...
Славутицький ДНЗ №6
"КРУНК"
Вітаємо, Гость
Головна » 2012 » Серпень » 22 » Український досвід в дії. Від нового дизайну дитячого садка до нових приорітетів в дошкільній освіті.
10:59 AM
Український досвід в дії. Від нового дизайну дитячого садка до нових приорітетів в дошкільній освіті.
 
   Дитячі садки не повинні бути схожими на бетонні «кубики». Адже і від архітектури ДНЗ залежить якість дошкільної освіти. Так вважають учасники огляду-конкурсу на найкращий архітектурний дизайн-проект сучасного дошкільного навчального закладу, що проводить МОНмолодьспорту.

 Поліпшення архітектури дитячих садків підвищить якість освітнього процесу

  Нині дитячі садки розташовуються в будинках, зведених за типовими проектами радянського періоду, тому часто вже не відповідають вимогам, які сучасні освітяни і громада висувають до них. Звісно, є й поодинокі індивідуальні проекти, які вигідно відрізняються від типових, наприклад – дитсадки, розташовані на території котеджних містечок. Однак таких будівель є дуже мало. У МОНмолодьспорту вважають, що вже пора осучаснити не тільки зміст дошкільної освіти, а й її «форму» – будівлі ДНЗ. Адже їх без перебільшення можна назвати колисками інтелектуального майбутнього країни, тому вони повинні втілювати новітні ідеї в архітектурно-будівельному проектуванні. Тож для забезпечення розвитку мережі сучасних дитячих садків і виявлення найкращих архітектурно-планувальних рішень на колегії МОНмолодьспорту вирішили провести огляд-конкурс на найкращий архітектурний дизайн-проект сучасного ДНЗ. Варто зазначити, що шанси на перемогу матимуть лише ті проекти, які будуть не просто гарними «на папері», а й враховуватимуть побажання освітян-практиків – працівників дитсадків.

 Організаційний комітет конкурсу очолив заступник міністра, керівник апарату МОНмолодьспорту Петро Куліков. До речі, Петро Мусійович є професійним будівельником. Захід стартував у лютому 2012 року, до участі в ньому запросили і молодь – студентів ВНЗ, які вивчають будівництво і архітектуру, і досвідчені авторські колективи. Першими відгукнулися учасники з Харківського національного університету будівництва й архітектури і Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка.

  – Цей конкурс ми, працівники міністерства, вважаємо дуже важливою і відповідальною справою, – каже начальник відділу дошкільної освіти Департаменту загальної середньої і дошкільної освіти МОНмолодьспорту Тамара Панасюк. – Саме тому ми провели виставку дизайн-проектів ДНЗ на 60, 120 та 240 місць. Вона тривала з 19 червня по 9 липня 2012 року і зацікавила громадськість. Крім проектів на ній демонстрували фотографії сучасних українських і закордонних садків, які вже працюють.

 Поліпшення архітектури дитячих садків підвищить якість освітнього процесу. За дослідженнями психологів, архітектурна форма дитячого навчального закладу має неабияке значення для становлення особистості. Впливають і розміри будівлі, і геометрія приміщень, і кольорові рішення її оздоблення.

 На нові проекти дитячих садків може вплинути навіть… демографічна ситуація в країні. Адже в сучасному світі, зважаючи на вплив економічних і соціальних обставин, відбуваються досить стрімкі спади і підйоми народжуваності. Саме тому щороку змінюється потреба в місцях у ДНЗ. Науковці вважають, що і «місткість» дитячих садків не обов’язково повинна бути постійною. І архітектурні рішення повинні дати змогу гнучко реагувати на збільшення чи зменшення кількості місць, необхідних для охоплення маленьких громадян дошкільною освітою. Як це реалізувати? Наприклад, якщо дітей багато, то більша частина площі повинна бути задіяною для потреб дитячих груп. А якщо кількість дітей, які перебувають у дитсадку, меншає, то тимчасово вільні приміщення можуть використовуватися як додаткові ігротеки, простір для індивідуальної твор­чості чи навіть початкова школа (якщо говорити про комплекс ДНЗ – початкова школа).

 Ще однією тенденцією сучасних архітектурних проектів є те, що всередині і зовні вони насичені деталями, що несуть позитивну, пізнавальну інформацію, орієнтовану на дитяче сприймання.

  – Ми вдячні всім, хто взяв участь у огляді-конкурсі, – каже Тамара Вікторівна. – І сподіваємося, що вже в недалекому майбутньому саме за цими дизайн-проектами будуть побудовані сучасні дитячі садки.

 Свої роботи прислали студенти й колективи Київського національного університету будівництва і архітектури; Придніпровської державної академії будівництва та архітектури; Харківського державного технічного університету бу­дівництва і архітектури; Інституту архітектури Національного університету «Львівська політехніка»; Полтавського національного технічного університету.

  – МОНмолодьспорту вже підготувало листи до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-кому­нального господарства України і голів обласних, Київської та Севастопольської міських адміністрацій щодо розгляду та врахування дизайн – проектів, надісланих на огляд – конкурс, – розповіла Тамара Панасюк. – А електронні версії проектів буде розміщено на освітньому порталі ПедПРЕСА.

 Максим КОРОДЕНКО, «Освіта України» № 30

Детальніше тут

Детальніше тут

Переглядів: 1113 | Додав: GusevaL | Рейтинг: 5.0/7
Всього коментарів: 3
1
3 Zina   [Матеріал]
Было бы хорошо, если бы такие садики строились.

1
2 aramat   [Матеріал]
Архітектори дуже постаралися, коли створили такий неповторний садочок. А ще, говорять, що з висоти пташиного польоту садок нагадує пелюстки ромашки. От би подивитися!? :heart

1
1 Natali   [Матеріал]
А ми вже живемо та працюємо у красивому та зручному садочку

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сентябрь

КРУНК