...
Славутицький ДНЗ №6
"КРУНК"
Вітаємо, Гость
Головна » 2013 » Грудень » 2 » Малятам про професії дорослих. Екскурсія вихованців тифлогрупи "Дзвіночки" до аптеки.
3:35 PM
Малятам про професії дорослих. Екскурсія вихованців тифлогрупи "Дзвіночки" до аптеки.
 

Професія аптекаря, походить ще аж із 2600-го року до н. е., із древнього Вавилона, звідки дійшла до нашого часу одна з найстарших згадок про аптекарську діяльність. Древньоєгипетський Папірус Еберса, написаний близько 1500 року до н. е., вміщує колекцію з більш ніж 800 приписів, або древніх рецептів для аптекарів того часу. В ньому згадується понад 700 різних видів медикаментів.Наприкінці XIV століття англійський поет Джеффрі Чосер (1342–1400) згадував англійського аптекаря у своїх Кентерберійських оповіданнях.

. . . не гай лиш часу ти дарма,
Бач, в нас в містечку і аптекаря нема,
Сама навчу — і розповім тобі про трави все,
І це тобі й здоров'я й гордість принесе.

В період від XV до XVI століття професія аптекаря здобула статус професійної практики, але до кінця ХІХ століття медичні професії стали атрибутом спеціалізованих медичних закладів — із чітко визначеними обов'язками лікаря-фізіолога, хірурга тощо. Ну а щодо ролі аптекаря, то його обов'язки звузилися до поняття «фармацевт».

В Англії аптекарі заснували власну ліврейну компанію (Шановне товариство аптекарів) у 1617 році. Однак її коріння треба шукати глибше в минулому — воно йде ще із Гільдії торговців перцем, яка сформувалася в Лондоні у 1180 році
Аптекарі використовували власну систему мір («аптекарську систему») для забезпечення надзвичайно точного зважування дуже малих кількостей речовин та матеріалів. Аптекарі також були відомі тим, що приймали спеціальні запити на різноманітне шкідливе зілля та отруту.

Ще в часи Київської Русі широко відомі були різні порошки, мазі, відвари, настоянки, так звані горошки, які треба було класти під язик, призначалися спеціальні лікувальні трав'яні ванни. На «торжках», у «зелених рядах» продавалися різні трави, зілля, відвари, настої. Продавали їх знахарі; очевидно, саме їх, а також інших цілителів, волхвів, чаклунів, ворожок і можна вважати попередниками сучасних аптекарів.
Перша аптека на території сучасної України була відкрита у Львові в 1270 році при храмі Іоанна Хрестителя і проіснувала до 1480 р. Для порівняння: перша аптека в Московській Русі була відкрита тільки в 1581 р. і обслуговувала тільки царя та його родину; для обслуговування ж населення аптеку в Москві було відкрито в 1672 р. На XVII століття у Львові було вже 15 аптек, а львівські аптекарі повністю задовольняли потреби місцевого населення.

Першу аптеку в м. Києві відкрили в 1709 р. на Печерську. Аптекарі на той час мали дуже багато привілеїв. Їх звільняли від військової служби, надавали статус почесних громадян міст. Той, хто перший відкрив аптеку в місті, мав привілей порівняно з наступними аптекарями в тому, що ніхто не мав права відкривати нову аптеку без згоди першого.

У 1773 році губернатор Львова видав медичний патент, який повинен був регулювати роботу лікарів та аптекарів. Так, тепер представникам цієї професії заборонялося вести медичну діяльність без університетської освіти.

 В Російській імперії, до складу якої входила значна частина території сучасної України, фармацевтичні ступені для фахівців вперше були введені в 1838 р. «Правилами про іспити медичних, ветеринарних і фармацевтичних чиновників». Таких ступенів було три: аптекарський помічник, провізор і аптекар. Інформаціія для дорослих читачів підготовлена вихователем Ніною Ведмідь.


На фото вихованці тифлогрупи "Дзвіночки", вихователь Ніна Ведмідь.

Переглядів: 995 | Додав: Vika | Рейтинг: 5.0/4
Всього коментарів: 2
1
2 nina   [Матеріал]
Вихованці грури №11 "Дзвіночки" відвідали аптеку в Єреванському кварталі. Ознайомилися з професією фармацевта, розглянули вітрину з медикаментами, придбали медичні перев’язувальні матеріали. На згадку про свою екскурсію до аптеки діти подарували колективну роботу. Дякуємо, працівникам аптеки, за гостинність.

1
1 natalija   [Матеріал]
Цікава екскурсія! hello

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сентябрь

КРУНК