...
Славутицький ДНЗ №6
"КРУНК"
Вітаємо, Гость
Головна » 2013 » Вересень » 8 » Віктор Янукович: Завданням держави є якісне посилення освітньої політики
10:42 PM
Віктор Янукович: Завданням держави є якісне посилення освітньої політики
 
Президент України Віктор Янукович взяв участь у Всеукраїнському форумі молоді

У заході взяли участь Віце-прем'єр-міністр України Костянтин Грищенко. Міністр освіти і науки Дмитро Табачник, Міністр культури Леонід Новохатько, Міністр молоді та спорту Равіль Сафіуллін, Голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов, Голова Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації Максим Луцький.

Звертаючись до учасників форуму Президент України, зокрема зазначив: «Я радий бачити в цій залі молоде покоління України. Більшість з вас народилися в роки української незалежності. Ви вільні від стереотипів радянського минулого. Вам легше сприймати і будувати своє життя на загальносвітових цінностях, в основі яких – свобода особистості, верховенство права, висока відповідальність перед суспільством».

На переконання Віктора Януковича, зараз Україна стоїть на порозі відліку нового часу, пов’язаного з модернізацією нашої держави.

«Впевнений, що саме молодь має взяти найактивнішу участь у цій важливій і відповідальній роботі. Саме молодь має чітко висловити свою позицію за сучасну розвинену демократичну Україну», - наголосив Глава держави.

За його словами, Україна має всі підстави пишатися своєю молоддю – високоосвіченою, сповненою творчої енергії. Українська молодь прагне змін і готова власними силами прокладати шлях у майбутнє.

«Справді, ми є свідками яскравих перемог наших учнів і студентів на міжнародних наукових олімпіадах і літературно-мистецьких конкурсах. Цього року українські школярі вибороли 6 золотих, 6 срібних та 13 бронзових медалей на міжнародних учнівських олімпіадах. Минулого року українські студенти отримали гран-прі з математики, 8 українських команд увійшли в першу десятку команд-переможців з програмування», - зазначив Віктор Янукович.

Він зауважив, що молоде покоління України є потужною творчою силою суспільства, здатною берегти і примножувати національне багатство нашої великої країни.

«Шлях до модернізації України, до побудови Європи в Україні лежить через самореалізацію кожного її громадянина. І перш за все, через реалізацію потенціалу української молоді. Ви, мабуть, самі не здогадуєтеся, який величезний запас життєвої, розумової енергії має кожен із вас. На жаль, сьогодні доволі часто цей потенціал марно витрачається. У кращому випадку – на соціальні мережі, в гіршому – на алкоголь і навіть наркотики. Наше завдання зробити все, аби перше європейське покоління України не стало втраченим поколінням», - впевнений Президент України.

Віктор Янукович наголосив, що «ми маємо акумулювати той величезний запас енергії, який має кожен із вас, і спрямувати його на розвиток українського бізнесу, на розвиток вітчизняної науки, на якісне кадрове оновлення державного управління».

За словами Глави держави, щоб на практиці реалізувати цю мету необхідно якісно посилити освітню політику: «Саме освіта є тією рушійною силою, котра дасть змогу молоді реалізувати свій творчий потенціал, втілити в життя свої прогресивні ідеї, поставити Україну на рейки інноваційного розвитку. Вже з університетської лави молодь повинна отримати змогу реалізувати свої знання, свій талант, свої творчі задуми. Таку можливість ми можемо надати в рамках більш тісної співпраці між університетами та діловими колами. Аби вже з другого-третього курсу студенти мали не тільки теоретичні знання, але й практичні навики роботи за спеціальністю».

Президент України зауважив, що в Україні недостатньо використовується потенціал бізнес-інкубаторів та технопарків при вищих навчальних закладах. Особливо це стосується технічного та IT-профілю.

«Також необхідний і більш сильний розвиток університетів як наукових центрів, аби студенти могли під керівництвом викладачів брати участь у наукових дослідженнях, здійснювати власні наукові розробки».

Окрім того, за словами Віктора Януковича, необхідно провести детальну інвентаризацію системи державного замовлення: «Українська вища освіта за інерцією продовжує готувати велику кількість випускників гуманітарного спрямування, в той час як на ринку праці спостерігається дефіцит фахівців інженерно-технічних спеціальностей та сфери високих технологій. Як наслідок, держава часто змушена витрачати додаткові кошти на перекваліфікацію випускників вищих навчальних закладів через центри зайнятості».

У цьому сенсі, на переконання Глави держави, важливим є відновлення престижу робітничих професій, а також модернізація фахової підготовки у вищих навчальних закладах І та ІІ рівня акредитації.

Ще одне нагальне питання – забезпечення академічної мобільності студентської та учнівської молоді. Для цього необхідні міжнародні і міжрегіональні програми обміну.

