...
Славутицький ДНЗ №6
"КРУНК"
Вітаємо, Гость
Головна » 2013 » Лютий » 27 » Заняття з корекції предметно-практичної діяльності у групі «Дзвіночки". «Розквітли троянди у мене в садку, до тата, до мами я їх віднесу».
6:36 PM
Заняття з корекції предметно-практичної діяльності у групі «Дзвіночки". «Розквітли троянди у мене в садку, до тата, до мами я їх віднесу».
 
 

В кінці лютого та на початку березня ми вітаємо наших любих татусів, матусь з чудовими святами. Кожна дитина прагне щось подарувати своїм рідним. На допомогу приходять вихователі, вчителі-дефектологи, які разом з дитиною майструють, ліплять, малюють, бо найкращий подарунок від малечі – виріб своїми руками.

 
Ще у II тисячолiттi до н. е. китайські мудреці знали, що існує взаємозв'язок між рухами пальців, кисті та розвитком мислення. Сучасні дослідження фiзiологiв підтверджують існування такого зв'язку. В роботах В.М. Бехтерева є висновки про те, що манiпуляцiї рук впливають на функціонування центральної нервової системи, розвиток мовлення. Прості рухи кистей допомагають зняти загальне напруження, а також власне з рук, розслаблюють губи, що сприяє поліпшенню вимови звуків, розвитку мовлення дитини.

 

Основна форма корекційного впливу на дитину з вадами зору в дошкільному навчальному закладі - це організовані корекційні заняття, на якому провідна роль належить дорослому.
Зміст корекційних занять передбачає розвиток:
 
 
 
• комунікації і мовлення: діти з відхиленнями в розвитку погано контактують з дорослими, з іншими дітьми, не володіють способами засвоєння суспільного досвіду: діяти за наслідуванням, за зразком, за словесною інструкцією;
• загальної та дрібної моторики, координації рухів: порушення і недорозвиток дрібної моторики, зорово-рухової координації, невизначеність ведучої ролі певної півкулі головного мозку, відсутність співдружності обох рук, координації руки - ока характерні для дітей з вадами зору;

 
• просторової орієнтації: просторова орієнтація як важлива умова формування образу простору, орієнтації в навколишньому світі, лежить в основі різних видів діяльності: предметної, ігрової, трудової, зображувальної. У дітей з вадами зору формування просторових уявлень ускладнене умовами зорової депривації. Це впливає формування вміннь та навичок самообслуговування, предметно- ігрових дій, зображувальної діяльності тощо;
• культурно-гігієнічних навичок та самообслуговування: формування на належному та відповідному до віку рівня культурно- гігієнічних навичок та навичок самообслуговування у дітей з вадами зору є вкрай необхідним для їх успішної інтеграції в суспільство;

 
• сенсорики, чуттєвого пізнання: ранній і дошкільний вік – це періоди чуттєвого пізнання навколишнього. Відбувається становлення всіх видів сприйняття: зорового, тактильного, кінестетичного, слухового, формуються уявлення про навколишній світ.

 
 
Коментар і фотографії вчителя дефектолога (тифлопедагога) Світлани Савченко.
Переглядів: 1155 | Додав: Vika | Рейтинг: 4.5/8
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сентябрь

КРУНК