...
Славутицький ДНЗ №6
"КРУНК"
Вітаємо, Гость
Головна » 2013 » Жовтень » 1 » Свято - День літньої людини.
2:47 PM
Свято - День літньої людини.
 
Щорічно 1 жовтня з 1991 року відповідно до рішення Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй, згідно з резолюцією 45/106 від 14 грудня 1990 року відзначається Міжнародний день людей похилого віку. 

У нашій країні це свято зветься Днем літньої людини і відзначається на підставі Постанови Президії Верховної Ради Російської Федерації від 1 червня 1992 р. N 2890/1-1 «Про проблеми літніх людей».

День літньої людини - свято чистий і світлий, свято наших батьків, бабусь і дідусів, день, коли ми віддаємо їм свою любов, шану та вдячність.

Реалізуючи в регіонах одну з ініціатив Президента України щодо підвищення соціального захисту літніх людей - є залучення уваги громадськості до їхніх проблем, підвищення ступеня інформування громадськості про демографічне старіння суспільства, індивідуальні і соціальні потреби людей похилого віку, їх вклад у розвиток суспільства, необхідності зміни ставлення до літніх людей; забезпечення людям літнього віку незалежності, участі в житті суспільства, необхідного догляду, умов для реалізації внутрішнього потенціалу і підтримки їх гідності. 

Проблеми, пов'язані зі старінням населення, спочатку зачіпали розвинені країни, однак зараз вони набувають дедалі більшого значення і в країнах, що розвиваються. 8 - 12 квітня 2002 року на II Всесвітній асамблеї з проблем старіння, що пройшла в Мадриді, були прийняті Політична декларація та Міжнародний план дій, що стали поворотним пунктом у стратегії будівництва суспільства для будь-якого віку. Вперше проблеми старіння були розглянуті урядами країн світу всебічно і всебічно в широкому контексті соціально-економічного розвитку та забезпечення прав людини. У ході роботи асамблеї був переглянутий і затверджений заново Міжнародний план дій з проблем старіння, де передбачені нові заходи в областях забезпечення зайнятості людей похилого віку, збільшення їх доходів, поліпшення медичного обслуговування, освіти та соціального забезпечення.Особлива увага приділяється проблемам жінок похилого віку, які становлять більшість у цій віковій групі.

У Мадридському плані дій виділено три пріоритетні напрями:
- Літні люди та розвиток суспільства;
- Зміцнення здоров'я і добробуту людей похилого віку;
- Створення зручної та сприятливого середовища для їх проживання.

Прийняття Мадридського плану дії справді актуально, так як позначений зростання літнього населення світу. Зазвичай літніми називають людей старше працездатного віку, тобто пенсіонерів. В останні роки в усьому світі йде процес старіння населення, коли відсоток літніх громадян держави з кожним роком збільшується. Так, згідно першої післявоєнної перепису 1959 року, в Росії кількість людей у віці 60 років і старше становило 9% від населення, а за останнім переписом 2002 року воно зросло вдвічі - до 18,5%. У зв'язку з цією обставиною потрібно переоцінка ролі літніх людей і докорінної зміни ставлення до них.

Світова ж статистика така: у 2002 році на 10 осіб припадав один 60-річний, до 2050 року це співвідношення - один на п'ятьох. При цьому очікується, що до 2150 третина населення світу будуть складати люди у віці від 60 років і старше.

На сьогоднішній день відзначається підвищення значимості Дня літньої людини як щорічного події, що має позитивний суспільний резонанс і одночасно підвідного підсумки зробленого.

У центрі уваги знаходяться інтереси малозабезпечених літніх громадян, одиноких пенсіонерів та інвалідів похилого віку, питання надання їм матеріальної, соціально-побутової та інших видів допомоги.

У рамках Міжнародного дня людей похилого віку, проводяться безкоштовні концерти, благодійні вистави, кіносеанси, вечори відпочинку, а також конкурси художньої самодіяльності та спортивні змагання серед людей похилого віку. Вшанування довгожителів, подружніх пар, персональні виставки робіт ветеранів та інші заходи традиційно приурочені до Дня людей похилого віку. 
Переглядів: 720 | Додав: Vika | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сентябрь

КРУНК