...
Славутицький ДНЗ №6
"КРУНК"
Вітаємо, Гость
Головна » 2012 » Березень » 2 » Крунк house. Фотоексклюзив від групи "Сонечко". Колектив та його роль в розвитку особистості дошкільника.
11:55 AM
Крунк house. Фотоексклюзив від групи "Сонечко". Колектив та його роль в розвитку особистості дошкільника.
 

  Базова програма розвитку дитини дошкільного віку "Я у Світі" (розділ, який присвячено розвитку соціальності дитини) акцентує увагу дорослих (педагогів та батьків) на важливості впливу колективу на розвиток особистості дитини.  Валерія Мухіна (радянський і російський психолог, педагог і філософ, засновник і керівник наукової школи «Феноменологія розвитку і буття особистості», Академік РАО (1992) і РАЄН, доктор психологічних наук (1972), професор (1973), заслужений діяч науки Російської Федерації (1992), завідувачка кафедрою психології розвитку Московського педагогічного державного університету з 1988 року. Автор щоденника матері, унікального за тривалістю безперервного наукового спостереження за психічним розвитком синів-близнят, — від народження до 7 років (виданий в книгах «Близнюки: Щоденник розвитку двох хлопчиків», 1968, 1997 і «Таїнство дитинства», 1998, 2000, 2004) писала, що найважливішою подією, яка відбувається з дитиною в дошкільному віці, є її перетворення із "людини діючої" в "людину суспільну". Досвід спілкування з рідними дорослими випробовується при виході дитини з родинного оточення, коли вона починає відвідувати дитячий садок. У новому оточенні увагу, турботу, захист, що їх мала дитина вдома, вона має заслужити в спілкуванні з незнайомими дорослими та однолітками.
 
 

  Маленька дитина швидко завершує гру з іншими дітьми, коли відчуває, що виникла "загроза" її благополуччю, категорично відмовляється ділитися іграшкою, виявляючи при цьому агресивність. 
  Малюк тягнеться до однолітків, але поки ще не може подолати свій дитячий егоїзм й домовитися про взаємоприйнятні умови гри.
  Старший дошкільник заклопотаний не стільки тим, з ким і в яку гру йому грати, скільки своєю репутацією в тих дітей, чиєю думкою він дорожить. Усіма силами дитина відстоюватиме завойований авторитет, ладна навіть змінити стереотип власної поведінки, якщо її не підтримують однолітки. Така група інших дітей, значущих для малюка, дає йому психологічну стабільність і комфорт.

 

  Далеко не всі однаково пристосовуються до нових умов життя в колективі. Буває, що дитина довго шукає свій шлях до інших дітей, та, на жаль, не завжди його знаходить. 
  В будь-якій дитячій групі завжди можна виокремити кілька категорій вихованців за ступенем їхньої активності в налагожденні контактів з однолітками. Одні діти самі проявляють ініціативу і через деякий час віднаходять свою групу в якій їм комфортно, а інші певний час приглядаються, ніби хочуть приєднатися до дітей, однак не можуть подолати сором’язливості. Окремі діти взагалі не можуть долучатися до групової діяльності (не мають досвіду колективної взаємодії, не вміють домірно включитися в неї, вимагають від однолітків надання їм певних переваг, сердяться, відходять, усамітнюються ін.). Дорослим (батькам або педагогам) варто уважно ставитися до прагнення дитини бути в грі з однолітками (тактовно пропонувати іншим дітям прийняти малюка до гурту, але не перериваючи сюжет гри, не перерозподіляти ролі, віддаючи йому провідну).

 

  У дитячому колективі як природньому соціальному середовищі діти навчаються колективного співжиття, досвіду самоствердження у спільній діяльності, взаємодії та спілкування.
  Колектив позитивно впливає на звільнення дитини від егоцентризму, звички в усьому орієнтуватися лише на власне "Я", на свої уподобання, погляди, вміння. Діти природньо згуртовуються в різні спільноти в грі та навчальній діяльності. Уміння грати за правилами, спілкуватися з іншими дітьми - неодмінна умова комфортного перебування в колективі однолітків. Кожній дитині важливо відчувати себе прийнятою, значущою для інших.
  На фото ви бачите колектив дітей групи "Сонечко" з вихователем Верещагіною Тетяною Олегівною та музичним керівником Сидоріною Ганною Вікторівною під час ігор, навчальних занять та розваг. Фоторепортаж підготувала вихователь цієї ж групи Підгайна Лариса Михайлівна.

Переглядів: 819 | Додав: GusevaL | Рейтинг: 5.0/6
Всього коментарів: 1
1
1 Tany   [Матеріал]

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сентябрь

КРУНК