...
Славутицький ДНЗ №6
"КРУНК"
Вітаємо, Гость
Головна » 2012 » Січень » 3 » Фотопроект. Спальні кімнати. Люлі - люлі - люлі, прилетіли гулі... та й сіли на люлі. Ой ви, гулі, не гудіть, дитиноньки не будіть!
1:41 PM
Фотопроект. Спальні кімнати. Люлі - люлі - люлі, прилетіли гулі... та й сіли на люлі. Ой ви, гулі, не гудіть, дитиноньки не будіть!
  

 


 

Цікаві факти для батьків з організації і тривалості сну дітей дошкільного віку.

   Орієнтовні добові норми сну: від 1-го до 1,5 років дитина спить 2 рази на день: 1-й сон триває 2-2,5 години, 2-й сон триває 1,5 години, нічний сон триває 10 -11 годин;

• Від 1,5 до 2 років дитина спить 1 раз на день 2,5-3 години, нічний сон триває 10-11 годин;

• Від 2 до 3 років дитина спить 1 раз на день 2-2,5 години, нічний сон триває 10-11 годин;

• Від 3 до 7 років дитина спить 1 раз на день близько 2 годин, нічний сон триває 10 годин; • Після 7 років дитині не обов'язково спати вдень, вночі дитина цього віку повинна спати не менше 8-9 годин.

   Сон - це захист для нервової системи, можливість розвитку, зростання, накопичення сил, їх відновлення, неодмінна умова життя, настільки ж потрібна, як вода і їжа. Як же організовується сон дітей в дитячому садку? Відразу після обіду, в ігровій кімнаті діти знімають плаття (сорочки), штанці і в сандалях босоніж йдуть в туалетну кімнату. Обов'язково звільнюють кишківник і сечовий міхур, миють руки. Дівчатка звільнюють волосся від бантиків, приколок, гумок для волосся і своїми гребінцями за допомогою вихователя розчісують їх. Хлопчики розчісуються в туалетній кімнаті. У спальній кімнаті діти переодягаються в одяг для сну. Він може бути будь-який: інша сорочка, нічна сорочка, піжама. Головне, щоб одяг не утрудняв тіло, відповідав температурі спальні. Важливо, щоб малюк розумів, що для сну потрібний інший одяг, і звикав до цього. Денний одяг просихає в іншому приміщенні, тіло відпочиває, в додаток під час всіх цих роздягань-переодягань дитина мимоволі отримує повітряні ванни. Вихователь контролює температуру повітря і провітрювання спальні, і так само стан постільного приладдя персональний у кожного малюка. Подушка покладена плоско; краще щоб дитина спала на правому боці або на спині, дихала через ніс. Штори запнуті, довкола спокійна обстановка. Спілкування з дітьми у цей момент тихе, спокійне. Вихователь говорить  рівним голосом, без питань і звернень по іменах, щось розповідає, вкриває ковдрою, налаштовує на сон. В процесі всього сну вихователь не покидає дітей в спальні. У неї там обладнано робоче місце і вона займатиметься підготовкою до занять і ігор з дітьми після сну, заповненням документів, плануванням наступного робочого дня. Діти дошкільного  віку не позбавлені почуття страху і самоти, тому присутність дорослого є обов'язковою.( Протягом хвилин 40  здійснюється перехід сну в глибоку його фазу, який може супроводжуватися короткочасними пробудженнями особливо у нервово-збудливих або «новеньких» дітей, тому важливо, щоб поруч був дбайливий, доброзичливий дорослий).  
  Сон протікає на тлі одностороннього провітрювання. Пробудження дітей вихователь організовує так, що в зоні його уваги знаходяться і всі малята разом, і кожне дитя окремо. Після закінчення часу сну, та і за станом дітей вихователь тихенько, звертаючись до всіх, будить малят. 
  Шановні мами і тата! Якщо у вас виникнуть додаткові питання щодо організації сну дітей в дитячому садку або удома, їх можна задати на форумі.
Переглядів: 1593 | Додав: Vika | Рейтинг: 5.0/5
Всього коментарів: 3
0
3 aramat   [Матеріал]
Спокійно, затишно. Спонукає до відпочинку. Дітки так солодко сплять у своїх ліжечках, бажаючи один одному:"Спокійного дня". Цікаво і приємно чути такі слова з їхніх вуст.
Чудові фото.

0
2 Vasya   [Матеріал]
Дуже корисна і цікава інформація.

0
1 svet@lana   [Матеріал]
Чисто, затишно, привітно.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сентябрь

КРУНК