...
Славутицький ДНЗ №6
"КРУНК"
Вітаємо, Гость
Головна » 2012 » Липень » 13 » Народний депутат України, член парламентського Комітету з питань науки й освіти Сергій Баранов-Мохорт дав інтрев"ю газеті "Освіта України"
9:56 AM
Народний депутат України, член парламентського Комітету з питань науки й освіти Сергій Баранов-Мохорт дав інтрев"ю газеті "Освіта України"
 
    Дошкільна освіта, без перебільшення, – основа всієї освітньої системи країни. Поняття про цінності, основи поведінки й елементарні знання дитина отримує в короткий проміжок часу, коли ходить у дитсадочок. І тут треба визнати, що дошкільна освіта все ще не сягнула достатнього рівня розвитку. Одна з проблем – надвисока наповнюваність ДНЗ. На 100 місцях виховують у середньому 108 дітей. У великих містах показник подекуди сягає 120. Звідси – черги і хабарництво; навіть сьогодні іноді потрапити в дитячий садок не простіше, ніж вступити до університету. Вихід – у жорсткому втручанні держави в стан справ довкола ДНЗ. Що робиться в цьому напрямі, «Освіті України» розповів народний депутат України, член парламентського Комітету з питань науки й освіти Сергій Баранов-Мохорт.

ДЕРЖАВНА ЦІЛЬОВА ПРОГРАМА

– Сергію Миколайовичу, ситуація з кількістю дитсадків в Україні все ще далека від ідеальної. Що робить освітянська влада в цьому напрямі?

– Якщо коротко, робиться чимало: повертаємо ДНЗ у комунальну власність, будуємо нові, поліпшуємо матеріальну, технічну й методичну базу тих, що є.

Проте хочу почати трохи здалеку. В 2010 році в країні змінилася влада. Ми отримали в спадок, без перебільшення, занепалу дошкільну освіту. Рівень охоплення нею дітей становив 56 %, дошкільнят п’ятирічного віку – 93 %. А тепер подивіться, на які показники ми вийшли за два роки: 75,9 та 99,8 % відповідно.

Тож ідеться лише про кардинальні й масштабні реформи в дошкільній освіті. Вони почалися в 2010 році з ініціативи Президента України Віктора Януковича, коли стартувала програма економічних реформ «Заможне суспільство, конкуренто­спроможна економіка, ефективна держава». Одним із пріоритетних її напрямів визначено реформу системи освіти. Що стосується дошкільної освіти, світова наука і практика визнає її фундаментом галузі.

– Свого часу багато йшлося про урядову програму розвитку дошкільної освіти в Україні. Розкажіть про неї докладніше.

– У розробці Державної цільової соціальної програми розвитку дошкільної освіти на період до 2017 року брало участь чимало органів влади й організацій, зокрема й МОНмолодьспорту. Її затвердив Кабмін у квітні минулого року. Програма спрямована на розроблення і впровадження механізмів розвитку дошкільної освіти, забезпечення конституційних прав і державних гарантій доступності, безоплатності її здобуття дітьми в державних і комунальних ДНЗ. Вона передбачає не лише впровадження новітніх освітніх технологій, у тому числі комп’ютеризації з під’єднанням до інтернету, чи сучасних методо­логічних підходів, зокрема компетентнісного. Йдеться про істотне розширення мережі ДНЗ різних типів і форм власності, зміцнення матеріально-технічної бази закладів, збільшення кількості дітей, які здобули дошкільну освіту, тощо. Тепер Державна цільова програма активно впроваджується в життя.

– І, звичайно, під програму закладені певні кошти?

– Дуже серйозні кошти. Нагадаю, обсяг фінансування програми становить 5026,44 млн гривень. У тому числі 2,53 млн – за рахунок державного бюджету, 5023,1 млн – із місцевих бюджетів, 0,81 млн гривень – за рахунок інших коштів. На рік у середньому виходить близько 800 млн гривень видатків.

