...
Славутицький ДНЗ №6
"КРУНК"
Вітаємо, Гость
Головна » 2012 » Серпень » 20 » Відбувся V фестиваль традиційної слов’янської культури та бойових єдиноборств «Київська Русь».
4:05 PM
Відбувся V фестиваль традиційної слов’янської культури та бойових єдиноборств «Київська Русь».
 
  Древня Чернігівська земля у Любечі традиційно збирає навколо себе представників слов’янських народів на відкритому фестивалі традиційних слов’янського мистецтва та бойових єдиноборств «Київська Русь».
  18 серпня відбувся вже п'ятий фестиваль, який присвячено 21-річниці Незалежності України, 80-річчю Чернігівської області, 210-річчю Чернігівської губернії та 1130-річчю першої літописної згадки про Любеч.
  Любеч – одне з найдавніших містечок Київської Русі. Воно відігравало значну роль в історії українського державотворення, тут відбувалися важливі військові та політичні події, які вирішували долі держав. 
  Як пише Нестор Літописець, саме в 882 р. князь Олег приєднав давньоруське городище до Київського князівства. Він заснований Чернігівським князем Володимиром Мономахом. У 1024 р. місто відійшло Чернігово-Сіверському князівству, яке простягалося аж до сучасного Волоколамська (Підмосков’я). Два століття міжусобних війн змусило князів домовлятися про перемир’я.
  Але ж Любеч відомий багатьом іншою знаменною датою. У 1097 р. відбувся Любечський з’їзд князів руських. На ньому постановили: «кожен тримає вітчизну свою!».
  На замковому пагорбі, де понад 1000 років тому була фортеця, у наш час встановлено пам’ятник, який завжди нагадує нам про велич та давню історію Любеча.
  Пригорнути увагу до Любеча, відновити пам’ять про славетне стародавнє місто – найголовніша мета Фестивалю. Саме пропаганда історичних, культурно-мистецьких надбань Сіверського краю, народних художніх промислів, популяризація традиційних бойових видів єдиноборств є першими цеглинами духовного відродження славетного Любеча.
 
 
 
 


Переглядів: 585 | Додав: Lora | Рейтинг: 5.0/8
Всього коментарів: 2
1
2 aramat   [Матеріал]
Чудово, коли традиції передаються з покоління у покоління.

3
1 svetik   [Матеріал]
Какой чудный праздник был в Любече!А какая выставка-продажа!Я всегда покупаю там мед.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сентябрь

КРУНК