...
Славутицький ДНЗ №6
"КРУНК"
Вітаємо, Гость
Головна » 2012 » Жовтень » 12 » Солодких снів, малята!
2:10 PM
Солодких снів, малята!
 

  У чарівний світ казок дитина потрапляє в самому ранньому віці. Казки дітям стають цікаві вже до двох років. Слухаючи їх, малюк, немов по сходах, приходить до казки і залишається з нею на все життя. З дитячої казки починається його знайомство зі світом літератури, зі світом людських взаємин і з усім навколишнім світом у цілому. Ви запитаєте: "Чому саме казка? Хіба не логічніше показувати дітям світ таким, який він є, розповідаючи їм реальні, повчальні історії" з життя "? Дивно, але казка є таким же необхідним етапом психічного розвитку дитини, як, скажімо, гра. А заборонити своєму чаду грати не зможе жоден люблячий батько.

  Дитяча казка - один з найбільш доступних засобів для розвитку емоцій дитини, який в усі часи використовували педагоги та батьки. А казка перед сном - це свого роду побажання спокійного сну. Тільки не коротке або недбале, а довге і грунтовне, пронизане любов'ю, ніжністю і турботою. Казка перед сном - це спілкування з дитиною на чарівній, зрозумілій їй мові, це маленькі безпечні уроки життя.

  Але розповідати перед сном можна не кожну казку, так само як не кожну цікаво читати вдень. Якщо ви хочете, щоб малюк скоріше заснув, почитайте йому просту спокійну казку. Тихе і рівне читання заспокоїть  і заколисає маленького слухача. У цей момент у всьому світі для малюка існує тільки один голос. І цей голос створює його настрій, образи, думки. Що побачить уві сні маля - багато в чому залежить від того, що воно почує і відчує перед тим, як заснути. Адже побажання спокійного сну - це не порожні слова, а один із самих інтимних моментів спілкування між дорослим і дитиною.
  Однак казка, насичена дією і емоціями, може так захопити малюка, що він буде переживати всі події разом з героями, хвилюватися за них і просити "почитати ще". Тут вже не до сну, коли царівну вовк забрав! Зате динамічні захоплюючі казки, прочитані вдень, поселять в малюка інтерес до книг і читання: адже знову закінчили на найцікавішому місці, а так хочеться знати, що буде далі, які ще пригоди чекають героїв!

  Казка ж або вірші перед сном (денним або на ніч) повинні бути добрими і немудрими, щоб заспокоїти і приспати малюка. А от теплі побажання спокійної ночі мають стати обов'язковою сімейною традицією в будь-якому домі.
   Є думка, що людина у своєму житті повторює сценарій улюбленої казки. Яка казка стане улюбленою для Вашого малюка - Ви можете вирішити разом з ним. Постарайтеся, щоб ця казка була зі щасливим кінцем і вчила тим же цінностям, що і Ви самі. Якщо Ви вважаєте, що "терпіння і труд все перетруть" - то читайте і обговорюйте разом з малюком "Попелюшку". Якщо впевнені, що всього можна досягти, "було б бажання" - то "Снігова королева" разом з цілеспрямованою Гердою допоможуть Вам переконати в цьому маленького слухача. При читанні казки зверніть увагу на те, хто з героїв найбільш симпатичний дитині, з кого він бере приклад. Погодьтеся, Кай в тій же казці займає пасивну позицію і не являє собою приклад впевненого успішної поведінки, хоча і його історія закінчується добре. Не лякайтеся, якщо Ваш малюк симпатизує лиходіям і динозаврам: спробуйте разом знайти позитивні якості в цих персонажах: хтось із них дуже сильний, хтось щиро піклується про своїх дітей, хтось наполегливо йде до своєї мети.
   Отже, перш ніж пролунає чарівна казка або вірші перед сном, перегорніть її ще раз і переконайтеся, що вона коротка, проста, зі щасливим кінцем і несе саме ту ідею, яку ви самі хотіли б донести до свого малюка. Нехай побажання спокійного і солодкого снів звучать у вашому будинку завжди, і не в двох словах, а в добрих казках! 
Переглядів: 1085 | Додав: Vika | Рейтинг: 4.6/10
Всього коментарів: 4
2
4 Vorontsova   [Матеріал]
Здорово как )) спасибо за фото ))

1
3 Tany   [Матеріал]
Так дітки із задоволенням слухають казки, і деякі навіть лягають спатки зі своїми улюбленими книжками.

3
2 natalija   [Матеріал]
Діти, як лягають спатки, з задоволенням люблять слухати казочки.....майже ніхто не дослухує до кінця.... засинають....

2
1 aramat   [Матеріал]
- Ой,а чим закінчилася казка,бо я проспав?- говорить Ваня після денного сну.
- А хочеш я тобі розкажу!Спішить на допомогу Лілечка.
Ось уже і позитив! smile

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сентябрь

КРУНК