...
Славутицький ДНЗ №6
"КРУНК"
Вітаємо, Гость
Головна » 2014 » Січень » 17 » Новини від Всеукраїнської громадської організації працівників дошкільної освіти. ТОП-10 подій у дошкільній освіті протягом 2013 року
1:03 AM
Новини від Всеукраїнської громадської організації працівників дошкільної освіти. ТОП-10 подій у дошкільній освіті протягом 2013 року
 
Пропоную пригадати, шановні колеги, рік минулий саме через призму дошкільної освіти. Адже нам є що згадати і чим пишатися.
25 грудня минулого року у міністерстві освіти і науки України відбулася прес-конференція на тему «Дошкільна освіта України: підсумки 2013 року» під головуванням заступника Міністра Бориса Жебровського. У заході взяли участь спеціалісти з питань дошкільної освіти, представники ВГО «Всеукраїнської асоціації  працівників дошкільної освіти», освітянських видань та засобів масової інформації.
Заступник Міністра наголосив на значенні дошкілля у розвитку української системи освіти. «Дошкільна освіта – це початок  усіх стратегічних перетворень. Будь-які зміни в галузі освіти повинні починатися з дошкілля.», – сказав Борис Жебровський та  презентував 10 найголовніших подій у розвитку дошкільної освіти:

- Виконання соціальних ініціатив  Президента  В. Ф. Януковича  «Діти – майбутнє України»: у 2013 році станом на 20 грудня  у дитячих садках додатково створено понад 50 тисяч місць для дітей відповідного віку.

- Перша  Всеукраїнська  конференція «Сучасні п’ятирічні діти: проблеми і особливості розвитку».

- Перша Міжнародна конференція «Психологічні   аспекти пренатальної  педагогіки».

- Перший  Всеукраїнський  науково-практичний семінар: «Формування навичок та умінь з безпеки життєдіяльності дитини за Базовим компонентом дошкільної освіти».    

- Перший Всеукраїнський  конкурс  «Сузір’я талановитих дошкільнят».

- Перший Всеукраїнський огляд-конкурс на кращі відеоматеріали «Здоров’язбережувальні технології у дошкільних навчальних закладах».

- Перший Всеукраїнський  фотоконкурс «У дитячому садочку - як у барвистому віночку!».

- Перша  Всеукраїнська конференція:  «Сучасні підходи до  організації роботи в дошкільних закладах з дітьми з особливими потребами».

- Започатковано проведення Всеукраїнського Фестивалю театрального мистецтва  дошкільнят.

- Уперше за роки існування Державної премії України у галузі освіти лауреатами Державної премії  «У номінації «Дошкільна та позашкільна освіта» відзначено авторський колектив з Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського за наукову роботу «Дошкільна освіта: наука, теорія, практика». До спільного проекту Алли Богуш та Наталії Гавриш увійшли дослідження в галузі дошкільної освіти майже за чверть століття.  

Всеукраїнська громадська організація "Асоціація працівників дошкільної освіти" також визначила 10 ключових подій у 2013 році в сфері дошкільної освіти. Наприкінці 2013 року члени Асоціації надіслали свої пропозиції щодо ТОП-10 подій у сфері дошкільної освіти. Тому пропонуємо також і цей перелік важливостей у 2013 році, які сталися в сфері нашої діяльності.

1. Проведено перше засідання Міжвідомчої ради з питань дошкільної освіти.
Міжвідомчу раду з питань дошкільної освіти утворено відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 22.11.2013 року № 1616.

2. Указом Президента від 25.06.2013 року №344/2013схвалено Національну стратегію розвитку освіти в Україні на період до 2021 року. Затверджено План заходів з реалізації Національної стратегії розвитку освіти в Україні на період до 2021 року розпорядженням Кабінету Міністрів України від 04.09.2013 № 686-р

3. 2013 рік був проголошений Президентом України «Роком дитячої творчості».
 Це вперше творчість саме дітей була піднесена до такого рівня. По всій країні весь рік проходили, фестивалі і конкурси, відбувся фестиваль «Сузір’я талановитих дошкільнят», переможці якого виступили на Всеукраїнському Дні дошкілля.

4. Визначено Лауреатів Державної премії України в галузі освіти 2013 року у номінації дошкільна і позашкільна освіта.
Ця подія означає, що дошкільна освіта досягла серед колег-освітян того рівня, яке вона має посідати — перше. 

5. Розпочалася ера вебінарів для працівників дошкільної освіти.

6. Вперше на державному рівні проведено Всеукраїнський конкурс «Вихователь року».
Це стало стимулом для учасників, адже перемога означає визнання діяльності на державному рівні. Тому ті, хто переміг у конкурсі цього року назавжди запам’ятають цю хвилюючу мить — мить визнання.

7. Поширення інклюзивної освіти у дошкільних навчальних закладах. Цього року у Міністерстві освіти і науки України неодноразово проводилися робочі зустрічі та наради з питань інклюзивної освіти у дошкільних навчальних закладах. Ініційовано внесення змін до Закону України «»Про дошкільну освіту», які сприятимуть її впровадженню у дошкільних навчальних закладах. 

8. Активна співпраця Всеукраїнської громадської організації «Асоціація працівників дошкільної освіти» з Міністерством освіті науки України, Державною інспекцією навчальних закладів України, місцевими органами виконавчої влади та органами управління освітою.

9. Введено в роботу електронну реєстрацію до дошкільних навчальних закладів. 
10. Відбулася І Міжнародна конференція «Психолого-педагогічні аспекти пренатальної педагогіки» за участю провідних фахівців у галузі пренатальної психології, медицини, представників громадських організацій та ЗМІ. Сайт:  http://vgoadpo.blogspot.com/2014/01/10-2013.html
Переглядів: 394 | Додав: GusevaL | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 2
0
2 Инна   [Матеріал]
Дошкольное образование необходимо и это доказано временем, многое делается в этой отрасли. Только платили бы побольше.

1
1 Lora   [Матеріал]
Благодаря социальным инициативам президента дошкольное образование вышло на новый уровень. События, прошедшие в 2013 году в системе дошкольного образования, наглядное этому подтверждение.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сентябрь

КРУНК