«Ви маєте спілкуватися, ви маєте ділитися досвідом і знаннями. Ви маєте бачити світ – знати, чим і як живе Європа, інші розвинуті країни. Ви маєте оцінювати найкращі іноземні розробки і думати, як їх покращити і втілити в Україні», - звертаючись до молоді, наголосив Президент України.

Він додав, що сьогодні доволі часто молодь дещо відгороджується від своєї країни, будуючи, так би мовити, «кар’єру на експорт».

Як приклад, Віктор Янукович  навів сектор IT-технологій. Україна має дуже високі якісні показники з підготовки програмістів. Утім, значна частина підготовлених спеціалістів емігрує. А ті, що залишаються, працюють у рамках іноземного бізнесу. Потужна галузь IT-технологій досі не стала повноцінною частиною саме української економіки.

«Я закликаю присутніх тут молодих програмістів замислитися над реалізацією масштабних національних IT-проектів, які могли б стати візитівкою України. Наприклад, створення потужної національної пошукової системи. Врешті-решт Гугл також задумувався дуже молодими людьми», - підкреслив Глава держави.

За його словами, важливу роль у соціалізації молоді, у прищепленні таких цінностей як відповідальність і вільне мислення, у посиленні комунікативних і управлінських навичок молодого покоління має зіграти студентське самоврядування: «Я закликаю керівників вищих навчальних закладів звернути увагу на посилення і реалізацію прав студентського самоврядування в Україні. Окрему увагу я хочу звернути на підготовку молодих спеціалістів у сфері національної безпеки. Мова йде про правоохоронні органи та військові формування. Сьогодні ми чуємо багато нарікань на роботу саме цих органів влади».

Президент України повідомив, що у найближчі тижні, в рамках підготовки до підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом, має бути прийнято суттєві зміни до законів щодо правоохоронної системи.

«Я впевнений: законодавчі зміни – лише частина вирішення того комплексу проблем, які є. Аби докорінно змінити ситуацію, ми маємо провести суттєве кадрове оновлення правоохоронних органів. Тому на викладачах відповідних вищих навчальних закладів лежить величезна відповідальність. Ви маєте готувати не просто висококласних спеціалістів, ви маєте прищеплювати правильні цінності. Це патріотизм, це чесність і неприйняття корупції у будь-яких проявах, це безумовна повага до прав людини, це верховенство права», - наголосив Віктор Янукович.

Також, він поінформував, що держава щороку виділяє гранти для обдарованої та наукової молоді, стипендії для молодих спортсменів та митців.

«У рамках соціальних ініціатив «Діти – майбутнє України» ми активізували діяльність Малої академії наук. Організували роботу 11 всеукраїнських літніх шкіл для обдарованих дітей та молоді. Приємно відзначити, що талановитої молоді стає більше. Це є підґрунтям для оптимізму та віри в успішне майбутнє України. Влада спільно з молодіжними організаціями повинна розробити сучасну концепцію виховання молоді. Її основою мають стати патріотизм та гордість за власну країну, збереження і відновлення традицій, повага до старшого покоління», - сказав Глава держави.

Ще одне завдання і пріоритет, за словами Президента України, - це соціальна підтримка молоді. Молодь є однією з найбільш вразливих категорій суспільства і потребує підтримки держави.

«Не можна залишати поза увагою житлові умови студентів. Впевнений, що є нагальна потреба розробити Державну програму «Студентський та учнівський гуртожиток», яка повинна передбачити не лише реконструкцію, але й будівництво нових сучасних гуртожитків. Друге важливе соціальне питання – це працевлаштування молоді. 42% безробітних – це молодь віком до 35 років», - зазначив Віктор Янукович.

Президент України доручив Урядові втілити систему забезпечення випускників вищих та професійно-технічних навчальних закладів першим робочим місцем: «Перше робоче місце для молоді має бути гарантованим. Зараз в Україні майже 45% усіх держслужбовців і працівників місцевого самоврядування – це молодь. Це гарний показник. Але проблема в тому, що лише близько 15% усіх молодих держслужбовців займають керівні посади. Цю статистику також слід виправляти».

На завершення, Глава держави закликав кожного діяти за відомим висловом: «Не питай, що країна зробила для тебе. Питай себе, що ти зробив для країни».

«Ви маєте усвідомлювати свою відповідальність не тільки за ваше життя, але й за життя вашої родини, вашого міста, вашої країни. Я закликаю вас до постійного відкритого діалогу. Для мене дуже важливі думки наших молодих співгромадян, які прозвучать сьогодні на форумі. Запевняю, що усі ваші напрацювання та рекомендації будуть ретельно проаналізовані та опрацьовані. Держава вас почує і не залишиться осторонь», - наголосив Президент України.

За матеріалами Офіційного інтернет-представництва Президента України Віктора Януковича

Переглядів: 473 | Додав: GusevaL | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сентябрь

КРУНК