...
Славутицький ДНЗ №6
"КРУНК"
Вітаємо, Гость
Головна » 2012 » Квітень » 17 » Віртуальний спеціальний проект (публікація 5). Заняття як основна форма цілісного розвитку зорової системи.
4:01 PM
Віртуальний спеціальний проект (публікація 5). Заняття як основна форма цілісного розвитку зорової системи.
 
  Навчання соціально-побутової поведінки. 
  У курсі соціально-побутової поведінки у своїй роботі ми активно використовуємо сформовані у дітей компенсаторні навички, формуємо навички предметно-практичної діяльності.
  Велике значення має поетапність формування навичок, що передбачає оволодіння спочатку найпростішими, а потім більш складними діями. Тому ми  використовуємо метод поетапного показу і відпрацювання всіх елементів дії з кожною дитиною. Використовуються також словесна регуляція і корекція дій дітей. Наочний матеріал для занять з соціально-побутової поведінки підбираємо  з урахуванням отримання максимально різнобічної інформації про досліджувані об'єкти або явища. Дітей знайомлю з предметами найближчого оточення, вчу виконувати з ними певні дії у відповідності  до призначення.
  Отримані уявлення розширюються і закріплюються в спеціально організованих нами дидактичних і сюжетно-рольових іграх, на екскурсіях і в бесідах.
  Велике місце на спеціальних корекційних занять із соціально-побутового орієнтування відводиться сюжетно-рольовій грі. В іграх удосконалюються предметно-практичні дії, формуються компенсаторні способи пізнання навколишнього світу. В ході ігор в доступній і цікавій формі засвоюються норми загальноприйнятої поведінки, формуються навички взаємодії і спілкування з однолітками і дорослими.
  Таким чином, на спеціальних корекційних заняттях  із соціально-побутового орієнтування у дітей формуємо розуміння своїх сенсорних можливостей, адекватну самооцінку, вміння самостійно орієнтуватися в найпростіших побутових та соціальних ситуаціях, здійснюємо екологічне виховання.

 

  Велике значення в організації занять мають наочні посібники. При роботі з дітьми зі слабким зором вони повинні бути більші, яскраві, передавати ознаки реальних предметів. Зображення на картинках повинні бути виконані в чітких контурах, без зайвих деталей, доступні сприйняттю дошкільнят з вадами зору. Предмети або зображення повинні знаходитися перед дитиною в статичному стані на рівні очей. Предмети і картинки з блискучою поверхнею виключаються повністю. Демонстрація наочних посібників супроводжується чіткими, ясними і конкретними поясненнями, які дозволяють дітям розуміти, виділяти конкретні візуальні ознаки предметів навколишнього світу. За рекомендацією лікаря-офтальмолога при виготовленні посібників необхідно використовувати певну кольорову гаму: червоний, оранжевий, жовтий, зелений кольори. Ця кольорова гамма більш позитивно впливає на сітківку ока.


  При проведенні всіх видів занять слід обов'язково використовувати вправи на зняття м'язового напруження і зорового стомлення (фізкультхвилинки, офтальмотренаж, гімнастика-розслаблення, пальмінг і т. ін.). Для цього можна використовувати різні орієнтири: кольорові ковпачки, прапорці, кульки, дзвіночки. Це дає можливість дітям виконувати окорухові дії за конкретними предметами, не напружуючи зір.  Проведення фізкультхвилинок, зорових гімнастик в такий спосіб дозволяє зняти зорову напругу і в цілому підвищує працездатність дітей.

Переглядів: 1137 | Додав: Vika | Рейтинг: 5.0/6
Всього коментарів: 1
0
1 Lora   [Матеріал]
Ирине Ивановне и всем работникам тифлогрупп respect

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сентябрь

КРУНК