...
Славутицький ДНЗ №6
"КРУНК"
Вітаємо, Гость
Головна » 2012 » Липень » 6 » Півстоліття в дорозі. Чим би не закінчився пошук бозона Хіггса, відкриття тільки починаються.
12:37 PM
Півстоліття в дорозі. Чим би не закінчився пошук бозона Хіггса, відкриття тільки починаються.
 
   Фізики Європейської організації ядерних досліджень (ЦЕРН) офіційно оголосили про відкриття нової частинки під час експериментів на Великому адронному колайдері, її властивості, в основному, відповідають очікуваним для бозона Хіггса, але деякі все-таки відрізняються.
Бозон Хіггса - останній відсутній елемент сучасної теорії елементарних частинок, так званої Стандартної моделі, яка об'єднує всі види взаємодій, крім гравітаційної - сильну (яка пов'язує кварки у протонах та нейтронах), слабку (взаємодія між електронами і нейтрино) та електромагнітну.
Про факт існування бозона Хіггса, який відповідає за масу елементарних частинок, вперше висловив припущення англійський фізик Пітер Хіггс у 1960-ті роки.
"Ми спостерігаємо нову частинку, у нас є досить сильні свідоцтва, щоб говорити про відкриття", - заявив офіційний представник колаборації CMS (колективу вчених, що працюють на детекторі CMS) Джо Інкандела (Joe Incandela). Його відеозаява була розміщена у вівторок на сайті ЦЕРНу.
За словами представника колаборації, вченим знадобиться ще час для додаткового аналізу отриманих даних.
"Ця частинка дуже схожа за своїми властивостями на бозон Хіггса, але за деякими параметрами вона не зовсім точно відповідає очікуваному... Це може бути не частинка Хіггса Стандартної моделі, а схожа на неї частинка", - заявив він.
Якщо це так і виявиться, це буде революція у фізиці, заявив учений. Наприклад, внаслідок цього буде доведена теорія існування додаткових просторових вимірів. Це найбільш значуще експериментальне відкриття за останні 30-40 років, додав він.
За словами Інкандели, це фундаментальний бозон, у нього, імовірно, нульовий спін.
"Це найважча частинка з усіх відомих, за винятком топ-кварка," - заявив Інкандела.
Він зазначив, що нова частинка приблизно у сто разів важча від протона.
Раніше джерело у ЦЕРНі підтвердило, що фахівці двох "конкуруючих" колаборацій Великого адронного коллайдера, ATLAS та CMS, "бачать" нову частинку із масою 125-126 гігаелектронвольт із достовірністю, яка відповідає рівню відкриття.
Фізики, які працюють із Великим адронним колайдером, у середу 04 липня 2012 року на семінарі ЦЕРНу у Женеві представили дані про нову частинку. На ньому офіційні представники ATLAS та CMS, Фабіола Джианотті та Джо Інкандела відповідно, розказали про останні новини у пошуках бозона Хіггса. На семінар був запрошений Пітер Хіггс, а також інші вчені, які зробили внесок у розробку так званого хіггсівського механізму, який пояснює походження маси, - Франсуа Англер, Джеральд Гуральник та Карл Хаген.

Про бозон Хіггса у ВІкіпедії 
Переглядів: 472 | Додав: GusevaL | Рейтинг: 4.9/7
Всього коментарів: 1
1
1 LadyQ   [Матеріал]
Хоч я дуже далека від фізики і точних наук... але відкриття надихає на роздуми. Кожний, хто хоче і вміє думати, часто задумується над такими питаннями: як осягнути суть розуміння "безконечність"?; звідки взялась матерія?; що таке вічність?; як уявити собі безмежніть простору?.. А на тлі всіх подібних роздумів спитаймо себе - що таке Людина і навіщо вона у Всесвіті?...

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сентябрь

КРУНК