...
Славутицький ДНЗ №6
"КРУНК"
Вітаємо, Гость
Головна » 2012 » Вересень » 19 » -От біда, навіть соромно говорити, став мій син потайки приносити іграшки з садка. Ви думаєте, що у нього мало іграшок будинку?
6:26 PM
-От біда, навіть соромно говорити, став мій син потайки приносити іграшки з садка. Ви думаєте, що у нього мало іграшок будинку?
 
    Явище "злодійства" у малюків 2-3 років зустрічається досить часто, що лякає батьків. Чим пояснити ці нахили малюка? Адже маємо явище непристойне.

«Ось уже півроку мій малюк відвідує дитячий садок. Все у нас добре. Але от біда, навіть соромно говорити, став мій син потайки приносити іграшки з садка. Ви думаєте, що у нього мало іграшок будинку? Ні, у Михайлика все є: кубики, машини, конструктор і т.п.

Що це за жах такий, коли дитина ховає в штанці якусь пустяковіну і тягне додому, щоб показати: усіх перехитрив! А інакше навіщо ж він це проробляє?

Що ж далі буде? Що робити? Покарати? Ославити перед усіма дітьми? »

  Скажемо відразу: якщо малюк взяв щось чуже перший раз, ні в якому разі не називайте його дії крадіжкою. Спробуйте знайти його вчинку інше пояснення. Наприклад: «Взяв пограти», «Взяв показати мамі», і т.п. Обов'язково зробіть так, щоб малюк сам, при вас, віддав цю річ господареві, вибачився, сказав, що без дозволу більше ніколи нічого чужого брати не буде.

  Справа в тому, що ваш малюк дійсно взяв іграшку не з метою збагачення, тут діють інші закони. З самого раннього віку дитина повинна знати, що брати чуже не можна! Це погано. Це не дозволяється.

  На третьому році життя дитина вже чудово розуміє свій статус в сім'ї, і поняття «мамині сережки», «годинник татуся», «Оліни книги» і «твої іграшки» і т.п. йому доступні.

  Скажіть дитині 2,5-3 років, що чужі речі брати не можна, що інша дитина буде гірко плакати, якщо втратить свого улюбленого ведмедика чи цього ведмедика хтось візьме без попиту. «Уяви собі, що в тебе хтось взяв твого улюбленого пухнастого песика, як би ти плакав?! Не роби іншим того, що було б і для тебе погано. Якщо тобі щось потрібно, дуже чогось хочеться, попроси ».

  Дуже часто дитина просить нас про щось, і ми за інерцією йому відмовляємо: «Ні, це моє намисто, я тобі його не дам! Навіть подивитися! Ти зіпсуєш». Діти часто порушують наші заповіді. Коли їм багато в чому відмовляють, тоді вони беруть самі, діючи за принципом: «Навіщо питати? Все одно не дадуть ».

  Відгукуйтеся на прохання дитини. Щедрість - перший засіб проти свавілля і таємного привласнення чужого, просто сказати, злодійства. Навіщо брати без попиту, якщо тобі дозволять подивитися, потримати, пограти?

  І все ж маленькі діти часто беруть чуже. Чому? Причини можуть бути різні. Розглянемо їх.

  Відчуття свого «Я» на третьому році життя малюка не дає йому спокою. Дитина весь час «програє» різні ситуації, в яких виступає в різних ролях. Однією з таких ситуацій і є привласнення чужого.

  З самого раннього віку такі дії мають бути для дитини такі, що взаємовиключають вашу дружбу, схвалення і прихильність до неї. Постарайтеся з перших років життя дитини перевести подібні ситуації в розряд «випадково» виник, того, що ніколи більше не повториться. Покажіть дитині, що його вчинок вас не просто засмутив - вам соромно за нього. Однак будьте великодушні. Не вдавайтеся до громадському осуду, не приклеюйте ярликів. Дитина занадто любить вас, щоб не зрозуміти, що присвоєння чужого розцінюється вами як найбільший непослух.

  Якщо малюк, незважаючи на ваші заборони, взяв чужу річ, настійно попросите його не тільки повернути її, але і пояснити чому він це зробив. Наприклад: «Щоб показати мамі, вона купить мені таку ж машинку».

  Якщо у вас є хоч якась можливість, купіть дитині бажану іграшку. Почуття заздрощів не повинно обтяжувати незміцнілу нервову систему дитини. Інша справа, що ви поступово навчите сина або дочку стримувати свої бажання.

Джерело: http://bezpekaua.com
Переглядів: 535 | Додав: GusevaL | Рейтинг: 5.0/7
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сентябрь

КРУНК