...
Славутицький ДНЗ №6
"КРУНК"
Вітаємо, Гость
Головна » 2012 » Квітень » 2 » До уваги батьків. Хвилини позитиву або ключики від казки.
10:43 AM
До уваги батьків. Хвилини позитиву або ключики від казки.

  

  Про проблеми.

 В казках дуже багато старовинних слів і понять. Коли починаєш розповідати дитині казку, то вона, як правило, (майже після двох-трьох повторів однієї й тієї ж казки), обов’язково зупиняє розповідь якими-небудь питаннями, вимагаючи пояснень по її змісту або по тлумаченню значень деяких слів та понять. Дорослим доводиться бути обізнаними, терплячими до будь-яких дитячих питань та зберігати гарний настрій. 

   Поради "бувалих" для "штатних" сімейних казкарів.

  Якщо ви хочете отримати задоволення від цієї чудової ролі казкаря, то перетворіть розповідання казки в гру, дослідження, театр, зображувальну студію тощо - це й будуть "ключики" від казки. 
  Наприклад, казка «Ріпка». Казку про Ріпку знають всі малюки. Але не всі сучасні діти знайомі з цим колись звичайним овочем. А що, якщо ріпці присвятити окремий сімейний проект? Адже з нею можна проводити різні досліди, її можна посадити, намалювати, зліпити, приготувати смачні страви і навіть зробити яскраву музичну виставу. Якщо говорити педагогічною  науковою мовою, то йдеться про інтегрований підхід до навчальної діяльності. Бажаємо успіху, шановні батьки!

    А зараз про казку і її значення в житті дитини.

  Народна казка – це те джерело дитячої думки, значення якого важко або неможливо перебільшити. Казки дають багаті знання про природу, рослинний та тваринний світ, людей, допомагають фантазувати, тренують уважність, спостережливість, вчать добру, любові, виховують моральні якості дитини, даючи їй поняття про добро та зло, моральність та аморальність вчинків.
  Казка покладена на народні мелодії, втілена в життя через декорації, костюми, впливає на свідомість дітей на емоційно-психологічному рівні. Ставлення до героїв казки, які діють ось тут поряд з маленьким глядачем, формує надсвідомість дитини, а звідси випливає і формування комплексу життєвих цілей та ідеалів. Дитина у простій, доступній формі починає розуміти красу слова, його силу, значення. Вчиться любити рідну мову, культуру, бережливо ставиться до всього живого на землі. 
  Казки доступні дітям уже з раннього віку, як за умов родинного виховання, так і в садку. Казка є духовною ланкою між сім‘єю та дитячим садком і навпаки. Через казку ми маємо можливість формувати оптимістичне ставлення дітей до життя, що стає таким актуальним в нашому сьогоденні.
  Казка – це завжди перемога добра над злом, мудрості на тупістю, правди над кривдою.
  "Без казки, без гри, уяви дитина не може жити... Казка - це образно кажучи, свіжий вітер, що роздмухує вогник дитячої думки й мови.” (Василь Сухомлинський).
  На фото: ляльковий театр "Казка в гості завітала" проведений в рамках місячника книжки «Славутич – це радість, натхнення і щастя! Славутич – це наше життя!». Виставу підготували музичний керівник Сидоріна Ганна Вікторівна та вихователь групи "Барвінок" Вишневецька Тамара Дмитрівна".
Переглядів: 803 | Додав: Vika | Рейтинг: 5.0/9
Всього коментарів: 1
0
1 aramat   [Матеріал]
А яка чудова виставка малюнків з'явилася у нас у групі на тему: "Улюблена родинна казка". Дякуємо батькам за допомогу! Приєднуйтесь, хто ще не малював з дитиною ілюстрацію до казки! smile

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сентябрь

КРУНК