...
Славутицький ДНЗ №6
"КРУНК"
Вітаємо, Гость
Головна » 2012 » Лютий » 7 » Фотопроект. За кадром. Семінар-тренінг "Психофізична свобода в професійній діяльності вихователя".
5:55 PM
Фотопроект. За кадром. Семінар-тренінг "Психофізична свобода в професійній діяльності вихователя".
 

    Видатний італійський політик XV століття Ніколо Макіавеллі стверджував, що управляти - це означає змусити вірити. Додамо: вірити в людей, в їх найкращі якості, в свою справу та її успіх. Досягнення подібного ефекту управління - одна з найважливіших задач керівника. Головним помічником керівника є психологія управління, тому що без неї немає злагодженої роботи колективу, комфортних умов для розвитку дитини, довірливих взаємовідносин між дітьми, педагогами та батьками.

 
 
   Хто ж він, психолог? Він те, чого від нього чекають. А кожен чекає від нього чогось свого. Для завідуючої психолог - незамінний помічник в управлінні персоналом, людина, яка вміє творити позитивний мікроклімат в колективі, яка завжди готова прийти на допомогу в будь-якій складній або критичній ситуації.

 
 
  Хто ж психолог для педагогів? Чарівник, який завжди поряд. Він і "жилетка" в потрібний час і "дівчинка для биття" у певних життєвих обставинах. Кожен учасник навчально-виховного процесу вправі розраховувати на допомогу психолога.
 
 

  Гуманістична психологія вважає, що головним інструментом педагога є його власне "Я". Якщо є відчуття власної самоцінності, тоді можлива зустріч двох "Я": "Я" дорослого і "Я" дитини, де важливі обидва "Я" і "Ти". Мова йдеться про особистісно-орієнтовану педагогіку. Ця педагогіка діалогу, де головне вміти слухати, дивитися, відчувати, розуміти один одного. Психолог може бути провідником цієї педагогіки в дитячому садку.


  Серед широкого кола завдань професійно-педагогічної підготовки педагогів, яка стоїть перед адміністрацією закладу, формування психофізичної свободи посідає особливе місце. Адже уміння досягати стану «м'язової свободи» є своєрідною харизмою педагога - «дошкільника», відсутність якої, на жаль, може призвес­ти до зниження ефективності педагогічного процесу і, навіть, до йо­го дезорганізації. Стан м'язової скутості, незграбності у рухах, що виникає у присутності дитячого чи батьківського колективу, може бути серйозною перешкодою до успішних педагогічних дій. Адже ді­ти дошкільного віку дуже чутливі до будь-якої напруженості, штуч­ності, нещирості.
   Знання своєї справи, внутрішня впевненість породжує зовніш­ню розкутість і, навпаки, будь-яка невпевненість, страх невдачі спри­чиняє напруження м'язів. Щоб навчитися долати такі стани, слід ак­тивно підключати до керування діями вольову сферу.

  Театралізований семінар-тренінг для вихователів "Психофізична свобода у професійній діяльності вихователя" (сценарій взято з журналу "Вихователь-методист" №9, 2010. Автор - Наталія Сиротич, аспірант кафедри дитячої творчості Інституту розвитку дитини НПУ ім. М.П.Драгоманова) організований і проведений вихователем-методистом Надточей Вікторією Олексіївною та практичним психологом Семендяй Наталією Михайлівною, був дуже корисним і цікавим. Вихователь-методист та практичний психолог виступали тренерами і намагались навчити учасників прийомам спрямованим на максимальне досягнення стану розкутості, м’язевої свободи. Використовуючи словесні коментарі і самостійно виконуючи завдання -  педагоги, учасники семінару, активно та з задоволенням, включились в театралізовану діяльність. Семінар дуже сподобався всім учасникам, викликав багато позитивних емоцій, спонукав до творчого самовираження, про що дуже щиро розповідають розміщені фотографії педагогів. Вітаємо вас, Вікторія Олексіївна і Наталія Михайлівна, активна співдія з колективом вдалася. Так тримати! 

Переглядів: 1462 | Додав: GusevaL | Рейтинг: 4.7/9
Всього коментарів: 4
0
4 Cветик   [Матеріал]
Наталія Михайлівна,дякуємо за сьогоднішній семінар!Отримали багато позитивних емоцій.

0
3 svet@lana   [Матеріал]
Вітаю психолога Наталію Михалівну з вдалим почином!

0
2 Inna   [Матеріал]
Сегодня мы почувствовали себя детьми. Все увлеклись! Спасибо за семинар.

0
1 Nura   [Матеріал]
Дуже корисний семінар. Взагалі багато зборів та семінарів корисно було б починати або використовувати під час їх проведення, психологічні вправи чи ігри.Дуже дає позитивний прилив енергії.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сентябрь

КРУНК