...
Славутицький ДНЗ №6
"КРУНК"
Вітаємо, Гость
Головна » 2011 » Грудень » 6 » Фотофакт з організації корекційно-відновлювальної роботи з дітьми зі зниженим зором у спеціалізованій групі "Дзвіночки"
3:31 PM
Фотофакт з організації корекційно-відновлювальної роботи з дітьми зі зниженим зором у спеціалізованій групі "Дзвіночки"
    Організація роботи з дітьми, які мають проблеми з зором має свої особливості. Часткова втрата зору негативно впливає на розвиток дитини, тому що зір відіграє важливу роль в здійсненні основних пізнавальних дій.
              
 
    Таким чином, пізнавальна діяльність дітей з вадами зору здійснюється на обмеженій сенсорній основі. У дітей скорочуються зорове відчуття та сприймання. зменшується кількість уявлень, порушується співвідношення чуттєвого і понятійного в мислєннєвій діяльності, а також деякі зміни в емоційно-вольовій сфері і якостях особистості. Разом з тим, у дитини, яка погано бачить, великі потенційні можливості для повноцінного розвитку (наявність інших аналізаторів, нормального інтелекту, особливої гнучкості нервової системи та ін.). Використання цих можливостей - основа роботи з дітьми даної категорії (за умови правильного розуміння природи первинного дефекту зору кожної дитини для попередження проявів вторинних відхилень в її розвитку). 
             
   В нашому закладі дитина з проблемами зору знаходиться в центрі уваги, своєчасно отримує допомогу, оволодіває всіма сенсорними функціями необхідними для здійснення пізнавальної діяльності (розрізненням кольорів, форми тощо). Ефективна корекційно-педагогічна направленість навчально-виховного процесу дає гарні результати.
 
     Заняття музикою, співом, іграми, фізкультурою, плаванням, ліпленням, малюванням та іншими видами навчальної діяльності, з урахуванням індивідуального діагнозу дитини, не дивлячись на те, що діти з порушенням зору отримують менше інформації про навколишній світ, дозволяють їм оволодіти знаннями, уміннями та навичками передбаченими програмою для дитячого садка.
   Вчитель-дефектолог (тифлопедагог), яка має нагрудний знак "Відмінник освіти України", Акименко Ірина Іванівна в приміщенні тифлоцентру (лекотеки) проводить з дітьми корекційні заняття з навчально-розвивальною метою - збагачення знань та формування уявлень про систему еталонів, що забезпечують сприймання. Діти діють з ножицями, пензликом, пепером невимушено спілкуясь між собою та педагогом.
 
  Фоторепортаж з організації предметно-практичної діяльності з теми "Подружки для ялинки" (робота з папером) надає можливість на власні очі побачити, як і в яких умовах здійснюється навчальний процес.
 
Переглядів: 763 | Додав: Lora | Рейтинг: 5.0/4
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сентябрь

КРУНК