...
Славутицький ДНЗ №6
"КРУНК"
Вітаємо, Гость
Головна » 2012 » Квітень » 24 » Віртуальний спеціальний проект (публікація 6). Особливості взаємодії тифлопедагога з батьками дошкільників.
3:13 PM
Віртуальний спеціальний проект (публікація 6). Особливості взаємодії тифлопедагога з батьками дошкільників.
Одним з найважливіших напрямків роботи тифлопедагога є систематична і цілеспрямована   робота з сім'ями дітей з порушеннями зору. Вона включає в себе кілька напрямків:
 - виступи на батьківських зборах з загальних питань виховання і навчання, розвитку дошкільників з порушеннями зору;
 - консультації для окремих груп батьків з урахуванням загальних для них проблем, пов'язаних з особливостями розвитку дітей, труднощами в оволодінні певними знаннями;
 - індивідуальне консультування батьків з питань, що стосуються конкретної дитини;
 - проведення для батьків індивідуальних і підгрупових корекційних занять, метою яких є навчання батьків прийомам взаємодії з дитиною, надання їй дієвої допомоги у виконанні певних видів діяльності;
 - виставки спеціальної, доступної для розуміння батьків, літератури з анотаціями тифлопедагога;
 - виставки ігор і спеціальних посібників, які батьки можуть використовувати в заняттях з дітьми вдома;
 - завдання додому (на вихідні дні, на літо).

 Для оптимізації взаємодії колективу спеціалізованих груп і родин вихованців використовуємо найбільш ефективні, прийнятні форми для взаємодії з батьками дітей з особливими потребами: 

1. Патронаж сімей вихованців вдома. Тобто відвідуємо ті родини, в яких в результаті загальноміського медичного огляду були виявлені діти зі зниженим зором з метою інформування батьків щодо можливостей допомоги дитині у відновленні зорових функцій в умовах спеціалізованого закладу.

2. Запрошення батьків на відкриті огляди заходів навчально-виховного та лікувально-відновлювального процесів. Це сприяє зростанню довіри батьків, підвищенню їх обізнаності з питань навчання, виховання та лікування дітей.

3. Батьківські збори.  

4. Консультативний пункт для батьків. Організовується в тифлоцентрі нашого закладу як одна з форм налагодження взаємодії з батьками вихованців, які мають проблеми із зором, але з певних причин відвідують інші освітні заклади.

5. Індивідуальні та групові консультації. Цілями консультації є засвоєння батьками певних знань, умінь, допомога їм у розв’язанні проблемних питань. Вибір теми для консультацій визначається спостереженням за дітьми або завданнями виховання. Кожна консультація припускає не тільки обговорення проблеми, але й практичні рекомендації щодо її вирішення

6. Родинні свята, де батьки не просто пасивні спостерігачі, а активні учасники подій.

7. Використання інформаційно-комунікаційних технологій для взаємодії з батьками. Завдяки соціальному підприємству «Інфоклас» наш навчальний заклад підключений до мережі Інтернет, є Wi-Fi зона. За ініціативи адміністрації закладу та при активній участі батьків створений веб-сайт www.slavdnz6.at.ua   Основною метою його створення  стало налагодження спілкування з батьками.

    Виявлення позиції батьків визначає вибір цілей і змісту корекційно-педагогічної роботи тифлопедагога в групі, є відправною точкою спільних дій тифлопедагога і батьків. Але сформованість правильної позиції до дитини з порушенням зору ще не визначає ступінь активної участі батьків у її вихованні. Тільки тоді позиція батьків має значення у вирішенні завдань виховання та навчання дитини, якщо вона підкріплюється високою теоретичною та практичною підготовленістю матері та батька до виконання свого громадського обов'язку. Тому важливим напрямом роботи тифлопедагога є навчання батьків методам і прийомам виховання дітей з порушенням зору в сім'ї.  

                                 Вчитель-дефектолог Ірина Іванівна Акименко.


                                     
Шановні батьки! 

   Якщо ви знаєте про проблему зниженого зору у вашої дитини, не зволікайте! На базі ДНЗ № 6 "Крунк" щовівторка з 16 до 17 години безкоштовно діє консультаційний пункт для дітей з проблемами зору. 
Сім’я - це постійне і найближче оточення малюка, тому основним у вихованні є ставлення батьків до дефекту своєї дитини. Якщо ви серйозно стурбовані проблемою вашого синочка чи донечки, запрошуємо вас до нашого консультаційного пункту, а з травня цього року можна оформити дошкільника в спеціалізовану групу ДНЗ.
Переглядів: 1561 | Додав: Vika | Рейтинг: 5.0/7
Всього коментарів: 1
0
1 Lora   [Матеріал]
Заинтересованность и помощь родителей - это 50% успеха в лечении ребенка.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сентябрь

КРУНК