивчають літеру, а на другому — закріплюють вивчене…
Буквар розрахований на навчання всіх дітей слухати, розуміти й аналізувати художній твір. Водночас ураховано різні рівні підготовки дітей до читання: навчання читати нечитаючих дітей (знають літери, але не читають), розвивати уміння читати в читаючих дітей (уміють прочитати одно-, двоскладові слова), удосконалювати якості навички читання в дітей, які читають вільно…»

А большинство текстов в Букваре – для чтения самим учителем!
«…текст, призначений для читання вчителем з метою: розвитку вмінь всіх видів мовленнєвої діяльності (слухання-розуміння, аудіювання, говоріння); збільшення лексичного запасу дитини, поглиблення логіки міркувань під час аналізу тексту, навчання першокласників усвідомлено сприймати зміст прочитаного на слух, виховання інтересу до художнього твору, усвідомлення значення загального тону, тембру,темпу, сили голосу (Програма для загальноосвітніх навчальних закладів 1 клас). І, основне, тексти , які читає вчитель, є структурною одиницею алгоритму вивчення нової букви та закріплення умінь звуковимови.»

2
11 Яна   [Матеріал]
О, це те, про що я писала в попередньому коментарі, тільки мовою програми smile

3
9 galchonak   [Матеріал]
Я не против что мой ребенок научится раньше читать, но я не согласна с тем что он должен уметь читать уже в садике. Я помню по себе меня отдали в первый класс уже читала, мне было не интересно, потому что проходили материал который я уже знала, например буквы и звуки. И плохо что нет уже старого букваря с которым мы ходили в школу. Для чего тогда созданы школы, если мы будем их дома учить читать??? С такими успехами можно вообще в первый класс не идти, а сидеть дома и учить ребёнка читать, писать и считать...

3
8 Яна   [Матеріал]
Впевнена, що мова йде про "Буквар" Захарійчука М.Д. На мою думку нічого складно в цьому "Букварі" немає, а навпаки учителеві дається більше можливостей. "Буквар" ділиться на дві частини. І - з 3 по 37 сторінку йдеться добуквенний період у "Букварі" Вашуленка Н.С. (звичного вчиетлям) цей пріод складено з малюночків, схем і т.д., а в "новому" Букварі є тексти для вичтеля та для читаючих учнів. ІІ - з 38 сторінки починається вивчення букв від А до Я biggrin

2
7 GusevaL   [Матеріал]
Этот спор не стихает в продолжение всех лет моей работы в детском саду, с тех самых пор, когда я начинала работать ещё в должности воспитателя. В общем больше тридцати лет! У нас свои задачи. И здесь не "маленькая школа", а детский сад. Ну а теперь по сути проблемы. Обучение чтению процесс сложный, требующий усилий, упорства и ЗНАНИЙ методики (технологии) обучения чтению маленьких детей. Произносить буквы последовательно одну за другой, удерживая их в памяти и понимая, что за слово из них получается - это на самом деле трудно! А еще нужно учитывать тот факт, что слово часто произносится не так , как пишется. Понять механизм чтения и выбрать методику обучения предстоит каждому родителю, кто берётся за это дело. Обычно родители либо учат детей так , как учили их самих, либо выбирают метод, который находят в интернете. А их великое множество и каждый имеет свои плюсы и минусы. Я думаю, что нужно использовать метод основанный на алфавитном принципе (учить последовательно:сначала соотношение между буквами или группами букв и их произношением, потом переходим к слогам, потом к словам). Можно перечислить основные методики обучения чтению (лингвистическая, метод целых слов, метод Зайцева, Мура, Монтессори и так далее). Но обучение чтению должно быть основано на твердом понимании детьми букв и звуков!

1-10 11-16
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сентябрь

КРУНК