...
Славутицький ДНЗ №6
"КРУНК"
Вітаємо, Гость
Головна » 2014 » Липень » 19 » Передовий педагогічний досвід. Робота учасника ІІ Всеукраїнського конкурсу "Творчий учитель - обдарований учень".
7:46 AM
Передовий педагогічний досвід. Робота учасника ІІ Всеукраїнського конкурсу "Творчий учитель - обдарований учень".

На допомогу доктору Айболиту. Гра-стратегія для дітей старшого дошкільного віку.

 Мета:

Розвивати: мовлення дітей, сприяти зміцненню ігрових колективів; активізувати знання дітей про працю дорослих. Удосконалювати вміння спілкуватися одне з одним під час гри, виявляючи співпереживання, доброзичливість, співчуття.

Учити: визначати потрібний асортимент речей, необхідний для гри, добирати й виготовляти речі для походу; навчати діяти в таких ситуаціях, що активізують характерні стосунки продавців і покупців; спрямовувати дітей на цільове використання покупок в інших сюжетах гри.

Активізувати: взаємини співробітництва у досягненні спільної мети.

Учити: дітей ураховувати пропозиції всіх учасників гри, цікаво висловлювати свою думку, відстоювати її та ввічливо відхиляти недоцільну пропозицію однолітків.

Закріплювати: знання про тварин Півночі.

Створювати: сприятливі умови для становлення креативності як базової якості особистості старшого дошкільника, привертати до неї увагу дитини.

Обладнання: глобус, енциклопедія, карта, предметні картинки, стенд «Потрібних речей», мотузка, фотоапарат, термос, компас, рюкзак, ємкість для рук, рушник, крем для рук, магнітофонний запис, матеріал для поробок дітей у майстерні, фішки, обладнання для аптеки та магазину.

Хід гри:

Вихователь: Всі до мене йдіть, малята, Лист від лікаря Айболита Я вам хочу прочитати. Але лист цей не простий, Він, малята, звуковий. Тож ставайте всі тихенько, Слухайте всі уважненько. діти слухають у магнітофонному запису лист: «Доброго дня, діти! Звертаюсь до вас по допомогу. Зараз я знаходжусь не в Африці, як це було минулого разу, а на Північному полюсі. Багато тварин захворіло, треба піклуватися про них, я сам не встигаю. Потрібні теплі речі. Швидше приїздіть ! Передаю вам карту, розгляньте її уважно, дорога ваша буде складною і небезпечною».

Вихователь: - Діти, то що? Допоможемо лікарю Айболиту? А ви пам’ятаєте, що сказав Айболить, що дорога складна і небезпечна? Не боїтесь? Тоді нам потрібно йти в «Інформаційний центр», розглянути там карту, дізнатися де знаходиться Північний полюс, які звірі там мешкають, і вирішити, яку допомогу ми можемо надати.

В інформаційному центрі.

 В «Інформаційному центрі» спочатку відкриваємо енциклопедію – читаємо про північний полюс. Потім знаходимо Північний полюс на глобусі. З карти бачимо які тварини і птахи там мешкають. Акцентувати увагу дітей на тому що головним мешканцем Північного полюсу є білий ведмідь. Це найбільша хижа тварина на землі. Густа біла шерсть ведмедя і товстий шар жиру оберігають його від сильних морозів. Чим же харчується білий ведмідь? Адже ніде немає ні кущика, ні травинки. Ведмідь – чудовий плавець, вода для нього - рідна стихія. Білий ведмідь може плавати, навіть під водою. Він полює на рибу і тюленів, птахів. Коли ведмідь вилазить на лід із води, він струшується. Від нього в усі боки летять бризки. А чому ведмідь не вкривається льодом, адже він вилазить із води на такий сильний мороз? Щоб зрозуміти це, зробимо дослід.

В дослідницькому центрі

Дослід: В ємкість з водою опустіть руку і зразу ж її вийміть. Погляньте на неї уважно. Вона мокра. Вкрита тонким шаром води. Якби зараз вдарив мороз, то ця вода перетворилася б на кірочку льоду. Тепер витріть руки і легенько змажте їх кремом. Знову опустіть руку у воду і вийміть її. Що ви помітили? Вода вже не вкриває всю руку. Вона зібралась крапельками. І якщо руку струсити, ці каплі з руки злетять. На руці води не буде. Отже й ніщо не перетвориться на лід.

