...
Славутицький ДНЗ №6
"КРУНК"
Вітаємо, Гость
Головна » 2012 » Вересень » 10 » Навіщо змушувати вчитися маленьку дитину, якщо їй за статусом належить грати і ні про що серйозне не думати?
8:10 PM
Навіщо змушувати вчитися маленьку дитину, якщо їй за статусом належить грати і ні про що серйозне не думати?

   Навіщо змушувати вчитися маленьку дитину, якщо їй за статусом належить грати і ні про що серйозне не думати?! Але чи так це?

Оволодіти соціально-побутовими навичками дитина може і в повсякденному житті. Навіщо ж давати їй спеціальні академічні знання до школи? Багато батьків вважають, що дошкільний вік - це час виключно для ігор і веселощів, а кращі заняття - велосипед і прогулянки на свіжому повітрі.

Але саме в дошкільному віці закладаються основні риси майбутнього характеру. Звичайно, дитина зможе змінитися і не буде такою ж, якою була у дитинстві.
Але основи формуються саме в цей час.

Наївно вважати, що до 6-7 років дитині можна все спускати з рук, очікуючи, що от потім вонан виросте і все зрозуміє. З якого дива малюк повинен зрозуміти те, чому його не вчили? Якщо ви ніколи не дбали про те, щоб дитина робила посильну домашню роботу, стежила за своїми речами, прагнула доводити почате до кінця, вміла справлятися з труднощами, буде дивно очікувати, що після вступу до школи вона раптом всього цього навчиться за пару днів.
Уміння вчитися формується так само, як уміння читати, рахувати і дотримуватися правил поведінки.

Але в гонці за знаннями батьків підстерігає небезпека - хтось починає безоглядно слідувати моді, не розбираючись в особливостях дошкільної освіти та хворобливого порівняння своєї дитини з оточуючими - у сусідки вже малює, а моя тільки каракулі зобразити може. Найсумніше для дитини в такій ситуації те, що батьки за деревами не бачать лісу. Прагнучи навчити якомога більшому, вони часто не помічають і не цінують те, що вже вміє і знає їх дитина. Створюють гонку за знаннями по нескінченному колу, абсолютно забуваючи, що самі по собі знання без уміння користуватися ними ніякої користі не несуть. Наприклад, вміння читати важливо, якщо дитина чує звуки і усвідомлює звуковий склад слова, а саме читання не є побуквеним.
Уміння рахувати важливе, якщо воно не механічне, а спирається на розуміння математичних відносин.

Заняття як такі не повинні бути самоціллю, їх завдання - розвивати і виховувати дитину, навчати його оперувати поняттями, відстоювати свою думку, знаходити рішення і робити помилки.

Найбільша складність полягає в тому, що дошкільнику незрозуміло, навіщо в принципі потрібно вчитися. Для нього знання поки ще не несуть якоїсь важливої ​​смислового навантаження. І дарма батьки лякають ймовірністю працювати двірником, якщо дитина не буде вчитися. Малюкові така перспектива незрозуміла, його майбутнє ще далеко від сьогодення, і крім здивування таке порівняння нічого не викликає, однак знецінює працю двірника і сприяє розвитку снобізму.

Звичайно, набагато простіше посадити дитину за справу, якщо пообіцяти іграшку за прочитану сторінку.
Але тоді заняття сприймається як прикра перешкода на шляху до задоволення, і дошкільник буде прагнути якомога швидше завершити справу, не піклуючись про результат і абсолютно не розуміючи, чому ж маму не влаштовує пророблена робота.

Отримання знань має бути цікавим процесом: можна прочитати про космічні кораблі і зірки, дізнатися, як влаштований мурашник, що сніг - це вода, блискавка - розряд електрики, за допомогою дорослого зробити мильні бульбашки або провести свій перший хімічний дослід.

Уміння вчитися припускає достатній рівень вольового розвитку дитини, який включає в себе певні навички - здатність сприймати інструкцію і діяти відповідно до неї; переключатися з цікавої справи на потрібне; робити те, що не виходить; виділяти час для занять; підтримувати своє робоче місце і навчальні приладдя в порядку. Ці, здавалося б, дрібниці, формують відповідальність, надійність, серйозність ставлення до справи, уміння вчитися самостійно. А такими якостями може похвалитися навіть далеко не кожен дорослий.

Поради батькам

• У гонитві за результатом не знецінює те, чим уже володіє ваша дитина. Навчайте її заради неї самої, а не для реалізації своїх власних амбіцій.

• Все знати неможливо, орієнтуйтеся на інтереси вашого малюка.

• Порівнюйте досягнення дитини тільки з його власними, але не з успіхами інших дітей.

• Не «купуйте» заняття в обмін на іграшку, солодощі або телевізор.

• Не використовуйте заняття як покарання за проступки або погану поведінку.

• Встановіть для дитини розклад занять і дотримуйтеся його. Наприклад, по 10-20 хвилин в день або по вихідним. Час занять можна засікати по пісочним годинникам або будильнику.

• Не уникайте виконання тих завдань, які складні для дитини. Саме вони і розвивають. Просто давайте їх дозовано і будьте поруч, щоб допомогти.

• Виключіть покарання за помилки.

Вірте у свою дитину, і у неї все вийде!

Переглядів: 625 | Додав: GusevaL | Рейтинг: 5.0/7
Всього коментарів: 3
1
3 LadyQ   [Матеріал]
Підготувати дитину до школи - це значить всебічно розвинути її. Треба привчати дитину до самообслуговування, до побутової та суспільно корисної праці, до дотримання режиму дня, вчити дотримуватися правил гігієни, бути акуратним і старанним. У сім'ї та колективі (в дитсадку) дитина набуває навиків поведінки, уміння правильно оцінювати вчинки свої і однолітків. Батьки та вихователі прагнуть розвинути у дітей допитливість, вміння спостерігати, інтерес до книги, кіно, розширити кругозір. А читати-писати ваші дітки успішно навчаться обов'язково! Хіба були такі діти, щоб закінчивши школу, не вміли цього робити? ok

1
2 svetik   [Матеріал]
Шановні батьки!Якщо ви не хочете втратити душевне здоров'я своєї дитини, то якнайшвидше зніміть з неї божевільні навантаження, прийміть той факт, що немає в ній суперздібностей. Вона талановита, унікальна, неповторна, вона може бути успішною, реалізованою, і може прожити щасливе життя, але не ставте для неї надзавдань.

1
1 Lora   [Матеріал]
Взрослые, не лишайте детей детства - оно и так очень быстро кончается! sad

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сентябрь

КРУНК