...
Славутицький ДНЗ №6
"КРУНК"
Вітаємо, Гость
Головна » 2013 » Лютий » 25 » Сьогодні у прес-центрі Кабінету Міністрів України відбулася прес-конференція Міністра освіти і науки, молоді та спорту Дмитра Табачника.
8:37 PM
Сьогодні у прес-центрі Кабінету Міністрів України відбулася прес-конференція Міністра освіти і науки, молоді та спорту Дмитра Табачника.
 
 Сьогодні у прес-центрі Кабінету Міністрів України відбулася прес-конференція Міністра освіти і науки, молоді та спорту Дмитра Табачника на тему «Основні пріоритети освітньої політики у 2013 році». Як повідомив Дмитро Табачник, у 2013 році МОНмолодьспорт продовжуватиме роботу над реалізацією заходів, визначених Програмою економічних реформ Президента України на 2010-2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава”. Міністр освіти і науки, молоді та спорту у своєму виступі, зокрема, розповів про пріоритети освітньої політики у кожному напрямі галузі. Так, у розвитку дошкільної освіти, яка, за словами Міністра, є фундаментом усієї освітньої галузі, основні пріоритети у 2013 зосереджені навколо розвитку мережі дошкільних навчальних закладів шляхом повернення приміщень закладів, що використовуються не за призначенням, введення в експлуатацію новобудов та відкриття дитсадків у пристосованих приміщеннях.

Наближення  до параметрів Європейського Союзу за кількістю місць у дитячих садках Міністр назвав одним із головних завдань у сфері дошкілля. Усього протягом  2010-2012 років кількість дітей у дитячих садках уже зросла на 203,6 тисячі, відкрито 1344 дошкільних навчальних закладів (з них: 905 додатково включені до мережі, 439 – відновили діяльність). «У цьому році планується додатково охопити дошкільною освітою  близько 50 тисяч дітей», – зазначив Дмитро Табачник.

У напрямку розвитку загальної середньої освіти одним із найголовніших завдань на 2013 рік

Міністр проголосив подальше підвищення якості освіти у сільській школі, дієвим засобом виконання якого має стати оптимізація мережі сільських шкіл та створення освітніх округів. Як повідомив Дмитро Табачник, близько 1900 освітніх округів на сьогодні уже створено, і у їх межах охоплено освітою вже понад 1 млн. громадян.

Міністр також розповів про заплановане повного виконання Державної цільової програми «Шкільний автобус» у 2013 році, адже динаміка її виконання за 2010-2012 роки продемонструвала чудові результати.

«1 вересня 2012 року розпочався старт нової української школи, і першокласники країни розпочали навчання за новим Державним стандартом», – нагадав Дмитро Табачник. За його словами, 1 вересня 2013 року на навчання за новими стандартами переходять учні 2-х та 5-х класів, а в червні 2013 року буде проведено Другу Всеукраїнську акцію «Нові стандарти – нова школа».

Пріоритетним також залишається забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами, наголосив Міністр.

Окрім того, він повідомив, що з 2013 року буде запроваджено загальнодержавний «Урок плавання». «Ця ініціатива МОНмолодьспорту зумовлена тим, що кількість дітей, які щороку втрачають життя через необережне поводження у воді, є сумною статистикою», – констатував Дмитро Табачник. За його інформацією, у 2012/2013 навчальному році також вперше проводитиметься Всеукраїнська учнівська олімпіада з фізичної культури і спорту.

Під час прес-конференції Міністр запросив усіх присутніх на відкриття ІІІ Всеукраїнської виставки-звіту дитячої творчості «Країна юних майстрів» 28 лютого 2013 року, на якій будуть представлені творчі здобутки дітей з усіх регіонів України. Загалом, зазначив Дмитро Табачник, у галузі позашкільної освіти передбачається виконання Плану заходів із підготовки та проведення у 2013 році в Україні Року дитячої творчості. Серед найважливіших пріоритетів позашкілля Міністр назвав також активну роботу зі збереження мережі позашкільних закладів та збільшення кількості гуртків.

Співпраця із роботодавцями, розроблення та впровадження державних стандартів – так охарактеризував Дмитро Табачник основні завдання на 2013 рік у галузі оновлення змісту професійно-технічної освіти. Окрім того, за словами Міністра, за участю роботодавців у 2013 році буде створено 5 центрів із впровадження інноваційних технологій на базі ПТНЗ Основний акцент зміщується з теоретичної бази на практичну: не розказати, а показати як, – наголосив Міністр.

У напрямку розвитку вищої освіти найголовнішими завданнями на 2013 рік, як поінформував Міністр, є: розроблення проекту Закону України «Про післядипломну освіту»; здійснення заходів щодо подальшої оптимізації мережі вищих навчальних закладів з урахуванням необхідності підвищення її якості та доступності, формування єдиного освітнього простору вищої освіти; запровадження конкурсного порядку розміщення державного замовлення на підготовку фахівців з вищою освітою; подальше розширення бюджетної програми з навчання студентів у провідних закордонних вищих навчальних закладах за пріоритетними напрямами освіти і науки; розширення участі провідних українських університетів у міжнародних рейтингах тощо.

Важливим пріоритетом Міністр назвав також створення умов для збільшення кількості іноземних студентів, які здобувають освіту в Україні. За його даними, на сьогодні таких студентів є близько 60,5 тис., що є справді суттєвим здобутком
Переглядів: 375 | Додав: GusevaL | Рейтинг: 5.0/4
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сентябрь

КРУНК