...
Славутицький ДНЗ №6
"КРУНК"
Вітаємо, Гость
Головна » 2012 » Липень » 16 » Поняття "складне" природі невідомо. Для неї все просто. Безпека малюка влітку. Отруйні рослини.
4:52 PM
Поняття "складне" природі невідомо. Для неї все просто. Безпека малюка влітку. Отруйні рослини.
 
  Вивозячи малюків на природу, ми хочемо, щоб вони дихали свіжим повітрям, засмугали, брали повітряні ванни - одним словом, оздоровлювалися. Мало хто замислюється над тим, що за містом, навіть на власній ділянці, малюка підстерігає небезпека, на яку ми, дорослі, часто й уваги не звертаємо. А погрожують нашим дітям отруйні рослини. Найчастіше страждають від них маленькі дослідники від 2 до 10 років. Тут позначається і звичка все тягнути до роту і пробувати "на зуб", і гри в «магазин» і «гості», під час яких діти «купують», а потім їдять «куплені» продукти - «ковбасу» з очерету, «макарони »зі стебел кульбаби,« цукерки », зібрані з кущиків воронячого ока. Від деяких рослин малюки можуть постраждати, просто взявши їх у руку. 
  Отруйні рослини - це рослини, що виробляють і накопичують у процесі життєдіяльності отрути, що викликають отруєння тварин і людини. У світовій флорі відомо більше 10 тис. видів таких рослин. Багаторослинні отрути у невеликих дозах є цінними лікувальними засобами. Умовно отруйні рослини можна розділити на наступні групи - за їх впливом на організм: 
  Отруйні рослини, що містять алкалоїди, вражають центральну нервову систему, надають збудливу або пригнічують дію, негативно впливають на роботу серця, шлунка, нирок і печінки. До них відносяться: блекота чорна, аконіт джунгарський (високий), дурман звичайний, беладона.
  Отруйні рослини, що містять серцеві глікозити викликають ураження серцево-судинної системи й одночасно діють на шлунково-кишковий тракт і центральну нервову систему. До таких отруйних рослин відносяться: конвалія травнева, наперстянка, вовче лико - в народі називають вовчою ягодою.
  Отруйні рослини, що містять органічні кислоти. При попаданні в шлунок ці рослини викликають ураження шлунково-кишкового тракту й одночасно діють на центральну нервову і серцево-судинну системи. До цієї групи отруйних рослин відноситься вороняче око.
  Рослини, що містять ефірні масла. Вони викликають ураження шкіри і слизових оболонок, а при проковтуванні - ураження шлунково-кишкового тракту: лютик їдкий, борщівник, чистотіл.
  Отруєння отруйними рослинами може бути різної тяжкості, це залежить від агресивності отрути, його кількості, що припадає на одиницю ваги тіла дитини, віку малюка. У всіх ситуаціях слід назвати передбачуване отруйна рослина, яка викликала отруєння, і почати надавати допомогу до приїзду бригади медиків.
 
Що робити, якщо малюк з'їв отруйну рослину

1-й крок.
Якщо у вас є підозри, що дитина з'їла отруйну рослину, або ж ви виявили його в руках або кишенях малюка, зберігайте спокій, щоб не хвилювати дитину і не погіршити її стан.

2-крок. З'ясуйте у нього, що сталося і коли.

3-й крок. Загляньте йому в рот, щоб з'ясувати, що він жував. Видаліть залишки рослини з рота. Спробуйте визначити кількість з'їденої отруйної рослини, хоча деколи це буває складно зробити.

4-й крок. Зверніться в «Швидку допомогу» або викличте лікаря. Для надання допомоги значення має все - вік дитини, його вага, приблизний час, коли це трапилося! Ні в якому разі не користуйтеся вичікувальну позицію, при якій допомогу дитині починають надавати, тільки побачивши перші симптоми отруєння отруйною рослиною, згадайте, що прихований період отруєння може тривати цілу добу.
 