Вихователь: - Тепер спробуйте пояснити цей випадок з білим ведмедем. (пояснення дітей). Біля намальованої карти - Уважно розглядаємо шлях від України до Північного полюсу. Бачимо, що на шляху нам трапиться болото. - Як нам перейти болото? (припущення дітей). Дійти висновку, що кращого виходу, ніж «килим-літак» не знайти. Знаходимо серед картинок «килим-літак», прикріплюємо його до стенду «потрібних речей». - Далі на шляху гори. Як нам подолати гори? (припущення дітей). Їх можна перелізти, тільки потрібна мотузка. Знаходимо серед картинок мотузку – прикріплюємо до стенду. - Море. Діти вирішують, як переплисти море. У процесі міркувань доходимо до висновку, що краще човна немає нічого. Знаходимо човника серед малюнків і прикріплюємо до стенду. Біля стенду «Потрібних речей» Вихователь: - Як подолати дорогу, ми вирішили. А тепер давайте подумаємо, як ми можемо допомогти лікарю Айболиту. - Ми будемо наглядати за хворими тваринами, давати їм гарячий чай, виконувати приписи лікаря.

Вихователь : - Тепер вирішимо, що ми візьмемо з собою на Північний полюс для тварин, які хворіють. (діти розглядають картинки, вибирають, обґрунтовують свій вибір, якщо всі погоджуються, прикріплюють до стенду). Розгляд стенду «потрібних речей». Фотоапарат – є. Хліб, ковбаса – купити. Термос – є. Компас – є. Мотузка – є. Посуд, (стаканчик) – зробити. Рукавиці – зробити. Лікарські трави – купити. Компот – зробити. Мед – купити. Килим-літак – купити і доробити. Чарівний клубочок – купити. Чарівна паличка – купити. Човен – зробити.

Вихователь: - Виявляється, що багато яких речей у нас немає. Їх потрібно купити в магазині. Є і такі речі, які ми б могли зробити самостійно. Це – стаканчик, рукавиці, варення, компот. - А для того щоб купити будь - що в магазині, що потрібно? (гроші). - А вони у нас є? А як би ми могли їх заробити? Де нам їх взяти? (припущення дітей – можна щось зробити власними руками, а потім продати). Вихователь: - А давайте ось тут подивимось, може щось виберемо? (діти розглядають речі, виготовлені раніше, беруть свої поробки і несуть їх у комісійну крамницю).

В комісійному магазині

Вихователь: - Ці поробки можна віднести у комісійний магазин і там отримати гроші – фішки, які нам так необхідні. Комісійний магазин (продавець - вихователь). Продавець: - За цю річ я вам дам три фішки. Діти торгуються: - Ось подивіться як гарно вона зроблена, охайно і т.д. Дайте 5 фішок. Вчити дітей рекламувати, хвалити свій товар, щоб отримати як змога більше фішок. З отриманими фішками діти йдуть у «Сільпо». Там здійснюють необхідні покупки. Потім до аптеки за лікарськими травами та медом.

Вихователь: - Остання крамниця, в яку нам треба - це крамниця чарівних речей. А тут перерва у крамниці, треба трохи відпочити. Тож шикуйтесь по порядку, зробимо фізкультзарядку. Дружать дощик і хмаринка, Кап! Кап! Кап! (тупають) Дружать вітер і сніжинки, Даб! Даб! Даб! (стрибають) Дружать рибки із водою, Хлюп! Хлюп! Хлюп! (плескають) Дружать діти між собою! Я і Ти! Я і Ти! Я і Ти! (беруться за руки) У крамниці чарівних речей - Відпочили? Часу не гайте, у крамницю завітайте.

Вихователь:  - Діти, будьте уважними, зайвого не купуйте, розмірковуйте. (діти погоджуються купити «килим-літак», який потребує ремонту, чарівний клубочок та чарівну паличку). Вихователь: А зараз давайте повернемось до стенду «потрібних речей» і згадаємо, що ми можемо зробити самостійно. Це – паперова склянка, рукавички, компот, човник. Тоді йдемо в нашу майстерню: (на столах лежать потрібні для поробок речі). У майстерні - Виберіть, хто що буде робити. Щоб роботу розпочати, Треба пальці розім’яти: Старший встав не лінувався, Вказівний за ним піднявся, І середній уже встав, Підмізинний теж не спав. Встав мізинчик, як брати – На роботу треба йти. Діти працюють, вихователь надає потрібну індивідуальну допомогу. Збираємося у подорож Всі необхідні речі діти складають у рюкзак. Перед дорогою запропонувати дітям вибрати гасло (декілька варіантів)… Гра продовжується… Джерело: Острів знань.

Автор: Аравіна Наталія Володимирівна, вихователь ДНЗ № 52 "Сонечко" Чернігівської міської ради

Переглядів: 1104 | Додав: GusevaL | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сентябрь

КРУНК