...
Славутицький ДНЗ №6
"КРУНК"
Вітаємо, Гость
Головна » 2012 » Квітень » 4 » Віртуальний проект (публікація 1). Лікувально-відновлювальна робота в спеціалізованих групах для дітей зі зниженим зором в нашому закладі.
10:50 AM
Віртуальний проект (публікація 1). Лікувально-відновлювальна робота в спеціалізованих групах для дітей зі зниженим зором в нашому закладі.
  
  На базі нашого дошкільного закладу біля 15 років діють  спеціалізовані групи для дітей з вадами зору.
  Головним у їх створенні було забезпечення оптимальних умов для системного, комплексного, неперервного виховання, навчання та лікування дітей раннього, молодшого та старшого дошкільного віку.  Адміністрацією, медичним та педагогічним персоналом (вчитель-дефектолог (тифлопедагог) Ірина Іванівна Акименко "ВІДМІННИК ОСВІТИ УКРАЇНИ"; старша медсестра Валентина Миколаївна Самійленко, медсестра-ортоптист Цирибко Ксенієя Володимирівна; вихователі Лариса Володимирівна Кокорєва спеціаліст вищої к.к., зі званням «ВИХОВАТЕЛЬ-МЕТОДИСТ», Ніна Миколаївна Ведмідь зі званням «ВИХОВАТЕЛЬ-МЕТОДИСТ»,  Валентина Панасівна Трухан має нагрудні знаки "ВІДМІННИК ОСВІТИ УКРАЇНИ", «СОФІЯ РУСОВА», Світлана Михайлівна Грук; помічники вихователів Валентина Артемівна Тищенко, Зінаїда Миколаївна Саченок) здійснюється диференційований підхід до дітей в залежності від стану зорової патології та способів орієнтації в пізнанні оточуючого світу, забезпечено стандарт освітніх послуг в умовах дошкільного виховання та навчання дітей з порушенням зорових функцій,  створено умови для довготривалої медико-педагогічної реабілітації таких дошкільнят.
  Персоналом нашого ДНЗ створені офтальмогігієнічні  умови в групових кімнатах та в тифлоцентрі, розроблено спеціальний режим лікування, педагогічної корекції, виховання та навчання з урахуванням інтересів, здібностей та потреб особливої дитини, відпрацьована система роботи з соціально-побутової адаптації та самореалізації дітей з вадами зору.    
  Лікувально-відновлювальна робота в ДНЗ включає в себе стимуляцію, лікування, відновлення, розвиток та охорону залишкового зору у слабозрячих і поліпшення його у дітей із зоровими порушеннями. Лікування здійснюється медсестрою-ортоптисткою Цирибко Ксенією Володимирівною за призначеннями лікаря-офтальмолога (консультанта) Ганни Анатоліївни Голубцової і передбачає медичну корекцію, тісно пов'язану з педагогічною. Лікувально-відновлювальна робота - це рання діагностика всебічних зорових функцій, що дозволяє виявити ступінь, характер і причини дефекту. У тісному контакті з медичним персоналом працюють тифлопедагог і вихователь.
  Основними видами  роботи педагогів є лікувально-відновлювальна робота з дітьми, профілактична робота з батьками, організаційна, методична та просвітницька робота як в межах закладу, так і в місті. У нашому ДНЗ  більшість напрямів лікарської діяльності тісно пов'язані з корекційно-педагогічним процесом. Робота медичного і педагогічного персоналу є рівноцінно важливою складовою в системі абілітації і реабілітації  дітей дошкільного віку з зоровою патологією.
  Лікувально-відновлювальна робота в закладі передбачає:
 - ранню всебічну діагностику порушення зорових функцій, що дозволяє виявити ступінь, характер і причини дефекту;
 - проведення лікувальних і оздоровчих заходів, необхідних для відновлення порушених зорових функцій;
 - комплексний медико-педагогічний вплив, що стимулює подальше формування зорових функцій;
 - подолання первинних, вторинних відхилень у психічному та фізичному розвитку дитини.
  Реалізація цих завдань вимагає необхідних педагогічних, гігієнічних та ергономічних умов (штучної освітленості, що відповідає спеціальним нормативам; особливої апаратури, меблів, дидактичних матеріалів тощо). Лікар спрямовує і контролює виконання специфічних профілактичних заходів у спеціалізованих групах:
 - дотримання норм освітленості;
 - правильний підбір і розстановка меблів;
 - розташування робочих місць дітей на заняттях у відповідності з характером патології;
 - адекватний зоровим функціям підхід при виконанні основних режимних моментів у плані охорони життя та здоров'я дітей;
 - дотримання обмежень на фізкультурних  заняттях при деяких захворюваннях;
 - дотримання режиму зорових навантажень, виконання заходів для зняття загального і зорового стомлення;
 - дотримання чистоти окулярів;
 - дотримання режиму носіння оклюзій та чистоти оклюдорів;
 - пропагування медичних знань з профілактики зорових порушень у дітей дошкільного віку.
  Основна (апаратна) корекція спрямована на підвищення гостроти зору і передбачає оптичну корекцію, стимуляцію залишкового зору, плеоптичне, фізіотерапевтичне лікування, а також хірургічне втручання. Далі буде…
 

  Вчитель-дефектолог Ірина Іванівна Акименко. 

Шановні батьки!

   Якщо ви знаєте про проблему зниженого зору у вашої дитини, не зволікайте! На базі ДНЗ № 6 "Крунк" щовівторка з 16 до 17 години безкоштовно діє консультаційний пункт для дітей з проблемами зору. 
    Сім’я - це постійне і найближче оточення малюка, тому основним у вихованні є ставлення батьків до дефекту своєї дитини. Якщо ви серйозно стурбовані проблемою вашого синочка чи донечки, запрошуємо вас до нашого консультаційного пункту, а з травня цього року можна оформити дошкільника в спеціалізовану групу ДНЗ.
Переглядів: 939 | Додав: Vika | Рейтинг: 5.0/6
Всього коментарів: 2
1
2 Miralissa   [Матеріал]
Інформація для батьків! Перші роки життя дитини - це пора інтенсивного розвитку зору. Саме у цей період формується зір, а значить, в період з 3 до 7 років досягається найкращий ефект при лікуванні вчасно виявлених проблем. Тому лікарі-офтальмологи говорять, що основне, що повинні знати батьки про зір своєї дитини - усі основні проблеми із зором дітей з'являються до 7 років. Після 7 років зорова система дитини починає випробовувати підвищені навантаження, пов'язані з школою і "вилазить на світло" все те, що не було помічено раніше і що можна було запобігти: короткозорість, астигматизм, амблиопия.. При цьому із захворюванням боротися вже складніше, оскільки втрачений дорогоцінний час, а тому зусиль для отримання доброго результату буде витрачено набагато більше. самостійно визначити, чи є у дитини проблеми, дуже складно. Адже, якщо дитина не відчуває різкого болю, йому частенько просто не зрозуміти, що він погано бачить.
А вже після 12 років проблеми із зором як правило не піддаються терапії і залишається тільки чекати закінчення дитинства, щоб почати боротися з проблемою по-дорослому, тобто робити лазерну корекцію зору і інші операції, яких можна було б уникнути.

1
1 svetik   [Матеріал]
Шановні батьки і діти!Ми раді зустрічі з Вами!

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сентябрь

КРУНК