...
Славутицький ДНЗ №6
"КРУНК"
Вітаємо, Гость
Головна » 2012 » Вересень » 10 » Національний художній музей України. Фініш проекту «Спляча Красуня». Нерв перформансу - у звабливості та страху фатального моменту...
11:14 AM
Національний художній музей України. Фініш проекту «Спляча Красуня». Нерв перформансу - у звабливості та страху фатального моменту...
 
Перформанс Тараса Полатайка «Спляча красуня» викликав величезний резонанс та широкі дискусії, що спрямувалися в сферу політичної, соціальної, гендерної, загальнокультурної проблематики. Одночасно він є мистецькою акцією, яка ставить важливі питання щодо ролі мистецтва, його меж, значення та впливовості. Перформанс від задуму до реалізації - де межі авторського підходу, як на нього впливають тривалість та поведінка учасників? Як можна визначити «візуальний код» перформансу, яким чином він виявляє себе в контексті художньої традиції та персонального мистецького досвіду? Які смисли перформанс виявляє в системі «художник-музей-глядач» ? Як відправний «казковий сюжет» пов'язується з актуальною українською дійсністю? Якими сьогодні є критерії радикальності перформансу?

Про що проект

  Сюжет відомої казки "Спляча красуня" знають всі. Правда, в музеї її злегка переробили на свій лад. Учасниця проекту буде не спати, а прикидатися сплячою дві години на день (проект пройде з 22 серпня по 9 вересня). Її головне завдання - приймати поцілунки від "принців". Останніми можуть стати абсолютно все - головне, заплатити за вхід у музей 20 гривень і пройти герпес-контроль.

  Але поцілунки - це ще не все. Хлопці, які хочуть поцілувати красуню, перед входом в зал до дівчини підписують контракт - згода одружитися на поцілувати. А дівчина, в свою чергу, підписує контракт, за яким зобов'язується вийти заміж за того, на кого після поцілунку вона захоче подивитися і відкриє очі. До тих, хто відмовиться одружитися, будуть застосовані штрафні санкції. 

Фінал! Бризки шампанського, збентежені усмішки та вітання.

 У четвер, 6 вересня, нарешті сталося диво - на третій день "лежання" в національному художньому музеї України, спляча красуня на ім'я Яна відкрила очі. Найбільше дівчину вразив поцілунок, яким її нагородила інша красуня!

- Катя поцілувала Яну в лоб, тому наша красуня і не змогла визначити стать "принцеси", - пояснює співробітник музею і куратор проекту Оксана Баршинова. - У принципі, дівчата відчувають, хто саме їх цілує - хлопець або дівчина.

 Відзначимо, що 25-річна Яна - четверта за рахунком учасниця проекту україно-канадського художника Тараса Полатайко - прийшла шукати своє кохання при вже існуючому хлопцеві. Мріяла Яна, яка, до речі, обожнює казки, про дипломата.

 Нагадаємо, що казковий перфоманс Полатайко фінішує 9 вересня. Поки що з чотирьох сплячих красунь очі відкрила тільки одна. Остання, п'ята учасниця, вже з'явилась в білому залі будівлі музею.

Переглядів: 489 | Додав: GusevaL | Рейтинг: 4.2/6
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сентябрь

КРУНК