...
Славутицький ДНЗ №6
"КРУНК"
Вітаємо, Гость
Головна » 2012 » Жовтень » 11 » Цікаві факти про Україну.
9:10 PM
Цікаві факти про Україну.

Україна як Батьківщина всесвітньо відомих людей...

Тарас Григорович Шевченко (1814-1861 рр.) - український поет, письменник, художник, громадський діяч, фольклорист, з точки зору багатьох українців - духовний батько сучасного українського народу. Твори Т.Шевченка перекладені більш як 130 іноземними мовами. Наш великий Кобзар посідає друге місце за кількістю поставлених йому пам'ятників у світі. Вони відкриті в Петербурзі, Москві, Вашингтоні, Нью-Йорку, Парижі, Буенос-Айресі, Тулузі, Палермо, Братиславі, Варшаві, Ашгабаті - власне, на всіх материках.
      Іван Павлович Пулюй (1845-1918 рр.) - перший український фізик світового рівня, співзасновник рентгенології. Він домігся найвищої на той час якості Х-променевих фотографій, опублікованих у європейській пресі. А виконана у США одним з І.Пулюєвих електровакуумних апаратів рентгенограма вперше у світі зафіксувала перелом людської кінцівки.
      Ігор Іванович Сікорський  (1889-1972 рр.) - авіаконструктор, який на початку XX ст. розробив цілу серію нових моделей літаків (серед них - одні з перших у світі багатомоторні літаки «Гранд», «Руський Витязь» та «Ілля Муромець») та гелікоптерів.

Україна - країна чудес...

      Печера оптимістична, розташована у Тернопільській області, занесена до Книги рекордів Гінесса як найдовша в світі гіпсова печера, найдовша печера Євразії та третя за довжиною серед печер світу.
      Олешківська пустеля - одна з найбільших пустель Європи (Херсонська область).
     Пам'ятки України занесені у список об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Серед них - Софійський собор та Києво-Печерська Лавра у Києві, історичний центр Львова, букові ліси Карпат, пункти геодезичної дуги Струве. Значна частина пам'яток - кандидати на включення до цього списку.
      Переможці конкурсу «Сім чудес України»: Кам'янець-Подільський, Києво-Печерська лавра, Хотинська фортеця, парк «Софіївка», собор Софія Київська, Херсонес Таврійський, острів Хортиця. Серед природних чудес України: заповідник «Асканія-Нова», Гранітно-степове Побужжя, Дністровський каньйон, Мармурова печера, Подільські Товтри, озеро Світязь, озеро Синевир. Тривають конкурси «Сім замків України» та «Сім маршрутів України».


Україна як перша з перших...

      Запорізька Січ - суспільно-політична та військово-адміністративна організація українського козацтва - по праву вважається одним з перших демократичних утворень у світі.
      Одна із перших конституцій Європи була складена саме в Україні - Конституція Пилипа Орлика 1710 р. До речі, на честь його сина - Григора - названо міжнародний аеропорт Франції - Орлі та місто неподалік.


Саме тут, в Україні...

      Саме територією України пролягав один з найбільших транспортних шляхів стародавності "шлях із варяг у греки" - система річкових шляхів і волоків між ними завдовжки 3000 км, що зв'язувала північні землі Давньої Русі з південними руськими землями та Балтійське море з Чорним.
      На протязі усієї своєї давньої історії Україна-Русь виступала мостом між світами Східної Европи і Давнім Сходом, Європою античною, візантійською і латинською.
      Географічний центр Європи знаходиться саме на території сучасної України, про що свідчить знак неподалік міста Рахова Закарпатської області (згідно з вимірюваннями, які проводили у 1887 році географічне товариство і військове відомство Австро-Угорської імперії).
      Лише в Україні можна побачити знамениту підковану блоху та інші унікальні витвори Миколи Сядристого у Київському музеї мікромініатюр.

сайт: http://intered.com.ua

 
Переглядів: 674 | Додав: GusevaL | Рейтинг: 4.3/6
Всього коментарів: 4
1
4 Tany   [Матеріал]
А також українська мова одна з найгарнійших та милозвучних мов світу!!!

2
3 aramat   [Матеріал]
Є з кого брати приклад.

3
2 natalija   [Матеріал]
Есть, чем гордиться нам!!!

3
1 svetik   [Матеріал]
Ми пишаємося своєю Батьківщиною!

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сентябрь

КРУНК