...
Славутицький ДНЗ №6
"КРУНК"
Вітаємо, Гость
Головна » 2012 » Лютий » 22 » Плекаємо свідому особистість. Портрет дитини, якій не "навісиш локшину на вуха"!
11:41 AM
Плекаємо свідому особистість. Портрет дитини, якій не "навісиш локшину на вуха"!
 
 

  Кожен батько і кожен педагог розуміє, що свідома дитина життєздатна, впевнена в собі, оптимістична, орієнтована на досягнення успіху. Водночас вона не завжди "зручна" для дорослого, оскільки є аналітиком, критиком, схильна радше до внутрішньої, ніж до зовнішньої дисципліни, вимоглива до тих, хто оточує, може бути неслухняною. Такий малюк - "лакмусовий папірець". Він легко взаємодіє із авторитетним для нього дорослим, який обгрунтовує свої вимоги доцільністю, об’єктивною важливістю, невимагає бездумної покори і слухняності. Він завжди перепитує, чому і для чого треба робити те чи інше; уточнює незрозуміле, порівнює та аналізує сказане дорослим, здатен знайти у вимогах дорослих суперечності, неточності, непослідовність; обгрунтовує власну думку; може непогодитися з неприйнятною для неї формою звернення, вимоги незаслуженою оцінкою, довіряє своєму життєвому досвіду, розраховує на власну самооцінку, розраховує на здоровий глузд. Саме тому, Базова програма розвитку дитини дошкільного віку "Я у Світі", використовує у назві й тексті категорію "Я" для означення самості дитини, її прагнення виділитися з-поміж інших, проявити свою неповторність, заявити про здатність до самостійності, об’єктувати потребу в самовизначенні, самореалізації, саморозвитку і самозбереженні.

 
 

  Розмитість, невизначеність дитячого "Я", засвідчує брак індивідуальності, активної спрямованості, дефіцит самоповаги, що негативно позначається на системі ціннісних ставлень дитини до природи, предметного світу, людей, що навколо, самою себе; нездатності диференціювати свої права та обов’язки, домогатися визнання авторитетними іншими, виробляти адекватну самооцінку.

  Свідомий дошкільник - дитина зацікавлена, небайдужа, яка хоче діяти "зі знанням справи", базуючись на власному досвіді. Свідомі поведінка, дія, вчинок пов’язані з розвитком свідомості та самосвідомості дитини. Йдеться про здатність малюка приймати рішення, спираючись на систему певних поглядів, осмислювати їх; правильно розуміти та оцінювати себе та навколишню дійсність; вчиняти згідно зі своїм наміром, з певною метою; чітко усвідомлювати, чого домагаєшся.

 Такій дитині не "навісиш локшину на вуха"!

Переглядів: 657 | Додав: GusevaL | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 5
1
5 Vasya   [Матеріал]
Так, сучасні діти цікаві, неординарні, вони нам можуть повідати про таке, що ми і не здогадуємося. Але їм не вистачає морально-духовних навичок. Батьки не забувайте про такі якості, як людяність, взаємодопомогу, терпимість один до одного, повагу до старшого покоління.

0
4 GusevaL   [Матеріал]
Основная педагогическая стратегия в работе с современными детьми-умение педагога вовремя оказать необходимую помощь ребёнку и искреннее уважение к его личности. Воспитатель может свободно выбирать формы и методы воспитания и обучения, проявляя гибкость и динамизм. Если малыш доверяет взрослому и имеет опыт позитивного взаимодействия с ним, при котором он точно понимает, чувствует, знает, что взрослый будет рад его малейшему успеху и с уважением отнесётся к его неудаче (если нужно подскажет, посоветует и тем самым поможет избежать стресса), тогда ребёнок смело отвечает на самые трудные вопросы и с радостью берется выполнять любые задания.

1
3 LadyQ   [Матеріал]
Хотілося б дати пораду тим батькам, які дуже поспішають з навчанням грамоти малюка: не центруємося на проблемі "навчити читати", бо ж навченний не означає "розумніший" чи "щасливіший" за інших. Якщо дитина схильна до читання - вчимо її цього та радіємо разом з нею; не хоче - терпляче чекаємо, заохочуємо, запрошуємо, не вдаємося до примусу. Головне - розуміти, що навчаються читати усі, а от чи полюбить дитина читати, чи зможе винести для себе щось корисне з примусового читання?

1
2 aramat   [Матеріал]
Змістовні зауваження. І такі діти є в кожній групі. З ними дуже цікаво розмовляти наодинці, тоді вони відвертіші. Що можна відповісти дитині на запитання: " А почему иностранцы всегда злые?"

1
1 svet@lana   [Матеріал]
Очень правильно подмечены наблюдение за современными детьми. Если раньше занятия начинались, разве что с уведомления малышей о теме или о конечном результате их роботы. То теперь целесообразно знакомить их с порядком выполнения работ, мотивацией и даже предложения выбора вариаций для перспективы в достижении результата. Партнерская работа не только полезна, но и приятна.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сентябрь

КРУНК