...
Славутицький ДНЗ №6
"КРУНК"
Вітаємо, Гость
Головна » 2012 » Жовтень » 19 » Для мене, як для вихователя дітей раннього віку, зрозуміло, яке значення мають розвивальні властивості предметів що оточують малюків.
10:09 AM
Для мене, як для вихователя дітей раннього віку, зрозуміло, яке значення мають розвивальні властивості предметів що оточують малюків.
 
 
 Для мене, як для вихователя дітей раннього віку, зрозуміло, яке значення мають розвивальні властивості предметів що оточують малюків, іншими словами - розвивальне середовище групи.
 Період від одного року до двох років - час активного дослідження дитиною навколишнього світу. Дії з предметами стають самим улюбленим заняттям малюка. У повсякденному житті під час самостійних ігор, праці, на прогулянках малята мають справу з багатьма властивостями предметів, однак помічають, виокремлюють, усвідомлюють лише деякі з них.


 Практика і спеціальні дослідження підтверджують, що набутий стихійно, без керівництва дорослих, сенсорний досвід є досить бідним, поверховим. До трьох років дитина ще не здатна зрозуміти значення зразків (еталонів), з якими необхідно порівнювати властивості предметів. Кружечок, кулька, кольорова смужка для неї такі одиничні і конкретні, як м'яч, годинник, чашка, книжка тощо. На цьому етапі важливо забезпечити нагромадження різноманітних уявлень, сформувати основу для подальшого засвоєння і використання сенсорних еталонів, використовуючи у роботі з дітьми основні види форм і кольорів, які згодом виступатимуть як еталони. 


 Ось чому розвиваюче середовище для дитини цього віку повинне рясніти предметами, здатними надати йому найрізноманітнішу сенсорну інформацію. Це можуть бути не тільки покупні іграшки, але й звичайні побутові предмети. Важливо надати дитині не тільки предмети для гри, але і необхідний для цього простір, і свободу для самостійних дій з ними. Важливо також навчати малюка практичним діям з іграшками. Маніпулюючи ними, він починає звертати увагу на їх самі різні властивості: форму, колір, величину, фактуру, пружність, важкість; потім буде вчитися впізнавати і розрізняти їх; трохи пізніше зможе групувати і сортувати предмети за всіма знайомими ознаками.


 У цьому й полягає сутність сенсорних вправ, які є основою для формування всієї розумової діяльності маленької людини. Уміння розглядати, сприймати явища і предмети формується успішно лише тоді, коли діти ясно розуміють, навіщо потрібно розглядати той чи інший предмет, слухати ті чи інші звуки. 

 

 Тому, навчаючи сприйняття різних предметів і явищ, необхідно чітко пояснювати дітям сенс їх дій. Цей сенс особливо стає зрозумілий дітям, якщо вони потім використовують свої уявлення в практичній діяльності; в цьому випадку сприйняття дітей стає більш усвідомленим і цілеспрямованим: адже якщо погано розглянеш предмет, то потім важко зобразити його або сконструювати.  У процесі відтворення предмета в тій чи іншій діяльності перевіряються або уточнюються вже сформовані уявлення дітей. У зв'язку з цим основне завдання сенсорного виховання полягає в тому, щоб формувати в дітей такі вміння сприймати і представляти предмети і явища, які сприяли б удосконаленню процесів малювання, конструювання, звукового аналізу слів, праці в природі тощо.


Коментар вихователя групи раннього віку "Вінні-Пух" Світлани Шевченко, фото помічника вихователя Галини Кожем’яко.

Переглядів: 2072 | Додав: Vika | Рейтинг: 4.9/8
Всього коментарів: 3
1
3 natalija   [Матеріал]
Розвиваюче середовище для дитини у групі Світлани Михайлівни рясніє предметами, здатними надати найрізноманітнішу сенсорну інформацію. Молодці!!!

1
2 Аня   [Матеріал]
Ця група й справді виділяється своїм насиченим кольором.

1
1 Lora   [Матеріал]
Розвивальне середовище групи - на високому рівні, завдяки старанням Світлани Михайлівни.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сентябрь

КРУНК