...
Славутицький ДНЗ №6
"КРУНК"
Вітаємо, Гость
Головна » 2013 » Грудень » 21 » Чи корисні дітям мультивітамінні комплекси для підтримки імунітету?
6:22 AM
Чи корисні дітям мультивітамінні комплекси для підтримки імунітету?
 
У зимовий період, коли натуральних вітамінів, що містяться у свіжих овочах і фруктах, не так багато, педіатри призначають дітям мультивітамінні комплекси для підтримки імунітету. Втім, ступінь їх корисності викликає чималі сумніви. 

Як повідомляє HealthDayNews, журнал Annals of Internal Medicin опублікував результати трьох масштабних досліджень, присвячених мультивітамінним і мінеральним комплексам. З’ясувалося, що вітаміни в таблетках були не більш ефективні, ніж препарати плацебо.

«Ми впевнилися в тому, що вітамінні препарати не працюють. Коли людина намагається компенсувати свою мізерну дієту «чарівною» таблеткою, нехай заздалегідь готується до розчарування» , – говорить доктор Елісео Гуаллар, професор епідеміології в Школі громадської охорони здоров’я Джона Хопкінса Блумберга (США).

Слід зауважити, що дослідження проводилися понад 12 років з урахуванням даних від різних вікових груп пацієнтів. Фокус-групи ділили на дві частини і давали справжні вітаміни або плацебо, а потім тестували й опитували. Вчені цікавилися всім: пам’яттю пацієнтів, покращенням якості їхнього життя, частотою захворюваності на застуду в дітей і на серцево-судинні захворювань у дорослих. В останньому третьому дослідженні взяли участь понад 450 тисяч осіб, і результат виявився тим же – пацієнти, які приймали вітаміни і плацебо, почувалися приблизно однаково.

«Вірогідність позитивного ефекту вітамінів у таблетках така мала, що не варто витрачати на них гроші», – говорить доктор Гуаллар.

Плацебоазва походить від лат. Placebo Domino in regione vivorum) — фізіологічно інертна речовина, що використовується як лікарський засіб, позитивний лікувальний ефект якого пов'язаний з підсвідомими психологічними очікуваннями пацієнта. Крім того, терміном «ефект плацебо» називають саме явище не медикаментозного впливу, не лише препарату, а й, наприклад, імітації деякої лікувальної процедури. За речовини для плацебо часто править лактоза. Ступінь вияву ефекту плацебо залежить від схильності людини до навіювання та зовнішніх обставин під час «лікування», наприклад, від розмірів та кольору таблетки, довіри до лікаря, авторитета клініки.

 

Вперше згадане у медичному сенсі у XVIII столітті.

 

Використовується як контрольний препарат у клінічних випробуваннях нових лікарських препаратів, у процедурі кількісної оцінки ефективності ліків. Одній групі піддослідних дають препарат, що тестується, перевірений на тваринах, а іншій — плацебо. Ефект від застосування препарату має достовірно перевищувати ефект плацебо, щоб препарат вважався діючим.

 

Плацебо використовується також для вивчення ролі навіювання у дії лікарських препаратів.

 

Типовий рівень позитивного ефекту плацебо у клінічних випробуваннях у середньому становить 5-10%, при цьому його сила залежить від виду захворювання. Під час проведення більшості випробувань виявляється і негативний плацебо-ефект (ефект  ноцебо): 1-5% пацієнтів відчувають деякий дискомфорт від прийому плацебо (хворий вважає, що у нього алергія тощо).

Переглядів: 428 | Додав: GusevaL | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 1
0
1 natalija   [Матеріал]
ok

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сентябрь

КРУНК