...
Славутицький ДНЗ №6
"КРУНК"
Вітаємо, Гость
Головна » 2012 » Червень » 25 » Про основні подробиці програми "Доступне житло" на Київщині та в Славутичі.
11:52 AM
Про основні подробиці програми "Доступне житло" на Київщині та в Славутичі.
 
   Нещодавно своєю Постановою Кабінет міністрів України №343 від 25.04.2012р затвердив механізм здешевлення вартості іпотечних кредитів, тим самим почавши втілення однієї з президентських соціальних ініціатив з реалізації програми «Доступне житло».

  Про основні подробиці програми - наша розмова з начальником Головного управління капітального будівництва Київської облдержадміністрації Миколою Стариченком.

- Миколо Анатолійовичу, на сьогодні в державі є багато скептиків, які спекулюють на болючому майже для кожної родини квартирному питанні, заявляючи, що доступне житло - це міф, а не реальність, звичайна передвиборна обіцянка. Що скажете з цього приводу? 

- Передусім зазначу, що будь - яку ініціативу при бажанні можна пов'язати з електоральною симпатією, адже вибори у нашій державі - явище чи не щорічне. Тому з упевненістю можу сказати, що соціальна ініціатива Глави держави - не просто розмови на порожньому місці, вона вже втілюється в життя. І моє завдання - максимально розповісти жителям Київщини про можливість отримання часткової компенсації за таким кредитом, а ще запевнити, що кожен бажаючий громадянин, який потребує поліпшення житлових умов, може взяти участь у даній програмі. 

- Розумію, що саме на Ваше управління і покладено функцію реалізації програми на Київщині... 

- Так, головне управління капітального будівництва Київської облдержадміністрації визнано головним розпорядником коштів нижчого рівня за програмою здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом. Відповідно до неї на поточний рік на Київську область держбюджетом передбачено 37,5 млн. гривень. 

- А які ж вимоги ставляться до потенційного кандидата на отримання часткової компенсації? 

- Для отримання часткової компенсації потенційному кандидату необхідно мати найперше потребу в поліпшенні житлових умов та бути платоспроможним, адже придбання житла - це не просто інвестиція, а й фінансова відповідальність.

- Назвіть, будь ласка, найбільші переваги отримання кредиту за програмою «Доступне житло»? 

- Скажу, що головна перевага полягає в тому, що банківські установи не вимагатимуть в заставу іншого житла, а громадянин сплачує лише 3 відсотки річних в гривні за кредитом - інші 13 відсотків буде компенсувати держава. 

Зручність для позичальника полягає ще і в тому, що наразі працює «єдине вікно», де громадянин у будь-якому куточку Київщини може звернутись до місцевої банківської установи, яка наразі визначена та працює за даною програмою для отримання всієї необхідної інформації, як про саму програму, так і про можливість участі у ній, надавши при цьому відомості про доходи для попередньої оцінки визначення платоспроможності.

- Розкажіть про подробиці кредитування? 

- Кредити, за якими буде здійснюватись відшкодування частини процентів, будуть надаватись лише у гривнях і терміном до 15 років з моменту укладення кредитного договору. Процентна ставка на момент видачі кредиту не перевищуватиме 16 відсотків річних, а обов'язковий внесок позичальника - не перевищує 25 відсотків вартості житла.

За бажанням позичальника розмір такого внеску може бути збільшено. Як перший внесок можуть зараховуватись також і кошти, сплачені позичальником за перевищення нормативної площі. Програма також передбачає укладення договорів поруки з кожним дієздатним членом сім'ї, який проживає разом з позичальником. 

- Хто приймає остаточне рішення про надання кандидатові кредиту? 

- Остаточне рішення про надання позичальнику кредиту для придбання житла приймає лише банк відповідно до своїх внутрішніх правил.

- А які банки будуть брати участь у програмі здешевлення вартості іпотечних кредитів?

- У даній програмі беруть участь такі банки як АТ «Ощадбанк», Публічне акціонерне товариство «Акціонерний банк «Укргазбанк», Публічне акціонерне товариство «БАНК «ФІНАНСИ та КРЕДИТ», та Uni Credit Bank.

- Як визначається нормативна площа житла, його розрахункова вартість та максимальний розмір кредиту? 

- Нормативна площа житла для здешевлення вартості іпотечних кредитів визначається з розрахунку 40 кв. метрів загальної площі на одного громадянина чи сім'ю з двох осіб та 58 кв. метрів загальної площі на сім'ю з трьох і більше осіб. 

Розрахункова вартість житла встановлюється з урахуванням місця проживання громадян. Максимальна вартість квадратного метра на об'єкти, які розташовані у 15-кілометровій зоні від Києва становить - 6 875 гривень. Для інших населених пунктів Київської області від 4 000 - 6 250 гривень за квадратний метр. 

