...
Славутицький ДНЗ №6
"КРУНК"
Вітаємо, Гость
Головна » 2012 » Березень » 16 » До сімейної медіатеки. Тільки homo aktivus (людина активна) може стати homo fortunatus (людиною успішною)!Навчальні заняття в дитячому саду.
10:08 AM
До сімейної медіатеки. Тільки homo aktivus (людина активна) може стати homo fortunatus (людиною успішною)!Навчальні заняття в дитячому саду.
 
   Сучасна сім`я має потребу в різноманітних знаннях: медичних, психологічних, юридичних. Правильно організувати співпрацю з батьківським загалом стало можливим при використанні сучасних інформаційно-комунікаційних технологій (наприклад, можливості нашого Сайту). Виявляючи інформаційні потреби і здійснюючи послуги по задоволенню потреб батьків щодо надання інформації про досягнення психолого-педагогічної науки, про нові педагогічні і інформаційні технології, педагогічні інновації, а також з метою формування зацікавленості в освітньо-виховному процесі, як необхідної умови для розвитку дитини, надаємо інформацію пов`язану з педагогічними знаннями, а саме про організацію навчального процесу в нашому дошкільному закладі. 
   Навчальний процес в дошкільному закладі - складова буття дитини. Якщо він правильно побудований, то зберігає самобутність та специфіку дошкільного дитинства. 
      Навчальний процес в дошкільному закладі орієнтований на заняття з дітьми. В академічному розумінні заняття — це форма організації навчального процесу з дітьми або те, чим хто-небудь займається (справа, праця і таке інше).  Навчальне заняття з дошкільниками, як правило, триває від 15 до 30 хвилин в залежності від їх віку.  Традиційно в навчальних закладах існують наступні види занять: лабораторні, семінарські, навчальні, практичні, показові, проте дошкільний заклад не може бути прототипом школи, а заняття з дошкільниками не мають бути прототипом шкільного уроку. Розвивальне, індивідуально орієнтоване навчання дошкільників проводиться фронтально (вся група дітей), по підгрупах (3-4 дитини), індивідуально (1-3 дитини), залежно від змісту, завдань, складності, особливостей життєвої ситуації, об`єктивної потреби та інше. 
       Колективна чи групова діяльність дошкільників здійснюється на навчальних заняттях, що мають визначений час (кожна вікова група має орієнтовний розклад цих занять з якими ви зможете познайомитись на сторінці сайту "Віртуальна екскурсія"), місце (приміщення групи, музична або спортивна зала, тифлоцентр, лекотека, басейн, спортивний майданчик тощо), обладнання, інструменти, наочність інше. Час від часу вихователі проводять навчальні заняття, не надаючи домінуючого значення та забезпечуючи їх продуктивність. 
       Колективна організація дітей на навчальних заняттях виправдана тоді, коли йдеться про спільне спостереження (за явищами природи, працею дорослих та інше), екскурсії, перегляд театралізованих вистав, проведення святкових ранків, створення спільного продукту творчої, мовленнєвої, образотворчої діяльності. Як правило, змістовне наповнення навчальних занять тісно пов`язане з реальним повсякденним життям дитини. Вихователі надають малюку відомості, які допоможуть йому поводитися компетентно за будь-яких умов та обставин (під час навчального заняття вихователь інтегрує та пов`язує між собою різні форми активності та різні види діяльності вихованців). Навчання в формі навчальних занять проводяться з 3-го року життя дитини, з поступовим нарощуванням їх кількості та тривалості, встановлюючи доцільне співвідношення між організованими та самостійними формами зайнятості дітей. Навчальні заняття заплановані раціонально в режимі дня групи і не робляться за рахунок прогулянки, самостійних ігор, денного відпочинку, тому що формування компетентності дитини відбувається в різних сферах його життєдіяльності, насамперед, в грі. Якщо дитина досягає успіху в грі, вона досягне його потім і в дорослому житті. Адже тільки homo aktivus (людина активна) може стати homo fortunatus (людиною успішною)!   В ході планування навчальних занять (виходячи з аналізу вікових та індивідуальних особливостей вихованців та підпорядковуючись принципам доцільності, системності)  з дітьми, педагоги конкретизують загальне завдання Базової Програми розвитку дитини дошкільного віку, враховуючи особистісні здобутки дітей, проміжні показники їхньої компетентності за формами активності, лініями розвитку, видами діяльності, сферами життя. Вихователi наповнюють освітні (розвивальні, виховні, навчальні) завдання змістом, обирають ефективні форми і методи роботи з дошкільниками, приділяють належну увагу створенню розвивального життєвого простору.  Вихователi визначають зону найближчого розвитку кожної дитини, виробляють оптимістичну  гіпотезу її розвитку, сприяють досягненню нею щоденного успіху.  На фото вихователь Лутченко Наталія Анатоліївна та діти старшої групи "Перлинка" під час навчального заняття.   
Переглядів: 654 | Додав: GusevaL | Рейтинг: 4.7/13
Всього коментарів: 3
1
3 Miralissa   [Матеріал]
Педагоги ДНЗ проявляють ініціативу і творчість, вдосконалюють педагогічний процес на користь розвитку дитини, а разом з тим і власному.

1
2 aramat   [Матеріал]
Навколо стільки цікавих речей, інколи просто треба включити фантазію - звичайна манка стане фарбою, та створить просто шедеври, а діти отримають масу задоволення, малюючм нею! love

1
1 LadyQ   [Матеріал]
Використання різноманітних форм організації навчання дошкільників забезпечує ефективне засвоєння знань, умінь і навичок, розвиток пізнавальних можливостей дитини.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сентябрь

КРУНК