...
Славутицький ДНЗ №6
"КРУНК"
Вітаємо, Гость
Головна » 2012 » Листопад » 24 » Українські учені у кінець світу не вірять. Науковці запевнили, що черговий апокаліпсис, «запланований» на 21 грудня, не відбудеться.
11:31 PM
Українські учені у кінець світу не вірять. Науковці запевнили, що черговий апокаліпсис, «запланований» на 21 грудня, не відбудеться.
 
  Цікавість до апокаліптичного закінчення нашої ери невпинно зростає. На черговий кінець світу земляне з острахом чекають 21 грудня.  Паніка – через загальновідоме передбачення індіанців майя. Скидається на те, що й українці з неабиякою мірою довіри ставляться до «наукової» спадщини цієї давньої цивілізації: спостерігається зростання скуповування деяких товарів із мотивацією «про всяк випадок», а кількість пошукових запитів в Інтернеті на кшталт «кінець світу», «календар майя» «21 грудня 2012 року» б’є рекорди. Нагадаємо, згідно зі стародавнім календарем індіанців, який обчислює епохи приблизно 394-річними періодами, відомими як бактуни, закінчення 13-го бактуна припадає на 21 грудня 2012 року. Календар показує, що цього дня «закінчується» час. Майя зазначали, що 21 грудня 2012 року, під час грудневого сонцестояння наше Сонце опиниться рівно в центрі Чумацького Шляху.

  Українські учені у кінець світу не вірять. Принаймні на запитання порталу ПедПРЕСА, авторитетні науковці запевнили, що черговий апокаліпсис,  «запланований» на 21 грудня, не відбудеться. Про це заявляють у Кримській астрофізичній обсерваторії.

  «Ми з упевненістю можемо заявити, що 21 грудня настане астрономічна зима. У цей день буде  найдовша ніч. Зміни,  пов’язані зі спалахами на Сонці, ми ретельно досліджуємо і стверджувати, що ці явища призведуть до кінця світу, не можна. Чутки про кінець світу – повна нісенітниця»,- стверджує заступник директора з наукової роботи НДІ  «Кримська астрофізична обсерваторія» МОНмолодьспорту Олександр Вольвач.

  За його словами, кількість спалахів і активних процесів на Сонці нині  доволі занижена. У попередні роки ці явища відбувалися активніше. Взаємозв’язок параду планет з кінцем світу Вольвач також заперечує. За словами експерта Сонце таки може згаснути, але лише через мільярди років, тому говорити про точну дату кінця світу – не коректно.

  «Кінець світу ми вже «пережили» 21 вересня, так само переживемо і 21 грудня»,- впевнений Олександр Вольвач.

  «У міністерство не звертався жоден науковець з приводу  побоювань щодо  кінця світу, що нібито станеться 21 грудня. Учені і люди, які насправді цікавляться наукою,  розуміють реальний стан речей. Ми ведемо діалог з міжнародними обсерваторіями ,тож, якби були будь-які передумови для побоювань, ми про це знали б», – заспокоює   директор департаменту наукової діяльності та ліцензування Олександр Якименко.

  Проте небезпека  для Землі полягає не лише у змінах на Сонці. Вона може йти і від астероїдів. Їх можливий вплив на планету досліджується як у світі, так і в Україні. За деякою інформацією,  через 20 років астероїд Апофіз, ймовірно, може підійти на небезпечну відстань до Землі. Але наскільки цей процес може бути загрозливим – дослідники стверджувати поки що не беруться. Однак за допомогою унікального радіотелескопа (він входить у п’ятірку кращих телескопів у світі) вчені Кримської обсерваторії ретельно відстежують «поведінку» Апофіза, прораховують траєкторію руху, взагалі – тримають процес під контролем. Олександр Вольвач стверджує, що в розпорядженні українських науковців є техніка, що дає можливість відстежувати космічні об’єкти розміром всього лише у кілька метрів:  «Ми здатні точно прорахувати всі ризики для планети і за нашою інформацією людство знаходиться у цілковитій безпеці. Принаймні на найближчі… кілька мільярдів років».

  До речі, у Кримській астрофізичній  обсерваторії  працює Дзеркальний телескоп Шайна і баштовий сонячний телескоп (з дзеркалом 0,9 м), які є одними з найбільших астрономічних інструментів в Європі. Усі 20 телескопів НДІ ведуть постійні спостереження небесних об’єктів

Інформація з сайту pedpresa.com

Переглядів: 476 | Додав: GusevaL | Рейтинг: 5.0/4
Всього коментарів: 1
0
1 aramat   [Матеріал]
Дійсно цікаво і корисно.Дякую.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сентябрь

КРУНК