5-й крок - Якщо дитина з'їла отруйну рослину, допоможіть організму малюка звільнитися від отрути. Якщо дитина у свідомості - промийте  шлунок. Дайте випити води (з розрахунку - не менше півсклянки на кожен рік життя). Далі, акуратно натискаючи пальцем або черешком ложки на корінь язика, викличте в нього блювоту. Промивання повторити два-три рази. 

6-й крок. Після промивання шлунка, суворо дотримуючись інструкції, дайте дитині випити ентеросорбенти - препарати, що зв'язують отрути в шлунково-кишковому тракті і виводять їх з випорожненнями. Це можуть бути Смекта, Ентеросгель, Полифепам та ін. Вони суттєво полегшать стан малюка. Активоване вугілля в подібній ситуації малоефективне. Зменшують всмоктування отрут обволікаючі та слизові речовини: відвар із лляного насіння, рослинна олія, кисіль, збиті яєчні білки (1-3 штуки). Можна дати дитині чорні сухарі. Через 15 - 20 хвилин бажано знову викликати блювоту і повторити надання  препаратів.

7-й крок. Корисно зробити очисну клізму: температура води повинна бути нижче 22-24 ° С. Обсяг води залежить від віку дитини. Для дітей перших місяців життя це 30-60 мл, для дітей від півроку до року - 120-180 мл. 1-2-річним малюкам достатньо 200 мл, а дітям від 2 до 6 років - 300 мл. 

8-й крок. Можливо, дитину треба покласти у лікарню - важкі отруєння отруйними рослинами є показаннями для госпіталізації і надання допомоги в умовах стаціонару. 

  Увага! При розвитку судом важливо не допустити порушення дихання за рахунок спазму жувальних м'язів, тому в рот постраждалого варто вставити черешок ложки, оберненої бинтом або чистою, пропрасованою носовою хусткою. При відсутності в дитини ознак життєдіяльності, необхідно починати робити непрямий масаж серця і штучне дихання. 
 
   Що робити, якщо дитина торкнулася отруйної рослини
 
При опіках ефірними маслами борщівника, жовтцю, чистотілу необхідно змити небезпечну речовину водою з уражених ділянок тіла. Потім необхідно збризкати їх протиопіковими аерозолями й накласти стерильну марлеву серветку або чистий, пропрасований носовичок. Для подальшого лікування опіку необхідно звернутися до лікаря.
 
Знати - значить запобігти
  Необхідно самим знати отруйні рослини, особливо ті, які ростуть на вашій ділянці або поблизу них. Купуйте книги про рослини, зараз це не проблема. Можна ще в місті розповідати дитині про отруйні рослини і давати їй дивитися картинки з їх зображенням. А пізніше, гуляючи з малюком на природі, можна разом пошукати ці рослини і нагадати йому, чим вони небезпечні. Не лінуйтеся нагадувати малятам, що не все можна брати в рот і що не можна їсти все підряд, що потрапляє на очі. Важливо пояснити дитині, що будь-яку їжу спочатку потрібно приготувати. І роблять це батьки або фахівці. Багатьох дітей дивує думка про те, що апетитний на вигляд продукт, наприклад, яблуко, якщо покропиться хімікатами, може бути небезпечний для здоров'я. Їх може здивувати і те, що використовувати у вигляді їжі можна тільки певні продукти, а не все, що подобається. 
  Отруєння отруйними рослинами може «отруїти» весь відпочинок за містом. На своїй ділянці краще їх не мати, а на екскурсію «Про отруйні рослини» можна водити малюка в найближчий гай, на поле або луг, де, тримаючи його за руку, розповідати про їх підступність. Сподіваємося, що сама думка про можливість отруєння рослинами, не зіпсує вам життя на природі, а змусить лише уважніше дивитися за своєю дитиною і тримати в «аптечці» препарати, що допомагають при отруєннях.
Здоров'я вам, наші читачі, і спокійного вам відпочинку! 
 
 
Переглядів: 1230 | Додав: Lora | Рейтинг: 5.0/7
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сентябрь

КРУНК