...
Славутицький ДНЗ №6
"КРУНК"
Вітаємо, Гость
Головна » 2012 » Листопад » 28 » Холодно взимку зайчатам і білці...Як допоможемо дружно, малята, - виживуть взимку птахи і звірята!.
11:44 AM
Холодно взимку зайчатам і білці...Як допоможемо дружно, малята, - виживуть взимку птахи і звірята!.
 На фото: діти групи "Чебурашка" та їх вихователь Наталія Володимирівна Ковтуненко.

Холодно взимку зайчатам і білці,
Песику в будці, в сараї корівці.
Мерзнуть у котика лапки і вуха,
Мерзне ворона в лиху завірюху.
Горю зарадити можемо –
В будку Шаркові настелим соломи,
Зайчикові покладемо під кущик
Кілька морквинок, листочок капусти.
Теплу корівці поставим водичку,
Птицям насиплемо крихт в годівничку…
Як допоможемо дружно, малята, -
Виживуть взимку птахи і звірята.

Подивися у вікно. Вся шибка розмальована білими візерунками — це мороз її так розмалював. Холодно надворі. Все навколо вкрито снігом — і земля, і дахи будинків; навіть на деревах — сніг.
Січень — найхолодніший місяць, середина зими. Ставки й ріки закуті кригою, заметені снігом поля й ліси. Ночі стоять довгі. О восьмій годині ранку ще темно, на дев'яту — тільки сонечко сходить. А дні взимку найкоротші. Не встигнеш на вулицю вийти побігати, погратися — зирк — і знову стемніло.

Заглянь зимового ранку на подвір'я. По снігу стрибають горобчики, від холоду настовбурчилися, розпушилися, на м'ячики стали схожі. Стрибають, крихти підбирають. Тут же перевальцем гуляють ворони, між ними метушаться галки — так і дивляться, чим би їм підживитися.

Винесуть собаці миску з їжею, тільки поставлять, а галки, ворони вже тут: навколо собаки стрибають, стараються з-під самого носа шматочок вихопити. Не витримає пес, кинеться за пташкою, а інші вже в миску лізуть. Схопить хто хліб, хто кісточку — і геть полетять.

У селі взимку біля оселі не тільки цих пташок побачити можна. Сюди й синиці, й вівсянки, і навіть обережні сороки прилітають. Голодно взимку їм у лісі, ось вони й летять ближче до людської оселі, щоб підгодуватися. Звірі лісові на полювання виходять, а ведмідь з осені як заляже в барліг, так і спить до весни.

Взимку всі стараються сховатися від морозу, від холодного крижаного вітру, і кожен по-своєму зимувати пристосувався.

Як заєць взимку живе

Зима. Мороз. Всі тварини від лютого холоду поховалися. А в зайця немає ні нори, ні гнізда. Сьогодні під кущами виспиться, завтра в ярочку приляже; де ямку в снігу викопає — там у нього й дім. Зате шубка у зайця тепла, пушиста й біла, як сніг. Добре йому в такій шубці — тепло і сховатися від ворогів неважко: притулився до снігу — спробуй розгледіти!

Вдень заєць спить, а як прийде ніч, виходить погуляти й попоїсти.

Поки снігу в полі небагато, він лапками його розриє, глянь — травичку знайде. А як намете хуртовина глибокі замети, тоді вже не розкопати зайчикові снігу. Зате в лісі він на високий замет вилізе, з кущів, з дерев молоді гілочки пообгризає або кори поїсть, от і ситий. А інколи і в село в гості завітає. Прийде пізно ввечері, коли в селі тихо, всі вже сплять, підбіжить до стіжка і почне сіно смикати. Насмиче, наїсться, а потім назад в ліс побіжить. Так і живе заєць цілу зиму.

Куди комарі взимку поховалися
На зиму комарі поховалися в різні щілини, в старі дупла. Вони й біля нас зимують. Позлітаються в підвал або погріб, багато їх там у кутку назбирається. Причепляться комарі своїми довгими ніжками до стелі, до стін та й сплять цілу зиму.

Г. Скребицький, В. Чапліна


Переглядів: 1992 | Додав: Vika | Рейтинг: 5.0/10
Всього коментарів: 8
1
8 Natali   [Матеріал]
Спасибі всім за такі теплі та гарні слова підтримки!
Але з такими розумниками та веселиками дуже легко працювати. Вони і так все знають, залишається тільки спостерігати за ними та пропонувати той чи інший вид діяльності.

1
7 GusevaL   [Матеріал]
В этом возрасте интенсивный темп физического развития несколько замедляется, но весь организм ребёнка крепнет, растёт, развивается нервная система и совершенствуется моторика. Насколько активны и самостоятельны дети, хорошо видно на фотографиях. Занятие требовало концентрации внимания, речевой активности,умения слушать, слышать и выполнять задания в соответствии с образцом и словесными указаниями воспитателя. Наталия Владимировна создала условия для положительного эмоционального состояния и активного поведения, развития познавательных интересов и расширения кругозора у малышей. Спасибо, было здорово!

2
6 Аня   [Матеріал]
Молодец Наталья Владимировна! Не сомневаюсь, что занятие было интересное. И наочность классная.

1
5 Vika   [Матеріал]
Заняття й справді було дуже цікаве! Малюки вже знають, де зимуватиме ведмідь.

КОЛИСАНКА ДЛЯ ВЕДМЕЖАТИ (Оксана КРОТЮК)

Підбиває мама листяну перину:
– Укладайся спати, мій маленький сину.

Зажурила осінь золоту діброву.
Вітер нам співає пісню колискову.

Вже поснули бджоли, мушки і жуки.
Сплять сусіди наші – сірі їжаки.

Запашні, малинові хай насняться сни.
Спімо, мій кошлатику, міцно до весни.

2
4 Зина   [Матеріал]
Наталія Володимирівна, Ви МОЛОДЕЦЬ=)

2
3 aramat   [Матеріал]
Яка гарна наочність на занятті використана! Успіхів! flower

3
2 natalija   [Матеріал]
Мабуть , цікаве заняття було!!Молодець, Наталія Володимирівна!!

3
1 galchonak   [Матеріал]
Это же группа "Чебурашка"! Деткам наверно очень интересно было. Так внимательно наблюдают. smile

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сентябрь

КРУНК