Ці гроші допомагають відкривати нові ДНЗ по всій Україні й реконструювати старі. Впродовж останніх двох років відновлено роботу 476 дитячих садків. Крім того, створено 2,5 тисячі груп у садочках, що дало можливість збільшити кількість місць на 134 тисячі. Водночас цього року ми не закрили жодного дитсадка.

КІЛЬКІСТЬ ДНЗ ВІДНОВЛЮЄТЬСЯ

– Який стан справ із відновлення ДНЗ в регіонах?


– Наведу кілька прикладів. На Вінниччині за два роки введено в експлуатацію 37 ДНЗ, на Харківщині заплановано відкриття 25 дитячих садків і 20 додаткових груп у вже діючих закладах. А ось у Криму за два роки не ввели в експлуатацію жодного ДНЗ. Тож у регіонах країни реформи проводяться дещо нерівномірно, але загалом рухаються швидко. Перед освітянами стоїть завдання: за два роки повністю ліквідувати черги до дитячих садків. Тобто до кінця наступного року їх не повинно бути. І ми виконаємо це.

– Розкажіть, як відбуваються реформи дошкільної освіти в Києві?

– Столиця – дзеркало реформ. Вся країна дивиться, що тут відбувається. І робить висновки. Для мене як колишнього депутата Київської міськради особливо близькими є проблеми освіти в Києві. Скажу прямо: дошкільний сегмент у столиці переживав ті самі складнощі, що й в областях. Проте ми також розв’язуємо їх так швидко, як можливо.

Тож кількість дошкільнят, які навчаються в Києві, налічує 94,3 тисячі дітей. А місць – 82,4 тисячі. Садочки переповнені і не забезпечують достатнього рівня освіти й виховання. Тому гарантувати маленьким киянам місця – першорядне завдання. Нині фактично потрібно як мінімум 15 тисяч місць у ДНЗ.

А тепер подивіться, як ідуть справи. Порівняно з 2010 роком чисельність дітей, які відвідують дитячі садочки, ясла-садки та ясла, за підсумками 2011 року збільшилася на 5,6 %. У нас було близько 79 тисяч місць, стало – 82,4 тисячі всього за півроку. В 2011-му в місті працювало 679 дитячих садочків. Тепер їх вже 686. Отже, щомісяця в Києві від­кривається новий дитсадок.

У найближчих планах – створити в Києві 4200 нових місць в ДНЗ. Але з урахуванням нових демографічних прогнозів для зняття питання черг потрібно близько 700 нових дошкільних установ. Впевнений, ми впораємося з цим завданням – дефіцит місць у столичних дитсадках буде ліквідований у 2012 – 2013 роках.

Юрій ЗУЩИК, «Освіта України» № 28
за матеріалами веб-сайту ПЕДПРЕСА

СЕРГІЙ БАРАНОВ-МОХОРТ народився у с.Мала Офірна, Фастівського району, Київської  області.

1993-1994 рр. - заступник керівника комерційного відділу, кооператив "Цемент", м.Якутськ, Республіка Саха.

1994-1996 рр. - заступник директора, МПП "Ерон", м.Київ.

1996-1997 рр. - директор, фірма "Доміні", м.Київ.

1997-2002 рр. - старший викладач, доцент катедри фінансового права, в.о. заступника декана фінансово-економічного ф-ту, Академія державної податкової служби України.

2002-2007 рр. - помічник-консультант народного депутата України.

З 11.2005 р. - заступник голови, керівник апарату Київського міського відділення Партії регіонів.

2005-2006 рр. - керівник Київського міського виборчого штабу Партії регіонів.

2007 - 2011 рр. - заступник директора ТОВ "Про-лайн Груп".

2008-2011 рр.  - депутат Київської міськради від м. Київ.

З 05.2011 р. - народний депутат України 6-го скликання.

З 06.2011 р. - член Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України.

Освіта

Київський політехнічний  інститут, 1993 р., інженер - системотехнік.

Київський державний економічний університет, 1996 р., магістр з обліку та аудиту в банках. 

Академія державної податкової служби України , 2001 р., правознавець.

Кандидат юридичних наук.


Переглядів: 525 | Додав: GusevaL | Рейтинг: 5.0/6
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сентябрь

КРУНК