...
Славутицький ДНЗ №6
"КРУНК"
Вітаємо, Гость
Головна » 2012 » Серпень » 15 » Спеціальний випуск газети “Освіта України”, присвячений досягненням української освіти і науки за перше півріччя 2012 року.
11:24 PM
Спеціальний випуск газети “Освіта України”, присвячений досягненням української освіти і науки за перше півріччя 2012 року.
 
 
СВІТ ДОШКІЛЛЯ
 
Така серйозна "іграшкова” освіта 

   Українським педагогам-дошкільникам насправді є чим пишатися: за останній час у галузі відбулося багато якісних змін на кращеСеред пересічних громадян і досі існує дивний погляд на дошкілля: мовляв, справжня освіта починається зі школи, а найскладніша і значуща освітня ланка – це, безумовно, вища освіта. А що ж дитсадки? А це така собі «іграшкова школа»: не важливо, чим там займаються малюки, – аби були здорові й доглянуті. Між тим, такий погляд на дошкільну освіту є вкрай хибним. Насправді дитсадок – це, так би мовити, «об’єкт стратегічного призначення» – адже саме там кується майбутнє країни.

ДАЛІ ЦІКАВІШЕ

ЗАГАЛЬНА СЕРЕДНЯ
 
  Державні перемоги починаються зі шкільних!Нові Типові навчальні плани й програми для учнів 5 – 9 класів – результат спільної роботи освітян. Над ними працювали і Національна академія педагогічних наук України, і МОНмолодьспорту, і педагоги в регіонах, і громадськість. Про новації й значення цих документів розповіла начальник відділу змісту середньої освіти та освіти національних меншин Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіта і науки, молоді та спорту України Наталія Бескова.Якісні підручники, зручний та безпечний автобус, організація конкурсів і змагань – ця підготовча, копітка й не завжди помітна робота є початком майбутніх досягнень і дитини, і держави. Про результати цієї роботи розповідає директор Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, член-кореспондент НАПН України Олександр Андрійович УДОД.
 
 
ПРОФТЕХОСВІТА
 
19 нових стандартів 

  На виконання Національного плану дій Президента України з упровадження Програми економічних реформ на 2010 – 2014 роки, для координації дій між центральними органами виконавчої влади, роботодавцями й соціальними партнерами Постановою Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2011 року № 1238 створено міжвідомчу робочу групу з питань розроблення й упровадження державних стандартів ПТО. Фахівці групи підготували методологію розроблення професійних стандартів і концептуальних підходів до створення державних стандартів ПТО нового покоління. Методичні рекомендації з розроблення Державних стандартів професійно-технічної освіти з конкретних професій на основі компетентнісного підходу затверджено Наказом МОНмолодьспорту від 26.04.2012 № 522.
 
 
 
ВИЩА ОСВІТА
 
Півріччя стабільності

  У департаменті вищої освіти добре знають, що півроку – серйозний відтинок часу. За цей період у сфері вищої школи може відбуватися чимало подій. І вони були: формування нових стандартів вищої освіти, зміни в структурі держзамовлення, організація навчання й стажування за кордоном, продовження оптимізації мережі ВНЗ і багато іншого. Це півріччя для департаменту склалося непросто ще з однієї причини. У квітні його директор Ярослав Болюбаш перейшов на громадську роботу – обійняв посаду виконавчого секретаря Спілки ректорів, а пізніше очолив Громадську раду при міністерстві. Його наступником став Юрій Коровайченко – людина, теж добре відома освітянам. Новий керівник вирішив нічого істотно не міняти в роботі підрозділу. І мудро вчинив: департамент, який, за його словами, є «налагодженим механізмом і збоїв майже не дає», ще й збільшив оберти.

 ДАЛІ ЦІКАВІШЕ

НАУКОВІ ДОСЯГНЕННЯ

Піврічний підсумок: законотворчість, інновації, інформаційне поле, фестиваль 

  З ініціативи міністерства ухвалено Закон України «Про внесення зміни до Закону України «Про здійснення державних закупівель» щодо спрощення процедури закупівель товарів, робіт і послуг вищими навчальними закладами та науково-дослідними установами за рахунок власних надходжень; а також Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Митного кодексу України» від 12 березня 2012 року № 4496-VI.

ДАЛІ ЦІКАВІШЕ

ФІНАНСОВІ СПРАВИ

Кошти: впорядкування системи 

  Департамент економіки й фінансування діяв на основі плану роботи й завдань, передбачених рішеннями колегій, наказами та розпорядженнями керівництва міністерства, і в тісній взаємодії з Мінфіном, Мінекономрозвитку, Мінсоцполітики, Державним казначейством та іншими міністерствами й відомствами.

Повною мірою забезпечено фінансування літніх оздоровчих і масових заходів, проведених державними позашкільними навчальними закладами з талановитими й обдарованими дітьми

ДАЛІ ЦІКАВІШЕ 

ПОЗАШКІЛЬНА ОСВІТА

Пріоритетний напрям роботи МОНмолодьспорту

  Протягом першого півріччя 2012 року продовжувалася цілеспрямована діяльність міністерства з реалізації Закону України «Про позашкільну освіту», зокрема, створення належних умов для розвитку позашкільної освіти і забезпечення змістовного дозвілля дітей.

Переглядів: 2175 | Додав: GusevaL | Рейтинг: 5.0/4
Всього коментарів: 1
1
1 aramat   [Матеріал]
"Дошкільний заклад не є "школою для маленьких", де дитину вправляють у знанні математики, читанні й письмі. Він відповідальний за процес соціального розвитку особистості, покликаний полегшити її входження у широкий світ і розвинути внутрішні сили. ДНЗ виступає своєрідним посередником між вузьким родинним колом, з якого виходить малюк, і незнайомим світом, до життя в якому він має незабаром прилучитися."

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сентябрь

КРУНК