...
Славутицький ДНЗ №6
"КРУНК"
Вітаємо, Гость
Головна » 2012 » Травень » 31 » Інноваційна діяльність у роботі ДНЗ
7:58 PM
Інноваційна діяльність у роботі ДНЗ
 
     Інноваційна діяльність у роботі ДНЗ - вимога часу, яка спрямована на забезпечення адекватності навчально-виховного процесу та його результатів до сучасних вимог суспільства. Інноваційна діяльність стала стимулюючим чинником у розвитку і нашого дошкільного закладу. Вихователі нашого закладу з метою удосконалення навчально-виховного процесу використовують інноваційні технології. Однією з таких технологій є метод проектів - це один із особистісно орієнтованих технологій, спосіб організації самостійної діяльності дітей, спрямований на реалізацію завдань навчального проекту, що включають у собі групові методи, дослідницькі, пошукові та інші.
 
   Вибір цього методу обумовлений вимогами нової Базової програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі» щодо навчання і розвитку творчої особистості, спрямування педагогічної діяльності на розвиток у дітей пізнавальної активності, творчості, самостійного пошуку розв'язання проблеми.
  Треба сказати, що будь-яка робота над темою чи просто групова робота не може називатися методом проектів. Проектна технологія передбачає певну сукупність навчально-пізнавальних прийомів, що дозволяють вирішити ту чи іншу проблему шляхом самостійних дій дітей із обов’язковим представленням результатів.
   Проектна діяльність складається з кількох етапів (днів), які між собою взаємопов’язані, адже мають на меті стимулювати дитячі потреби в самореалізації, самовираженні, у творчій особистій та суспільно значимій діяльності.
   За тривалістю вони бувають короткостроковими (одно або декілька зайняття), середній тривалості, довгострокові (наприклад, "Творчість Лесі Українки" - на навчальний рік).
 
 
   Основною метою проектного методу є розвиток вільної творчої особистості дитини, яке визначається завданнями розвитку і завданнями дослідницької діяльності дітей.
   Завдання розвитку: забезпечення психологічного благополуччя і здоров'я дітей; розвиток пізнавальних здібностей, творчої уяви, творчого мислення, комунікативних навичок.
 
  У своїй діяльності ми використовуємо різні види проектів :
  • Ролево-ігрові (з елементами творчих ігор, коли діти входять в образ персонажів казки і вирішують по-своєму поставлені проблеми). В основному такий метод використовують педагоги молодших і середніх груп («Хай народна добра казка подарує тепло й ласку», «У сонячному місті»).
  • Дослідницькі. У нім діти досліджують, експериментують, аналізують, а результати видають у вигляді збірок творів, звітів, доповідей, газет («Космічна подорож», «Знов починається весна – знов починаються дива» та ін.).
    Інформаційно-практичні. У нім діти створюють різні прикладні предмети, які можуть бути використані в реальному житті (лук на підвіконні) або використовуються в оформленні групи (вирощування кольорів).
  • Творчі. Такі проекти, як правило, не мають детально відпрацьованої структури спільної діяльності учасників, вона тільки намічається і далі розвивається, підкоряючись жанру кінцевого результату. Вони проходять у формі підсумкового заняття, розваги, свята, або драматизації («Ангели чарівних снів», «Славутич – місто дитячих мрій», «Весна нині щедра й багата, із квітами зустрінем свято» та ін.). Результати виконання проектів оформлені певним чином (фотографії, макет, альбом, газета, картина, елементи декору тощо). 
 
  Метод проектів - це не ізольований від інших вид діяльності. Він тісно пов'язаний з усіма видами діяльності : спостереження, трудова діяльність, розвиток мовлення (уміння чітко виразити свою думку), зображувальна діяльність (розвиток образотворчих здібностей сприяє точнішому відображенню результату і навпаки, чим глибше виконавець вивчить об'єкт, тим точніше передасть його деталі під час образотворчої діяльності), елементарні математичні уявлення (під час проведення проекту постійно виникає необхідність вимірювати, порівнювати, визначати форму і розміри, робити інші операції).
           
   Використовуючи технологію проектного методу вже більше 8 років, можна зробити наступні висновки:
  • Метод проектів як один з методів інтегрованого навчання дошкільнят, ґрунтується на інтересах дітей та припускає самостійну активність вихованців дитячого садка, що сприяє формуванню самостійності, глибоко мотивованій, доцільній пізнавальній діяльності у дітей дошкільного віку.
  • Використання методу проектів в роботі з дошкільнятами сприяє підвищенню самооцінки дитини, розвитку сприятливих міжособистісних стосунків в групі дітей. Беручи участь в проекті, дитина відчуває себе значимою в групі однолітків, бачить свій вклад в загальну справу, радіє своїм успіхам.
   Але найголовніші учасники проектної діяльності - це наші вихованці, на розвиток яких спрямовані усі наші зусилля. Ким стануть наші діти, коли виростуть, - покаже час. Для нас головне - забезпечити кожній дитині максимальні умови для розвитку його здібностей, самостійності і творчості.
 
Поради вихователям по роботі над проектом тут
Переглядів: 6083 | Додав: Vika | Рейтинг: 3.7/10
Всього коментарів: 2
2
2 aramat   [Матеріал]
Справді, цікавий метод роботи, пізнавальний. Чудово видно, яких результатів діти достигли на кінець року, а над чим треба ще попрацювати.

2
1 Vasya   [Матеріал]
Дійсно, головне - це діти! В "Крунку" створенні найкращі умови для розвитку і виховання дітей.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сентябрь

КРУНК