...
Славутицький ДНЗ №6
"КРУНК"
Вітаємо, Гость
Головна » 2012 » Лютий » 6 » Спеціальний інформаційний проект для вихователів та батьків випускників.
11:03 AM
Спеціальний інформаційний проект для вихователів та батьків випускників.
 
    Розробники Базової програми розвитку дитини дошкільного віку "Я у Світі" пропонують певний набір орієнтовних, але збалансованих характеристик, які в своїй сукупності дають змогу дістати більш-менш цілісне уявлення про компетентність дитини шести (семи) років напередодні її вступу до школи. Характеристика яку пропонує програма не є вичерпною, всеохоплюючою, проте вона допомагає схарактеризувати основне в особистості, дістати уявлення про її індивідуальне обличчя. Характеристика складається з чотирнадцяти параметрів. 

1. Фізично розвинений дошкільник має добре здоров’я, характеризується умілістю, вправністю, здатністю визначити свою стать та подбати про свою власну безпеку.

2. Емоційно розвинена дитина вирізняється оптимістичним самопочуттям, розуміється на основних емоціях і почуттях, емоційно-сприйнятлива, здатна утримуватися від негативних проявів, регулювати свій настрій.

3. Соціально розвинений дошкільник добре адаптується до  нових умов, вміє налагодити з іншими взаємодію, орієнтується у проявах схвалювальної та неприйнятної поведінки, поводиться відповідально.

4. Морально розвинена особистість диференціює поняття "добро" і "зло", характеризується правилодоцільною поведінкою, толерантністю, здатністю допомагати іншим, правдивістю, совісністю.

5. Дитина, в якої сформована довільна поведінка, має набір таких основних вольових якостей, як самостійність, наполегливість, цілеспрямованість, організованість, сміливість.

6. Пізнавальний розвиток засвідчує здатність дошкільника проявляти допитливість, уміння спостерігати, міркувати, аналізувати, збирати інформацію, знаходити відповіді на незрозуміле.

7. Мовленнєвий розвиток характеризується уміннями правильно вимовляти звуки, активно спілкуватися з допомогою мови, грамотно будувати речення, мати збалансований лексичний запас.

8. Математичні вміння дошкільника полягають в здатності лічити, вимірювати, класифікувати, співвідносити.

9. Ігрові вміння дитини проявляються в її спроможності продукувати сюжет, пов’язувати його з реальним життям, адекватно виконувати різноманітні ролі, узгоджувати свою поведінку з іншими, дотримуватись ігрових правил, використовувати ігрові матеріали, радіти спільності.

10. Навчальні вміння засвідчують здатність слухати і чути дорослого, адекватно реагувати на його вимоги, організовувати власну діяльність, вчиняти раціонально, контролювати свої дії, адекватно оцінювати навчальні досягнення.

11. Художньо-естетичний розвиток дошкільника засвідчується поінформованістю в основних видах мистецтва, володіння художніми навичками і технікою, елементарним художнім смаком, орієнтуванням в світовій та національній культурах.

12. Екологічний розвиток дитини характеризується її здатністю реагувати на красу природи, бережливо ставитися до неї, диференціювати флору і фауну різних регіонів, характеризувати основні ознаки і компоненти природи, розрізняти її стани, поводитися екологічно доцільно, відчувати свою відповідальність за неї.

13. Розвиток позитивного самоставлення дитини засвідчується інтересом до власної зовнішності, внутрішнього життя, поведінки, досягнень; здатністю орієнтуватися у власних чеснотах і вадах, прагненням заслужити схвалення авторитетних людей, умінням реалізувати свої можливості та захистити власні інтереси.

14. Креативний розвиток засвідчується вмінням продукувати оригінальні ідеї, висувати гіпотези, відходити від заданих шаблонів, швидко мислити, виявляти дотепність, реалізовувати задумане, вдаватися до аналогій, цікавитися парадоксами, виявляти почуття гумору, виділяти істотне, правильно прогнузувати.

  Комплекс означених вище умінь свідчить про більший чи менший ступінь компетентності дошкільника.

Переглядів: 622 | Додав: GusevaL | Рейтинг: 5.0/5
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сентябрь

КРУНК