...
Славутицький ДНЗ №6
"КРУНК"
Вітаємо, Гость
Головна » 2012 » Серпень » 13 » В Україні назріла необхідність якісних змін в освіті.
6:13 PM
В Україні назріла необхідність якісних змін в освіті.
 
Останнім часом проблема змін в освіті постійно перебуває в полі зору громадської думки. Висвітлюються окремі важливі аспекти освітянської діяльності, пропонуються ті чи інші новації, але часто відчувається методологічна слабкість, несистемність пропозицій.
  
Про це у своїй статті для ZN.UA пише Василь Кремень, президент Національної академії педагогічних наук України, академік НАН і НАПН Україні, міністр освіти і науки України (1999-2005 рр..)
  
Вчений зазначає, що в українському суспільстві немає чіткого розуміння, чому, що і як треба змінити в освіті. «В основі цього часто лежить нерозуміння сутності сучасних цивілізаційних змін та нових вимог, які вони ставлять перед людиною, її життєдіяльністю, нездатність помістити розвиток освіти у контекст підготовки людини до життя у ХХІ столітті», - пише автор.
Тому, підкреслює В. Кремень, зміни в освіті потрібні за таких причин:

Перше. Людство увійшло в новий тип цивілізації - інноваційний. Отже, необхідно по-новому визначити мету навчання і функції навчального процесу.
Сьогодні, як ніколи раніше, актуальні два завдання: виробити в дитини уміння, навички і бажання навчатися впродовж життя, щоб завжди бути конкурентоспроможним, а також навчити його тому, що стане основою, методологією життя та діяльності людини в цілому.

Друге. Сучасна цивілізація істотно розширила комунікативне середовище, в якому живе і діє людина. В освіті треба змінити сам спосіб включення особистості в навчальний процес.
На зміну суб'єктно-об'єктним відносинам між обучающим і студентів повинні прийти суб'єктно-суб'єктні, при яких обидва учасники навчального процесу активні, рівноправні у взаємодії і поважають один одного.

  
Авторитарну репресивну педагогіку треба замінити демократичної педагогікою толерантності і в школі, і в університеті.
Це потрібно не стільки освіті, скільки суспільству: стабільна демократія може бути лише там, де є критична маса людей - носіїв демократичних цінностей, не здатних жити в авторитарному середовищі.

Третє. Розвиток людства набуло глобального характеру, що робить конкурентоспроможною лише людину, здатну жити і діяти в такому просторі.
Тому вивчення англійської має стати обов'язковим для всіх школярів.

Четверте. Нові часи вимагають кореляції системи цінностей, які ми хочемо бачити в дітей. Зокрема, дітей треба орієнтувати на бажання бути успішними в житті.
Це має стати важливим стимулом до якісного навчання замість мотивації методами авторитарної педагогіки, і до того ж орієнтує людину на максимальну самореалізацію.

П'яте. Сучасний світ не лише поставив перед освітою нові завдання, але й створив для нього нові можливості.
Перш за все це сучасні інформаційні технології, що забезпечують як мінімум три функції: комп'ютерну грамотність; індивідуалізацію та інтенсифікацію освітнього процесу; новий тип навчальної діяльності - дистанційну освіту.

Шосте. Взяття в якості ведучої ідеї сучасної освіти дитиноцентризму, який передбачає максимальне наближення навчання і виховання кожної дитини до її індивідуальності. Такий підхід дозволить дитині пізнати себе, розвинутися на основі власних здібностей, а ставши дорослим - максимально самореалізуватися, що є неодмінною умовою особистого щастя і динамічного та несуперечливого суспільного прогресу.

Переглядів: 555 | Додав: GusevaL | Рейтинг: 5.0/4
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сентябрь

КРУНК