...
Славутицький ДНЗ №6
"КРУНК"
Вітаємо, Гость
Головна » 2012 » Липень » 17 » Інформація до роздумів. Останнім часом вихователі та психологи відзначають зниження рівня розвитку рольової гри у дошкільнят.
5:00 PM
Інформація до роздумів. Останнім часом вихователі та психологи відзначають зниження рівня розвитку рольової гри у дошкільнят.

  У різні історичні епохи в залежності від соціальних, побутових і сімейних умов діти грають в різні за своїм сюжетам гри. Основним джерелом рольових ігор є знайомство дитини з життям і діяльністю дорослих. Якщо діти, погано знайомі з навколишнім світом людей, грають мало, їхні ігри одноманітні і обмежені.

  Останнім часом вихователі та психологи відзначають зниження рівня розвитку рольової гри в дошкільнят. Діти грають менше, ніж 20 - 30 років тому, їх рольові ігри більш примітивні і одноманітні. Це, мабуть, пов'язано з тим, що діти все більше віддаляються від дорослих, вони не бачать і не розуміють діяльності дорослих, погано знайомі з їх трудовими і особистими відносинами.

  В результаті, незважаючи на велику кількість прекрасних іграшок, у них відсутній зміст для гри. У той же час відмічено, що сучасні дошкільнята воліють відтворювати в своїх іграх сюжети, запозичені з телевізійних серіалів, і брати на себе не виробничі чи професійні ролі дорослих (лікаря, шофера, кухарі і т.д.), а ролі телевізійних героїв.

  Ці спостереження виявляють, що наші дошкільнята, які проводять дуже багато часу біля телевізора, краще знайомі з життям та відносинами іноземних героїв фільмів, ніж оточуючих їх реальних дорослих. Однак це не змінює суті гри: при всьому різноманітті сюжетів за ними ховається принципово одне і те ж зміст - діяльність людей, їхні вчинки і відносини.

  Як батькам навчити дитину грати в сюжетно-рольові ігри?

- До 3-х років:

• Спочатку дитину знайомте з предметами (наприклад, лялька чи машинка).

• Навчайте виконувати дії з цими предметами (лялечку треба побаюкать, а машинку везти)

• Ускладнюйте правила гри, з'являються кілька предметів і кілька дій: ляльку спочатку колишуть, потім укладають в ліжко (з'являється другий предмет і друга дія), накривають ковдрою (з'являється третій предмет і третя дія).

• У дитини до трьох років ще не сформувалося своє «Я». Дитина ототожнює себе з дорослими, тому він проектує доросле життя на себе через гру. Хоча це ще не повноцінна гра, а тільки її початок - в грі відсутній діалог.
 
- від 3 до 4 років:

• Чим більше дитина знатиме предметів і дій з даним предметом, тим різноманітніше будуть надалі його гри. А самих таких предметів (як і в дорослому житті) може бути безліч.

• У три-чотири роки починається вік «чомучок». Дитина часто задає нове питання, навіть не дослухавши відповідь на попередній. Це пов'язано з тим, що він інтенсивно починає пізнавати світ. Починає інтенсивно розвиватися і грати.

• Дитина починає брати на себе ролі, виникають нетривалі діалоги. Гра залишається нетривалої за часом. Дитина починає комбінувати події. Наприклад, дівчинка грає роль «мами», а лялька - це її «дочка». «Мама» накрила на стіл і тут входить справжня мама, яка входить в роль «гості» з іншою лялькою «своєю дочкою». «Гостя» вступає в діалог з «мамою», запитує про щось («як справи?"). «Мама» пропонує випити разом чай, так як у неї «накритий стіл». - Так виникають перші діалоги, і ускладнюється гра.

- від 4 до 5 років:

• Стають більш розгорнуті сюжети. У дітей стає більше досвіду, наприклад, граючи в лікарню, у них вже ні один лікар, який лікує, приймають «фахівці». Є пацієнт (и), медсестри.

• Як правило, дитина вже вносить у гру свої пропозиції.
• Діти об'єднують кілька сюжетних ігор в одну гру. Наприклад, йде гра «в сім'ю», тут же «в сім'ї» може виникнути ситуація - «дитина захворіла». Виникає наступне сюжет гри «Лікарня». А до «лікарні» потрібно «доїхати», тому можна запросити в гру «водія швидкої допомоги».

• Активно розвиваються рольові діалоги.

- від 5 до 7 років:

Розгорнуті сюжети ігор, деталізація сюжетів. Діти вносять все більше і більше пропозицій в гру, тому гра стає триваліший за часом і цікавіше за сюжетом.

Всі події для ігор діти беруть з реального життя

Переглядів: 546 | Додав: Lora | Рейтинг: 5.0/4
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сентябрь

КРУНК