Максимальний розмір кредиту, за яким може бути надана часткова компенсація процентів, визначається шляхом множення нормативної площі житла на його розрахункову вартість. Вартість загальної площі житла, що перевищує нормативну площу, сплачується позичальником за рахунок власних коштів. 

За ходом будівництва об'єктів, які беруть участь у програмі, буде здійснюватись контроль місцевими органами влади. 

Наразі маємо такі об'єкти у містах Вишневе та Біла Церква. Втім не остаточний перелік, кількість об'єктів, які будуть брати участь у програмі, буде постійно збільшуватись. 

- Які ж документи необхідно подати позичальнику для отримання часткової компенсації, та як саме можна отримати часткову компенсацію?

Отримання позичальником часткової компенсації процентів відбувається так: між розпорядником бюджетних коштів нижчого рівня (одержувачем бюджетних коштів), банком і позичальником укладається договір про надання часткової компенсації процентів при цьому громадянин повинен подати для отримання часткової компенсації наступні документи: 

- заяву про надання часткової компенсації процентів; 

- копію паспорта; 

- копію реєстраційного номера облікової картки платника податків (не подається фізичними особами, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті);

- довідку про склад сім'ї;

- копію свідоцтва про шлюб (за наявності);

- копію свідоцтва про народження дитини (дітей) (за наявності);

- документи про доходи позичальника та членів його сім'ї за останні шість місяців.

- І наостанок. Куди жителі Київщини можуть звертатися за роз'ясненнями? 

- Зазначену інформацію можна знайти на офіційному сайті Київської обласної державної адміністрації http://www.kyiv-obl.gov.ua/ в рубриці «Соціальна Ініціатива Президента України: Доступне Житло». За додатковою інформацією та для подачі документів необхідно звертатись до Головного управління капітального будівництва у Київській області за адресою м. Київ, вул. Мельникова 40, тел. 206-74-91.  

Сподіваюся, що мовою цифр та фактів мені вдалося переконати читачів у тому, що влада справді повернулась обличчям до громадян, запропонувавши вигідну програму здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом, та робить усе можливе для того, аби не загравати на болючому питанні, а дійсно працювати задля добробуту людей.

Детальніше тут

СЛАВУТИЦЬКА МІСЬКА РАДА КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВИКОНАВЧИЙ  КОМІТЕТ

Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я

 

20.06.2012      342     
 

Про реалізацію у місті державної програми «Доступне житло»

 
 

 

 
 На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2012 року № 343 «Про затвердження Порядку здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов» із змінами,  керуючись  ч.6 ст.59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,

виконавчий комітет міської ради

ВИРІШИВ:

1. Затвердити Робочий план по реалізації у місті державної програми «Доступне житло» згідно додатку.
2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на першого заступника міського голови Жигалло В.К.
 

 Міський голова                                         В.П.Удовиченко


 
Додаток

до рішення виконавчого комітету

20.06.2012      339

 

Робочий план

по реалізації у місті державної програми «Доступне житло»

 

1. Управлінню інформації та електронного врядування (Любива Л.М.) до 21.06.2012 забезпечити інформування громадськості  щодо програми «Доступне житло» через загальноміську щотижневу газету  «Теледень-Славутич».

 2. Відділу містобудування та архітектури (Коробейнікова Н.М.) до 20.08.2012 виготовити необхідну землевпорядну документацію та отримати державні акти на право постійного користування на дві земельні ділянки під будівництво будинків за державною програмою «Доступне житло».

 3. Відділу містобудування та архітектури (Коробейнікова Н.М.) виготовити та розмістити соціальну рекламу стосовно доступного житла на зовнішніх рекламних носіях.

 4. Першому заступнику міського голови Жигалло В.К. забезпечити інформування жителів міста, які перебувають на квартирному обліку, про порядок оформлення та отримання пільгових кредитів по державній програмі «Доступне житло».

 5. До 01.10.2012 провести громадські слухання щодо реалізації державної  програми «Доступне житло» з жителями міста, які перебувають на квартирному обліку, із запрошенням для участі в них начальника Головного управління капітального будівництва Київської обласної державної адміністрації Стариченка М.А..

 6. Провідному спеціалісту з питань квартирного обліку (Котова С.В.) забезпечити формування Єдиного державного реєстру громадян, які потребують поліпшення житлових умов.

 

 Керуючий справами виконкому                                         М.І.Дроган


Детальніше тут Рішення 342-21

Переглядів: 742 | Додав: GusevaL | Рейтинг: 5.0/7
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сентябрь

КРУНК