...
Славутицький ДНЗ №6
"КРУНК"
Вітаємо, Гость
Головна » 2012 » Квітень » 6 » Віртуальний проект (публікація 2). Лікувально-відновлювальна робота в спеціалізованих групах для дітей зі зниженим зором в нашому закладі.
11:47 AM
Віртуальний проект (публікація 2). Лікувально-відновлювальна робота в спеціалізованих групах для дітей зі зниженим зором в нашому закладі.

 

 Основна (апаратна) корекція, яка проводиться в нашому закладі для дітей зі зниженим зором, спрямована на підвищення гостроти зору і передбачає оптичну корекцію, стимуляцію залишкового зору, плеоптичне, фізіотерапевтичне лікування, а також хірургічне втручання (за висновком лікаря в спеціалізованому медичному закладі). Три періоди лікування:

1. Плеоптика. Мета – підвищення гостроти  залишкового зору, розвиток монокулярного зору.

 Методи:
 • пряма оклюзія;
• локальні засвітлення макули;
• лікування на апаратах (локалізатор-коректорі, макулотестері).
  У цей період дитина знаходиться в стресовому стані, тому практичний психолог, педагоги, батьки повинні підтримати її, пояснити необхідність оклюзії, стежити, щоб дитина її не знімала.
 
 2. Ортоптика. Мета - розвиток площинного бінокулярного зору.
  Впродовж лікування амбліопії, як правило, призначають вправи, що сприяють відновленню бінокулярного зору. Комплекс апаратних методів, які дають змогу в умовах розподілу полів зору усунути скотому пригнічення, виробити фузію та фузійні резерви, має назву ортоптики.
  Вправи призначає лікар-офтальмолог (консультант) Ганна Анатоліївна Голубцова, проводить медсестра-ортоптист Ксенія Володимирівна Цирибко (переважно на синоптофорі, тому що там є можливість подавати на кожне око окремий зоровий образ).
  Методом ортоптики у хворої дитини виробляють навики спільної роботи очей в умовах штучного розподілу полів зору (гаплоскопія).
 
3. Диплоптика
  За природних умов або наближених до них бінокулярний зір відновлюють за допомогою комплексу методів диплоптики. Основний принцип її полягає в тому, щоб за допомогою пристроїв (спеціальна медична техніка) спричинити у хворої дитини в звичайних умовах двоїння та навчити його об'єднувати подвійні образи в один. У такий спосіб відтворюється оптомоторний фузійний рефлекс - основа справжнього бінокулярного зору. Диплоптику застосовують у дітей з досить високою гостротою зору і правильним або майже правильним положенням очей завдяки оптичній корекції.
 
4. Стереооптика. Мета - виробити стереоскопічний зір (вміння бачити на відстані, розрізняти глибину простору).
  Стимуляція залишкового зору  проводиться нами з самого раннього віку. Лікар Ганна Анатоліївна Голубцова і тифлопедагог Ірина Іванівна Акименко навчають батьків способів стимуляції залишкового зору, допомагають дитині пробудити бажання користуватися зором.

Суттєвє значення  має  своєчасний, правильний і раціональний підбір окулярів! 

Крім цього  ми обов’язково враховуємо:
 - точність діагностики;
 - своєчасність та повноту лікувально-профілактичних заходів;
 - поінформованість педагогічного персоналу з питаннь офтальмології та застосування своїх знань у практичній діяльності;
 - сформованість у батьків адекватного ставлення до захворювання своєї  дитини, її лікування і виховання.

Важливу роль у лікуванні зорової патології відіграє правильно підібрана корекція окулярами. Практично всі діти спеціалізованих груп їх носять.

Нами розроблені правила користування окулярами:
 • Окуляри необхідно підбирати не рідше, ніж один раз на рік.
• Окуляри повинні бути правильно підібрані за розміром, якщо вони недостатньо щільно "сидять" і з'їжджають на кінчик носа, дитина не зможе в них добре бачити. З іншого боку, якщо окуляри сильно стискають ніс, то через порушення прохідності слізного каналу можуть виникнути проблеми з очима. Бажано, щоб дужки окулярів були товстими і міцними.
 • Лінзи окулярів повинні бути чистими і прозорими. Бруд і плями на лінзах можуть бути причиною ще більших порушень гостроти зору. Лінзи не повинні мати подряпин, які виникають, коли окуляри кладуть лінзами на тверду поверхню. Подряпини частіше виникають на пластикових лінзах.
 • Якщо окуляри забруднені, їх потрібно мити теплою водою, при необхідності використовуючи м'яке мило. Після миття окуляри необхідно витерти чистою м'якою тканиною або рушником.
 • Зберігати окуляри потрібно в легко доступному місці, бажано у футлярі, щоб вони не розбилися або не подряпалися.
 • Окуляри мають бути завжди поруч з пацієнтом. Деяким малюкам необхідно періодично нагадувати про те, щоб вони користувалися окулярами.

Далі буде...

                                Вчитель-дефектолог Ірина Іванівна Акименко.


                                          
   
Шановні батьки! 

  Якщо ви знаєте про проблему зниженого зору у вашої дитини, не зволікайте! На базі ДНЗ № 6 "Крунк" щовівторка з 16 до 17 години безкоштовно діє консультаційний пункт для дітей з проблемами зору.
  Сім’я - це постійне і найближче оточення малюка, тому основним у вихованні є ставлення батьків до дефекту своєї дитини. Якщо ви серйозно стурбовані проблемою вашого синочка чи донечки, запрошуємо вас до нашого консультаційного пункту, а з травня цього року можна оформити дошкільника в спеціалізовану групу ДНЗ.

Переглядів: 695 | Додав: Vika | Рейтинг: 5.0/4
Всього коментарів: 4
1
4 Natali   [Матеріал]
Дійсно, дуже корисна інформація. Є що запропонувати почитати тим батькам, чиї діти мають проблеми із зором.

1
3 Vasya   [Матеріал]
Всі говорять про те, що здоров'я - це саме головне. Але часто батьки зволікають і не зважають на проблеми своєї дитини. Чудово, що в нашому місті є групи, які займаються зором дітей. Тому, дорогі дорослі не зволікайте, вчасно звертайтесь по допомогу до спеціалістів ДНЗ №6 "Крунк".

1
2 aramat   [Матеріал]
Моя дитина вже не один рік лікується на базі нашого садочку. Результати помітні. Раджу всім , хто має проблеми із зором, звернутися на консультацію. Ірині Іванівній, велике спасибі за розуміння та терпіння від мене та моєї доньки. hello

1
1 svet@lana   [Матеріал]
Дуже цікава та корисна інформація спонукає батьків бути не байдужими до здоров'я своїх дітей.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сентябрь

КРУНК