...
Славутицький ДНЗ №6
"КРУНК"
Вітаємо, Гость
Головна » 2012 » Вересень » 28 » Перспективи розвитку дошкільної освіти в Україні розглядалися на розширеному засіданні колегії Міністерства освіти і науки, молоді та спорту
12:51 PM
Перспективи розвитку дошкільної освіти в Україні розглядалися на розширеному засіданні колегії Міністерства освіти і науки, молоді та спорту
 
   Перспективи розвитку дошкільної освіти в Україні розглядалися на розширеному засіданні колегії Міністерства освіти і науки, молоді та спорту, приуроченому до святкування Всеукраїнського дня дошкілля.

  «На особливу увагу заслуговують ті, хто забезпечує здобуття дітьми дошкільної освіти», – наголосив Міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник. Адже ще Алішер Навої писав: «Працю того, хто на шляху до істини навчив тебе бодай однієї букви, не можна винагородити всіма скарбами казни».

  Міністр запевнив: «Минулися часи неналежного ставлення до людей, що працюють у дошкіллі. Зрозуміло, всі проблеми відразу не вирішити, але дещо вже зроблено і ми будемо намагатися робити ще більше». Насамперед, посадовий оклад вихователя порівняно з 2010 роком збільшено на 500 гривень і становить на сьогодні 1653 гривни. «Звичайно, я усвідомлюю, що це невелика сума, але з урахуванням підвищення розміру посадових окладів, на 1 вересня 2012 року ця сума становить 2490 гривень. Хотів би сказати, що і наступного року, якщо збережеться соціальна, політична і урядова стабільність, Кабінет Міністрів України планує 4 етапи підвищення заробітної плати педагогів, зокрема, і педагогів довкілля», –повідомив Дмитро Табачник.

  Міністр також озвучив ще одну пропозицію щодо ліквідації певної «дискримінації» працівників дошкілля, підвищення їхнього статусу. Для порівняння: відпустка вихователя – 42 дні, вчителя – 56; навантаження вихователя – 30 годин на тиждень, учителя – 18. При цьому у садках немає канікул ні взимку, ні влітку: працюють цілий рік з малятами, та ще й документації ведуть чимало. «Я просив би усіх керівників управлінь освіти дуже уважно провести інвентаризацію і зменшити кількість непотрібної писанини», – підкреслив Дмитро Табачник. Адже доплати за це, на жаль, не передбачені. Навіть форми морального стимулювання й відзначення праці педагогів-«дошкільників» дуже обмежені. Я переконаний, що так не має бути. Це однозначно несправедливо. І, розуміючи це, ми відповідно і будемо діяти, діяти спільно із нашими надійними партнерами – профспілками», – заявив Міністр.

  У 2011 році зареєстровано Всеукраїнську громадську організацію «Асоціація працівників дошкільної освіти», яка уже активно відстоює права дітей і творчі здобутки вихователів.

  За словами Дмитра Табачника, Міністерство планує спільно з асоціацією та за сприяння всіх, хто не байдужий до виховання наших найменших громадян, запровадити офіційний Всеукраїнський День працівника дошкільної освіти. Віднині це свято щороку відзначатиметься 27 вересня.

  Окремо Міністр підкреслив: те, що в Україні на значенні дошкільної освіти постійно наголошує Президент України Віктор Федорович Янукович, що питання її стану та розвитку розглядаються на засіданнях Уряду країни – є запорукою державної уваги до дошкілля, турботи про її розвиток.

  «Дитинство швидко минає, але саме воно визначає все наше, зрештою, не таке вже й довге, життя. За великим рахунком, вищою освітою насправді є дошкільна, бо вона закладає передумови й підвалини якості майбутньої вищої освіти», – наголосив Дмитро Табачник, вітаючи усіх працівників дошкільної галузі із професійним святом.
 
Інформація з сайту pedpresa.com
Переглядів: 596 | Додав: Vika | Рейтинг: 5.0/5
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сентябрь

КРУНК