...
Славутицький ДНЗ №6
"КРУНК"
Вітаємо, Гость
Головна » 2012 » Вересень » 9 » Новина вихідного дня. У Парижі показали фільм - претендент на "Оскар" від України.
4:46 PM
Новина вихідного дня. У Парижі показали фільм - претендент на "Оскар" від України.
 
   День українського кіно в Парижі відзначили показом фільму режисера Михайла Іллєнка «ТойХтоПройшовКрізьВогонь». Кінострічку, яку Україна подала на здобуття премії Американської кіноакадемії «Оскар», французькій публіці представив кінознавець Любомир Госейко.

  Презентація відбулася під час позачергового засідання Українського кіноклубу в Парижі у приміщенні Українського культурно-інформаційного центру, повідомляє власний кореспондент УКРІНФОРМу.

  «Мелодрама українського режисера Михайла Іллєнка, яка вже має гран-прі Міжнародного київського кінофестивалю (2011 р.) та Міжнародного кінофоруму в Омську (2010 р.), вперше демонструється широкій публіці саме в Парижі», - зазначив Госейко.

  За його словами, «французькою ініціативою» вже зацікавилися за кордоном. Він нагадав присутнім, що «ТойХтоПройшовКрізьВогонь» під час прокату в Україні упродовж 46 днів перебував у топ-10 за кількістю глядачів: стрічку у 40 містах України переглянуло понад 60 тис. осіб.

  Шанси української стрічки потрапити в "оскарівську" номінацію "кращий зарубіжний фільм" кінознавець оцінив як достатньо високі. За його словами, перевагами кінострічки є унікальна за романтичним змістом реальна історія, її багатомовність (герої фільму розмовляють російською, українською, англійською, татарською та мовою ірокезів), режисерські ходи. Зокрема, як цікаві рішення Госейко відзначив стиснення у часі, своєрідну фрагментарність, метафоричні образи. «Очевидним є те, що Михайло Іллєнко намагався створити легенду навколо головного героя, на кшталт Чапаєва, Рембо та інших, без яких країна не може мріяти», - зазначив кінознавець, додавши, що з часу здобуття Україною незалежності «ТойХтоПройшовКрізьВогонь» - один з небагатьох пристойних фільмів, що мали такий, у т.ч. комерційний, успіх.

  А на думку директора Українського культурно-інформаційного центру в Парижі Олега Яценківського, фільм Михайла Іллєнка «ТойХтоПройшовКрізьВогонь» - це ще один внесок України у скарбницю світової культури.

  Як повідомляв УКРІНФОРМ, фільм українського режисера Михайла Іллєнка «ТойХтоПройшовКрізьВогонь» (виробництво продюсерського центру «Інсайт-медіа» за підтримки Державного агентства України з питань кіно) висунутий від України на здобуття премії Американської кіноакадемії. До 1 жовтня заявка України буде розглянута Американською кіноакадемією для подальшого відбору серед фільмів інших країн. Усі стрічки-номінанти оголосять 15 січня 2013 року, а сама ювілейна 85-а церемонія нагородження лауреатів відбудеться 24 лютого в Лос-Анджелесі (США).

Роман Сущенко, ПАРИЖ. 9 вересня 2012 року. Сайт: ukrinform.ua

Переглядів: 463 | Додав: GusevaL | Рейтинг: 5.0/6
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сентябрь

КРУНК