...
Славутицький ДНЗ №6
"КРУНК"
Вітаємо, Гость
Головна » 2012 » Квітень » 18 » Емоційно-ціннісний розвиток дошкільників.
5:26 PM
Емоційно-ціннісний розвиток дошкільників.

 

  У нашому житті емоції посідають дуже важливе місце. У психології емоціями називають процеси, що відбивають особистісну значущість і оцінку зовнішніх і внутрішніх ситуацій для життєдіяльності людини у формі переживань. Емоції, почуття служать для відображення суб'єктивного ставлення людини до самої себе і навколишнього світу. Все життя людини побудоване на почуттях, відчуттях, емоціях.
  Емоції мають велике значення для людини, бо вони породжують різноманітні реакції психіки на об'єкт або ситуацію. Емоції відіграють діагностичну функцію, оскільки у типових для людини емоційних станах виражаються індивідуально-типологічні особливості особи. Удосконалення вищих емоцій означає особистісний розвиток її власника.
  Проблема виховання міжособистісних стосунків складає одне з основних завдань педагогіки та психології. Люди часто страждають нестачею комунікативної культури, що виявляється як в характері власних вчинків, так і в неадекватному сприйнятті емоційних проявів інших людей, невмінні співпереживати. Щоб виразити свої почуття і зрозуміти почуття іншого, необхідна розвинена емоційна, чуттєва сфера особистості. Вже в дошкільному дитинстві закладаються основи емоційної культури особистості. Саме тому згідно вимог Базового компонента та Базової програми розвитку дитини дошкільного віку "Я у Світі" особливої актуальності набуває емоційно-ціннісний розвиток.
  Немає правильних і неправильних почуттів і емоцій, усі вони відіграють важливу роль в житті дитини. І що не менш важливо – емоції дитини дають самим дітям і дорослим інформацію про їхній стан. Позитивні емоції, такі як радість, задоволення, довіра, дають дітям відчуття безпеки та надійності. Завдяки цим емоціям діти відчувають, що в їхньому світі все гаразд, вам допомагають набувати нового досвіду і повторювати набуте. Від інших емоцій їм погано, бо вони попереджують про небезпеку і незадоволеність. Вони попереджують про те, що щось не так. Гнів означає, що дитині трапилася перешкода. Сум призводить до зниження енергії і дає час для того, щоб адаптуватися до втрати чи розчарування. Страх спонукає дітей до захисту. Тепло і ласка свідчать дітям про те, що їх люблять і цінують.
  Будь-яка емоція чомусь навчає, тому дорослі мають допомагати дітям зрозуміти власні емоції, із розумінням ставитися до почуттів решти людей і знаходити ефективні способи справлятися з різноманітними випробуваннями емоціями.
  Перші кроки дорослих – вихователів і батьків – щодо підтримки емоційного розвитку дітей мають спрямовуватись на те, щоб зрозуміти, як і коли розвиваються емоції дітей і які емоційні завдання займають більшу частину часу дітей.

 

На фото: театральна вистава "Дюймовочка" у виконанні акторів Київського виїзного театру "Слон".

Переглядів: 3763 | Додав: Vika | Рейтинг: 5.0/7
Всього коментарів: 5
0
5 Tany   [Матеріал]
По фотографіях видно , що діти справді веселі та отримали задоволення від побаченого, а це найголовніше!!!! hands

0
4 svetik   [Матеріал]
Замечательный театр приезжал к нам !Все,дети и воспитатели, получили массу позитива.Пусть почаще приезжают такие талантливые ребята.Спасибо!

0
3 Vasya   [Матеріал]
Приємно, коли від театральної постановки діти отримують позитивні враження. Мій маленький синочок з захопленням розповідав та переказував побачене. Дякуємо театру "Слон"!

1
2 Наталия   [Матеріал]
Ми, як малі дітки, отримали максимум позитивний емоцій.Спасибі таким молодим і талановитим акторам.

1
1 LadyQ   [Матеріал]
Творчій майстерні "Слон" - СПАСИБІ! hands Давно в нас не було таких, хоч і молодих, але дуже талановитих акторів: цікаві декорації, сучасне обладнання, гарні костюми, феєрверк емоцій!

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сентябрь

КРУНК